Sayfa 580/853 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ya paramız bitcoinde olsa ne yapardık ali cemal 1 dolardan 1000 adet almış olsaydık 10 gün önce paramız65 milyon dolardı. Ama bugün baksak sadece 38 milyon dolarımız vardı 10 günde 25 öilyon dolar kaybetmiştik. Seni bilmemdw ben kafayı yerdim hem kazanırken hem kaybederken
    yaw bu bitcoinin dünya işlem hacmi trilyon dolarlar filan deniyor. Hayret ediyorum. bitcoin dediğin deve değil kuş değil. nasıl alınıp satılıyor inanamıyorum. Arkasında güçlü bir devlet olmasa kimse bitcoin almaz. Bakıyorsun yazılım siyonist, üreten firmalar siyonist, pazarlayan firmalar abd(bu sallama oldu, pazarlayan firmaları araştırmadım. abd olduğundan eminim ama araştırmadığımı belirteyim).

---

Bu arada bugünki düşüşe TV dede sebep bulamadılar. Genel geçer söylentileri birleştirip sundular. sülüman soylu konusuna ise giremediler, yemedi.

Yarın ne olacak.?

Gece istifa gibi siyasi bir olay olursa, yarın işler kötü demektir.
    Gece siyasi bir numara olmazsa, yarın büyük ihtimal eksi açarız.
    Sonrası:
    - Bugünki satış siyasi sebepliydi ise, siyasi olay olmadığından yarın gün içi yukarı döneriz.
    - Bugünki satış silkeleme sebepliydi ise, yarında satış ve silkeleme devam eder. Belki akşama yukarı döneriz.

Her halukârdâ BEZDİM. Hakkaten bezdim. Papaz olayından beridir her yıl artan seviyede sürekli tayyip temelli olaylar. 2 tayyip, bir silkeleme, 2 tayyip bir silkeleme. Her olayda BIST vuruldu. Lanet olsun, hakkaten lanet olsun. Bezdim yaw.

İlk defa bu akşam viop dan çıkmayı düşünmeye başladım.

Pandemide paramın %80 den fazlasını kaybettim kızmadım çünki doğal bir olaydı. Diğer silkeleme ve tayyip kaynaklı tüm olaylara acaip kızdım çünki anormaldi, olmaması gereken şeylerdi. Normal bir ülkede olmazz. En kötü yanı, milletin bu anormal durumu normal görmeye başlaması. O zaman gelecek umudunda kalmıyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üşenmedim, BIST 30 daki yüksek hacimli çok düşen 7 tahta nın 5 dakkalık grafiklerini inceledim. hangisi ilk satışa geçmiş.

İlk satışa geçenler, çoğunluk payı (%70 civarı) yerlilerin elinde olanlar. Büyük çaplı satışa sabah 10:00 da başlamışlar. asels, 2 koza tahtası, ekgyo.

Öğle sonrası 13:25 civarı, çoğunluk payı yabancıların elinde olanlar satışa katılıyor. garan, kchol filan. Sonra 2 tarafın korkusu birbirini besleyince ip kopuyor.

Sabah açılır açılmaz yerliler satışa başladı ise, açılıştan önce gerçekleşen olaylar içindir. Bunlarda siyasi idi. MB başgan yardımcısı bay bol maaşlı işe yaramaz hiçkimse nin değiştirilmesi ve önceki günlerden yoğunluğu artarak gelen bay süleyman soylu olayları.

Yarın için ne sonuç çıkardım.? Satışı başlatan yerliymiş onu cebe koydum.

Yabancıyı korkutan yerliymiş. Yerliyi korkutansa, yabancının korkma ihtimali. Tavuk yumurta döngüsüne girmeyi başardılar.

Bu 2 grubu alıp kafalarını tokuşturacaksın, bakalım önce hangisi çot diye ses verecek.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-05-2021 saat: 00:31.

alicemal borsada yabancı payı %42 nin altına gelmiş. Temelin cezaevinden kaçması gibi bunlar böbreklerini kolu bacağı gözün birini derken en son tası tarrağı alıp gidecek gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    alicemal borsada yabancı payı %42 nin altına gelmiş. Temelin cezaevinden kaçması gibi bunlar böbreklerini kolu bacağı gözün birini derken en son tası tarrağı alıp gidecek gibi
    Aslında geçen yıl katar lıları getirmeseler, yabancı payı %20 lerde filan olurdu herhalde. katar'ı yabancı sayıyorlarsa tabi. Milletin yüzlerce milyar doları ile katarlılara kanal yapacağımıza göre, aileden sayıyor olabilirler.

Du yaw, TR kültürü, "aileyi soy, paraları yabancı ülkeye taşı yabancıyla paylaş"tı. Demekki katarlılar yabancı kategorisinde.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de şu an alış var. Bugünde aynı miktarda düşse, viop da onbinlerce kişi call margine inerdi. Dünde inen çok olmuştur. Dün bayağı bir KY yi dövdüler gönderdiler.?

Şu an alış var, öylede devam edecek gibi görünüyor ancak erken konuşmamak için, akşama kadar bekleyeyim. Gün içi belki yine satış dalgası gelir. Akşamki kapanış, dün ne olduğunu gösterebilir.

Dün akşam neyi cebimize koyduk. Hareketi yapan yerli büyüklerdi. Şu an en büyük yabancı kağıdı garan daki %2.30 den fazla yükselişde bunu tekrar onaylıyor.

Dün endeksi düşüren yerli büyük oyuncuların amacı neydi? Onuda akşam anlamaya çalışalım.

Bu sabahta haberleri dinledim, dün ne olduğuna dair yine herkes geveleyip duruyor. Aylardır ilk defa fetö kanalı olduğunu düşündüğüm ekotürke baktım. Onlarda "biz demiştik" diyor. Hareketi teknik açıklamaya çalışıyorlar. Tipik sürü elemanı aklı.

Dünki panik satış, doğal bir teknik hareketmiş. Zaten kâr realizasyonu bekleniyormuşta, haberlerle birleşince panik olmuş muş.

1400 den 1450 ye çıkan endekste kâr realizasyonu olmuşmuş. Büyükler 50 puan yükselince büyük kâra geçmişlerde, artık realizasyon yapalım demişler.

Peki haberler ne.?
    10 yıldır cehape nin istediği erken seçim haberi ile, ekonomi için SIFIR etkili süleyman soylunun zora düşüşü.

Ekonominin başındaki damat bayraktar istifa edince BIST e ne oldu.? Valla hatırlamıyorum. Hatırlasaydım önemli şey olmuş demekti, demekki olmamış.

Ekonomi başındaki damat bayraktar istifa ediyor bişey olmuyorda, içişleri bakanı, ekonomik hiç bir faktörü olmayan, mhp yi memnun etmek için konulmuş süleyman istifa edecek diyemi BIST e satış dalgası gelecek. Yani tezleri mantıklı gelmiyor.

Amma yazdım, yazmam lazımdı yoksa ekotürk haklı diyenler çok çıkardı.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-05-2021 saat: 10:31.

borsanın dünki ve bugün ki hareketlerine bakınca tecrübeli borsacının genç borsacıya hacim yaptık demesi geldi aklıma
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    borsanın dünki ve bugün ki hareketlerine bakınca tecrübeli borsacının genç borsacıya hacim yaptık demesi geldi aklıma
    İki gündür ilk defa güldüm sağol.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün ve bugünki işlemler tamamen silkelemeye ilişkin bütün karakteristik özellikleri taşıyordu.

Silkelemenin başarılı olması için KY lerin korku yüklü olması gerekir. Bunun için medya kullanılır TV ler yada internet. O anki kötü haberde abartılarak FIRSAT olarak kullanılır. Hacmin yüksek olması gerekir. KY nin umudunun kırılması gerekir, dönüşe geçildiğinde bir kaç kez aşağı döndürüp KY ler sersemletilir ve korkutularak almalarının engellenmesi gerekir.

Hepsi vardı. Yanlız tam başaramamış olabilirler. Birincisi kullandıkları haberler dandikti. İkincisi yabancılar büyük ölçüde engel oldu.

İşi yapanın yerli olduğunu delilleri ile ortaya koymuştuk. Bu hacimde bir işi sıradan bir büyük manipulatör yapamaz. İmkansızmı.? İmkanlı. İstisnai bir anda herkes tetikte beklerken birden bire bir tahtada ağır satış başlarsa sürü takip edebilir. Kumpas anlaşılana kadar manipulatör işini görür.
    Bu işi büyüklerden bir grup yapmış olmalı. Netçede yabancılara rağmen BISTi aşağı sürüdü. Bence piyasa yapıcı 3 banka yaptı bu işi. iş bank, akbank, qnb finansbank. Bu üçü yaptı ise suratlarına tükürmek gerekir çünki manipulatörleri engellesin diye bunlara para veriyoruz. Tersine kendileri manipulatörlük yapıyorlar. Tabi yaptılarsa.

Korku haberi olarak "erken seçim" ve "süleyman soylu görevden alınacak" haberlerini kullandılar. MB başkan yardımcısıda alınmıştı oda hareket için isabet oldu. Yabancılar ağbal görevden alınınca haftalarca satmışlardı. Fakat bu ezber kafalıların hesaplayamadığı, dünde yazdığım gibi, ağbal'ın yerini ne erken seçim, ne 100 tane süleyman soylu, nede başgan yardımcısı tutar.

Yüksek hacimle endeksi aşağı verdiler, tamam döndü denilen anda tekrar aşağı sürüp önceki desteği kırdılar. Bunu 3 kez yapıp umut kırmaya çalıştılar ve tabanda kapadılar. Bu sabah önemli destek 1400 den yukarı döndü denildiği anda 1400 üde aşağı kırarak son darbeyi vurdular. Dün dökülmeyen KY lerden bir kısmıda o anda dökülmüştür.

1417 ye kadar çıkarıp bir kaç kez 1400 e yaklaştırarak zaten dünden beridir dayak yemiş korku dolu KY yi, BIST yükseldiğinde korkudan alamaz hale getirdiler. Üzerine yukarı götürmeyip uzun süre 1400 de tutup stress ve zamana oynadılar.

Tamaaamen silkelemenin bütün şartlarını taşıyordu.

Az kontratla devam ettiğimden ben korkmadım ve dökülmedim. Asıl dökülmeme sebebim TEMEL ANALİZ le hareket etmem. TR ve dünya makro verileri bu hareketin saçmasapan olduğunu bağırıyordu.

Pandemi başından beri bu 6. silkeleme. 6 kezdir KY lerin doğranmasını BIST yönetimi ve aracı kurumlar seyrediyorlar.

Sayfa 580/853 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •