Sayfa 58/996 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 457 - 464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Dünya piyasalarında deprem var şu anda.

2.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    Dünya piyasalarında deprem var şu anda.
    O da coronanın giremediği gibi giremez inşallah, deyecek başka söz yok.

Ahmetg Guest
    Brent 34 dolar

Dolar 6.18TL

4. Burada (abd) insanlar ve piyasa görülmedik bir panik içerisindeler. Kimse işlerin bu kadar ciddiye gideceğini beklemiyordu.

Corona işi ilk çıktığında bu iş bir iki ay kötü gitsin bir kaç devleti götürür yazdığımda biraz abarttı gelmişti, şimdi biraz hafif kalıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by alsat Yazıyı Oku
    burada (abd) insanlar ve piyasa görülmedik bir panik içerisindeler. Kimse işlerin bu kadar ciddiye gideceğini beklemiyordu.

Corona işi ilk çıktığında bu iş bir iki ay kötü gitsin bir kaç devleti götürür yazdığımda biraz abarttı gelmişti, şimdi biraz hafif kalıyor.
    corona da abartıldı, sene de gripten ölen kaç kişi dünya da????????????

VAR BİR OYUN ÇÖZEMİYORUM.

6. Sayın kitapci34,

Bunu ben de savunmuştum ilk başlarda. Yani flu çok daha fazla insanı öldürüyor diye. Fakat burada gözden kaçırılmaması gereken nokta ölüm oranı ki coronavirusün ölüm oranı çok ama çok üzerinde flu dan kaynaklı ölüm oranından. Yaklaşık %3.5 lik bir orandan bahsediliyor corona için, flu ise sadece %.01 lik bir ölüm oranına sahip ki bu virüs için halihazırda üretilmiş ilaçlarda mevcut. Özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olanlar açısından bakıldığında ise olay tam bir felaket neredeyse %15 lerde bir ölüm oranına ulaşılıyor.

Ama piyasa sadece bunu fiyatlamıyor. Çok daha ötesinde artık insanların toplumsal davranışlarında ciddi değişiklikler olacağını (uluslar arası seyahatlerde azalma), sağlık ürünlerine olan ilginin daha da artacağını vs bir çok güncel olguyu fiyatlıyor.

Daha fazla büyümeden bu belanın son bulmasını temenni ederim.
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    corona da abartıldı, sene de gripten ölen kaç kişi dünya da????????????

VAR BİR OYUN ÇÖZEMİYORUM.

7.  Alıntı Originally Posted by alsat Yazıyı Oku
    sayın kitapci34,

bunu ben de savunmuştum ilk başlarda. Yani flu çok daha fazla insanı öldürüyor diye. Fakat burada gözden kaçırılmaması gereken nokta ölüm oranı ki coronavirusün ölüm oranı çok ama çok üzerinde flu dan kaynaklı ölüm oranından. Yaklaşık %3.5 lik bir orandan bahsediliyor corona için, flu ise sadece %.01 lik bir ölüm oranına sahip ki bu virüs için halihazırda üretilmiş ilaçlarda mevcut. özellikle yaşlı ve kronik hastalığı olanlar açısından bakıldığında ise olay tam bir felaket neredeyse %15 lerde bir ölüm oranına ulaşılıyor.

Ama piyasa sadece bunu fiyatlamıyor. çok daha ötesinde artık insanların toplumsal davranışlarında ciddi değişiklikler olacağını (uluslar arası seyahatlerde azalma), sağlık ürünlerine olan ilginin daha da artacağını vs bir çok güncel olguyu fiyatlıyor.

Daha fazla büyümeden bu belanın son bulmasını temenni ederim.
    İnşallah ne diyelim? bir arkadaş da tam tepede iken uyardı telefonla kendisi nakite geçmişti, maalesef ben ciddiye almadım, bir de sayın hkm uyardı özelden.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şaka maka korona vs olmasa havacılık yarın tavan yapardı sanki?bu brentle karlarına kar katacaklar en büyük giderde
    Petrolu hedge eden yöneticileri sopa ile kovalıyada bilirler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 58/996 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •