Sayfa 587/637 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,448
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    yazılar uzun diye okuyamayanlar için özet,

faiz= sebep değil sonuç...mb fazileri yükselterek kısa vadeli ateşi düşürür...bünyede yüksek ateşe bağlı büyük tahribatlar oluşmasını engeller..enflasyon ve paranın değerinin düşüşü ise hastalıktır...bu hastalığın tedavisi ise faizle değil, orta-uzun vadeli güven arttıcı politikalar, yapısal reformalarla olur.
    Kesinlikle...olay tamamen budur.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    1.ci senaryo
    düşük faiz =======> aşırı tüketim=====> düşük tasarruf======>yüksek ithalat=====>yüksek kur

2.ci senaryo
    düşük faiz======> yatırım=====> ihracat ======> tasarruf =====> düşük kur

bizim ülkemizde hangisi yaşanır?
    bence sorun başka yerde...

atasözlerimiz bile var

-10 dönüm bostan yan gel yat osman

-yazın arsa kışın borsa
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Komedi bile değil olsa olsa kara mizahtır bu olup bitenler. Bu krizin diğerlerinden farkı ülkenin topluca bu krizi davul zurnayla çağırması ve hala tehlikeyi görmezden gelerek aynı yanlışları tekrarlaması.

Sanki ortada dalgalı kur rejimi varmış gibi kur iner çıkar deniliyor. Bizim paramız sürekli değer kaybediyor, dalga dediğin iner çıkar, dalga falan yok ortada bir tek tsunami var altına alıp sürekli eziyor bizim parayı. Bir de hala kur yükselsin cari açık kapanır ihracat artar deniliyor, yahu açıp bir rakamlara da mı bakmazsınız siz? Böyle birşey yok, öyle olsa bir yerlerde kur stabilize olur cari açık kapanırdı. Türkiye'nin çok çok temel ve yapısal sorunları var ve siyasilerin bunları çözmek işine gelmiyor, çünkü bunları yapsalar oy kaybederler, onun yerine dış mihraklara kabahati yüklemek daha kolaycı geliyor.

2008 yılında yani 10 sene önce bu ülke 132 milyar dolar ihracat yapmış. 200 milyar dolar gibi de ithalat yapmış. Üzerinden 10 koca sene geçmiş hala 150 milyar dolar ihracatları konuşuyoruz ve ithalat 2017 yılında 234 milyar dolar olmuş. 2007 yılında dolar tl 1,4'lerdeyken, bugün 4,5'lara geldi. Yani 3 kattan fazla yükselmiş. Hani nerede cari açık kapanması, nerede ihracat artışı, nerede ithalat düşüşü, 3 kat değer kaybına rağmen?

Insanlara yanlışlar ezberletiliyor ve sorgulamadan bunu tekrarlıyorlar, Joseph Goebbels bazı şeyleri çok erken öğrenmiş gerçekten de.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    Yani uzun lafin kisasi babalara geldik mi?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    bence sorun başka yerde...

atasözlerimiz bile var

-10 dönüm bostan yan gel yat osman

-yazın arsa kışın borsa
    Herkesin derdi yatmak.
    Bu topigin acilmasi bile ondan degil mi?
    Yatarak calisan ureten gibi yasanir mi?
    Bunun bedelini kim odeyecek?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Birde ben bu iktidarın gerçekten aşırı şanslı olduğunu düşünüyorum. Göreve geldikleri ilk günden beridir Amerika harıl harıl dolar basıp pompalıyor diyeceğim ama artık basmakla bile uğraşmıyor elektronik olarak yolluyor. Ve sürekli söylenip duran Amerika faiz artıracak, dolarları geri çağıracak geyiği bir türlü gerçeğe dönüşmüyor. Dolayısıyla hükümette kerameti kendisinde zannediyor.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    1.ci senaryo
    düşük faiz =======> aşırı tüketim=====> düşük tasarruf======>yüksek ithalat=====>yüksek kur

2.ci senaryo
    düşük faiz======> yatırım=====> ihracat ======> tasarruf =====> düşük kur

bizim ülkemizde hangisi yaşanır?
    birincisi kolay olan..ikincisi bir anlayış değişikliği, reform ve daha da önemlisi "it gibi çalışmayı" gerektiriyor...ne güzel, toprak-emlak rantı üzerinden, kamu ihaleleriyle haksız yere zenginleşmek...yoksa çalışmak, didinmek çoğumuzun, özellikle haksız yere servete konanaların işine gelmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Herkesin derdi yatmak.
    Bu topigin acilmasi bile ondan degil mi?
    Yatarak calisan ureten gibi yasanir mi?
    Bunun bedelini kim odeyecek?
    Syg,
    anlamadım...bu topiğin amacını yatmak olarak değerlendiriyorsanız, okuduğunuz 500 sayfaya yazık olur...bunun en güzel örneği benim, yatıyor muyum mesela? ya da siz kendinize bakın, erken emekli sayılırsınız, ya da temettü emeklisi...tembel, miskin yatan biri misiniz? umarım yanlış anlamışımdır.

Sayfa 587/637 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •