Sayfa 587/853 İlkİlk ... 87487537577585586587588589597637687 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 4,689 - 4,696 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    ...
    Güzel takılmışsın bana ama emoji listesi bilgisini vermemişsin.
    Sitenim mevcut emojileri yetersiz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    yazıyı öne çekiyorum hocam ama bir sorum da var yanında.

BIST'ın kazığını yemiş biri olarak pek anlamıyorum ama bu ucuz dediğiniz bankaların kredileri yüzdürülüyor batık durumda bilançoları makyajlı tarzında çok yazıya denk geldim. Peki bu fiyatların kaynağı bu durumda olmaları mı yoksa her şeyin göründüğü gibi olmamasına rağmen mi ucuz? bahsettiğiniz ülkelerdeki regülasyonlar politikalar daha güvenli olup da hak ettikleri değerde mi hisseler ve şirketler?

başlığınızı ilgiyle takip ediyorum benim oyumda sizindir

Saygılar.
    Evet söylenenler doğru. Ancak kıyasladıkları batı bankaları veya diğer ülkelerin bankaları bizimkilerden iyi değil, yinede onların yanında bizimkiler bedava kalıyor.

Sorunlu kredi oranları açıklanıyor. Orada artış var ancak karşılıklar ayrılıyor. Sorun yok. Arka plandaki sorun ise eskiden 90 gün ödemesi geçiken kredi sorunlu kategorisine sokulurdu, son yıllarda akp kurnazlık yaptı 90 gün rakamını değiştirip 360 gün yaptı. Adam 359 gün ödememişse sorunlu kredi kategorisine girmiyor. Birde ödenmeyenler durmadan yapılandırılıyor. Yapılandırılanların ne kadarı gerçekten ödenecek belli değil.

Devlet bankalarını çıkar, diğer bankaların batı bankalarından çok daha iyi olduğundan eminim. Asıl bizi kıyasladıkları batı bankaları FED ve ECB parası ile yüzdürülüyor. 2008 de gördük. FED kurtarmasaydı abd finans sistemi çökmüştü. Ardından abd ile aynı yatakta olan, abd parası ile zenginlik yaşayan avrupa finans sisteminin yarısıda çökecekti büyük ihtimalle.

abd balon onu bilmeyen kalmadı, F/K ları 20 yi geçmişti. Ama akbankı, iş bankasını 3 yıllık 4 yıllık kârı ile satın alamazsın-almamalısın. Hiç bir şey bilme, bu kadarını bilmen bile ortada anormalliğin olduğunu anlaman için yeterli. Benim gözümde akbank bu ülkenin en kurumsal yönetilen bankasıdır. Bu bankayı borsa fiyatı ile toptan satın al, bankanın 4 yıllık kârı ile koyduğun parayı geri alıyorsun. Üzerine bankanın gayrımenkullarini sat, paranı 2 ye katla. Olacak işmi bu.?

Bizdeki ana sorun BIST yönetimi. BIST de operasyon yapmak isteyenler, söylentileri abartarak yada yok sayarak operasyon yapıyorlar ve KY ler olarak sürekli dayak yiyoruz. Asıl sorun BIST yönetiminin beş para etmemesinde. Operasyonları görmemezlikten geliyorlar veya destek oluyorlar. Aslında devletin her kurumu böyleyken, bunların düzgün olması anormal olurdu. O sebeple BISTi suçlamak ne derece doğru bilemiyorum. Herkes çamurda yaşayıp, çamuru normal görüyorken, birinin kalkıp "niye heryer çamur" demesi anormal. Ben bu durumda anormal oluyorum. Hakkaten bu ülkede anormalim yaw.

Uzatmayayım. bankalarla ilgili abartılı kötümserliği muhalif siyasiler ve her akp ye kızdıklarında TR deki yerleşik TC. kimlikli ibrani-yahudiler yapıyorlar. Muhalif medya onların elinde. Muhalif siyasiler seçmen peşinde, TC kimlikli ibrani-yahudiler ise bizi sömürmek peşinde. Hükümette kim varsa onlara şantaj yaparak bu milletin etinden parça kapma peşindeler. Eevit'i yazar kasa olayında haberi dünyanın sonu gibi vererek düşürenlerde bunlar, akp ile ilk 15 yıl ortak olarak bu ülkenin değerli her varlığını bedavaya kapatırken akp nin sırtını medya ile sıvazlayanlarda bunlar, akp ile kavgaya başlayınca akp pisliklerini ortaya dökenlerde bunlar.

Bilmiyorum yeterince açıklayabildimmi.? Sorun bankalarda değil atalarımızda. Atatürk 30 sene daha yaşasaydı, bir nesli ahlaklı yetiştirecekti ve bu kadar hızlı sömürge haline gelmeyecektik. En az 3 gün daha dayanırdık. Burada kafayı sıyırmış durumdayım, umut olmayınca bende gırgır geçmekten başka çare göremiyorum.

unutmadan batman'ı oy verenler listeme kayıt edeyim.

Aslında batman'ın sorusuna, bağlantılı yollara sapmadan, sebep sonuç ilişkilerine girmeden cevap versem, bu yazı beşte bire kadar kısalırdı ve daha anlaşılır olurdu gibi.
    Son düzenleme : alicemal; 30-05-2021 saat: 21:27.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    batman'ın sorusuna şunuda ilave edeyim.

Batılı yabancılar uzun süredir ellerindeki hisseleri satıp ayrılıyorlar. %73 lerden, %42 lere geldik. Ancak, batılı yabancıların yerini son bir kaç yıldır katar kraliyet ailesinin sermayesi doldurmaya başladı. Batılı yabancı satarken katarlılar almış.

Batılı yabancıların ellerinde başta bankalar ve diğer bazı büyük şirketler vardı.

Batılılar uzun süredir banka sattığı için bankalar şu anda bu halde. BIST yükselirken bile geçtiğimiz aylarda batılı yabancılar banka sattılar. Hali ile yeni giren FON larda banka hissesine girmedi. Kötü olduğundan değil, batılı yabancılar satıp çıktığı için. Bu büyüklükte satışı karşılamak kimse istemez, güçleride yetmez. Belliki katarlılarda pek banka almamışlar.

Bankaların düşük kalmasının ana sebebi yıllardır yabancıların ağırlıklı olarak banka satması. Fiyata bilançoya bakmadan sattılar çünki ülkeden çıkmak istediler. Bir kısmı zarar ederek çıktılar. Yabancının banka satışının altınada büyük FON lar girmediler.

Yabancılar neden satıyorlar. Onun cevabınıda yazmıştım. Kâr etmek amaçlı büyük para soktular. O büyük paranın BIST de kazanabilmesi için BIST in yükselme trendi oluşturması gerekirdi. Baktılar hükümet her ay yeni problem çıkarıyor, dünya ile sürekli kavga ediyor. BIST den ümitlerini kestiler. Alman FON yöneticisi olsan, BIST e 100 milyon dolarını bu şartlarda sokarmıydın.? Sokmazdın, aklı başında kimse sokmaz.

3 haftadır yabancılar satışı kesmiş görünüyor. Ama yabancı rakamına katarlılarda dahil. Devlet sitelerinde ülke ülke hesap yapman lazım, batılı satıp katarlılar daha çok alıp artıyamı geçirdiler, yoksa batılıda alıyormu.?

Sonuçta anlatmak istediğimi anlatmışımdır herhalde. Bizim bankaların durumu süper değil ama kötüde değil. Bu fiyatları batık kredilerine rağmen bedava. batı bankaları bizim bankalardan çok daha kötü, onlar asıl yüzdürülenler. FED para dağıtmayı bırakıp faiz artırmaya başlasın o zaman sağlamlarmı, değillermi görünecek.

Bizim bankaların sorunu yok, BIST deki fiyatlarının sorunu var. Bankaları yabancı almıyor, yerlide yabancı satışının altına girmek istemiyor. Şu ana kadar öyleydi, bundan sonra ne olur izleyeceğiz. Her ay siyasi kriz çıkan bir ülkede 1 ay sonrasını tahmin etmek imkansız.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Güzel takılmışsın bana ama emoji listesi bilgisini vermemişsin.
    Sitenim mevcut emojileri yetersiz.
    Telefonun özelliklerinden kaynaklı olsa gerek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bosh, artık deneme yanılma ile hepsini bulurum, sağol.

---

batman'ın sorusuna cevap verirken, bir kredinin sorunlu kredi kategorisine girmesi için 360 gün sınırı verisi yazmıştım. Bu rakamı Murat Muratoğlu'nun yazısından almıştım. https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...yi-mi-6426146/

Az önce abd ye hizmet eden siyonist kanal da bu rakamı gizem isimli hoş kadın 180 olarak verdi.
    Bu 2 rakam farklı kategorilerin rakamı olabilir. Yani 2 rakamda doğru olabilir. Biri hatalıda olabilir, henüz detay bilmiyorum.

Gizem'in ruju dikkatimi çekti, ilk kez bu rengi görüyorum. Makyajı kime yaptırdıysa bugün çok çekici görünüyor. Yoksa ben bu sabah bal, fındık filanmı yedim.?
    Çam balının, çam ağaçlarında bulunan milimetrik canlıların dışkısından üretildiğini biliyormuydunuz.? Arılar bu canlıların dışkısını toplayıp bala dönüştürüyorlar.
    Dünyanın en pahalı kahveside, bir cins kedinin dışkısından üretiliyor. Sanırım o kedi kahve bitkisi tohumlarını yiyor.

---
    deneme
    01 , 1
    10 , 11 , 12

Deneme sonucu: gibi yazıp ilk kaydedersen emoji resmi görünüyor. Ama aynı "gönderiyi değiştir" kısmından yazıyı düzeltip yeniden kayıt edersen emoji resmi değil yazısı görünüyor. Çok ilginç. Forum yazılımında eksik var.

Her yazımı 10 kere düzelten-değiştiren biri olarak bu emoji kullanma şekli bana uymaz.
    Son düzenleme : alicemal; 31-05-2021 saat: 11:03.

bugün tarihi i gün alicemal hayatımda halka ırzdan aldığım ilk kağıt olan zrgyo haftalar sonra 60-61 bandından 61-62 bandına geçti gözlerim yaşarıyor yüreğim daralıyor gurban mı kessem
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bugün tarihi i gün alicemal hayatımda halka ırzdan aldığım ilk kağıt olan zrgyo haftalar sonra 60-61 bandından 61-62 bandına geçti gözlerim yaşarıyor yüreğim daralıyor gurban mı kessem
    Geçmişte temel bilgilerine dayanarak bir kağıt seçmiştim. BIST100 dışından aldığım ilk kağıttı. Teknoloji şirketiydi. Geleceği çok parlaktı. meğerse patron-manipulatör tahtasıymış. 4-5 yıl süründürdü sonra parayı kurtardım. Tüm param o kağıttaydı. Neyseki sen az bir para koymuşsun.

---

Üstteki yeni emoji denememdeki sonuç yine değişti. Sayfadan çıkıp girince, bu seferde yazıyı değil emoji resmini gösterdi. Demekki kullanabilirim.

Şimdi hangi emoji hangi rakama geliyor onu bulmak için 23 e kadar kullanayım. Elde liste olsun. KöşeliParantezAçemoji1KöşeliParantezKapa, gibi kullanılıyor.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ,
    11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ,
    21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ,

Bu yazıyı alıntı yaparak yanıtla butonu ile alırsanız, yazış şekli görünüyor.
    Resimleri ise ekran resmini alarak, gerektiğinde kullanmak üzere kaydetmeniz gerekir.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    30 dan devam edeyim.

31 , 32 , 33 , 34 , 5 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ,
    41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ,
    51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 , 58 , 59 , 60

61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 ,