Sayfa 585/1312 İlkİlk ... 854855355755835845855865875956356851085 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ayhan başkan 4 yıldır Kuşadası'nda yaşıyorum en azından satılık ilan olurdu. cıkssss yok... bir tane bile satılık ev yok bölgemde..

Normalde Yazın 2 milyona yakın yerli-yabancı turist gelir ve bunu fırsat bilen ev sahiplerinin bir çoğu evini satılığa çıkarırdı ama bu sene kimse malını satmıyor...

İlginç bir döneme girdik
    Guzelcamli triplex villa denize 10 dakka yurumeyle gunlugu 1500 tl ye kiraladim

3 bine denize sifir olanlar

2. Enflasyonist ortamda kira gelirleri hızla erir, bu hep böyle oldu.

Kira artış sınırlamaları 1995 yılı başında da yapılmıştı. %125 enflasyona karşılık %65 artış. Bu %65 5 yıl geçerli kaldı. Ancak o zaman 3 yıl sonunda kira rayiç davası açabiliyordunuz.

2001 yılında %68,53 enflasyona karşın artış oranı sadece %10 idi.

1994 yılı ocak ayında kiraya verilen bir mülk yasal artış oranlarından kirası artırılsa idi 8. yıl sonunda kira bedeli enflasyona göre hesaplanan değerin 4'te 1'ine düşüyordu.

Şu enflasyonist dönemde de olacaklar farklı değil.

Ayrıca alınan kiraların yılbaşı ile yıl sonu arasındaki alım gücü %100 lük bir enflasyon ortamında yarı yarıya düşeceği düşünülürse konut değer artışı ev sahiplerinin en çok bakması gereken şey.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Guzelcamli triplex villa denize 10 dakka yurumeyle gunlugu 1500 tl ye kiraladim

3 bine denize sifir olanlar
    Amerika’dan döndünüz mü?
    Kesin dönüş mü? Yaz tatili için mi?
    Hayırlı olsun.

4. Size ben bir olay anlatayım geçmiş zaman yazlık kiralıyoruz Kiracı tutmayacağım artık bu sene diyor başkasına kiraya veriyoruz meğer kiraci yaz başı ve sonu evi kullanıyormuş anahtarı yedek yaptırmış ayakta uyutmuş bizi böyle çakallar bile var

5. Kira artış oranlarının bu denli değişken olması açıkçası konut yatırımından benide soğuttu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,742
    Acaba ev sahibi ile kiracı arasında kira sözleşmesi düzenlenirken "işbu ev sadece 3 yıllığına kiralanacaktır. Belirlenen süre sonunda çıkmayı peşinen kabul ediyorum." şeklinde özel madde konulabilir mi? konulsa da mahkemelik olunursa geçersiz mi olur?

Benim bildiğim belirli yada belirsiz süreli sözleşmelerde kiracı istemedikçe çıkaramazsınuz. 10 yılın sonunda tahliye hakkınız var
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,742
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Benim bildiğim belirli yada belirsiz süreli sözleşmelerde kiracı istemedikçe çıkaramazsınuz. 10 yılın sonunda tahliye hakkınız var
    eğer 3 yıl süreli geçerli sözleşme olsaydı kiracıya karşı ve artan enflasyona karşı bir nebze koruma sağlayabilirdi. kiracı çıkınca yenisini o yılın cari fiyatlarıyla kabul edebilirdik.

Sayfa 585/1312 İlkİlk ... 854855355755835845855865875956356851085 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •