Sayfa 589/601 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    bu arada gonderiye eklemeler yapiyorum aklima unuttuklarim geldikce. bilginize.
    Bilgilendirmeler için çok teşekkürler... saygılar
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    bu arada gonderiye eklemeler yapiyorum aklima unuttuklarim geldikce. bilginize.
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam, çok sağolun,

Bir ara Güney Amerika'da yatırım planlamasına yönelik araştırmalar yapılıyordu, hiç o bölge ile ilgili konu konuşuldu mu acaba?

Selamlar, saygılar,

3.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam, çok sağolun,

Bir ara Güney Amerika'da yatırım planlamasına yönelik araştırmalar yapılıyordu, hiç o bölge ile ilgili konu konuşuldu mu acaba?

Selamlar, saygılar,
    Guney amerika sorusu soruldu, ve arastirmalar gorusmeler devam ediyor seklinde bir cevap geldigini hatirliyorum. Cihan hocam belki net olarak hatirlar cevabi.

4.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Artik KAP'ta devre kesicileri degil, yeni alinan ihaleleri, yeni yatirim haberlerini gormek istiyoruz.

Bugun yapilan toplantida dise degen hic bir sey bahsedilmedi. Pinar hanim finansallar uzerinden sunum yapti, CFO Cevdet Bey yatirimcilardan gelen sorulari cevaplandi.

Toplanti basinda Pinar hanim ve Cevdet bey nasil ilerleyelim tarzi sorular sordular, belli ki toplantinin nasil ilerleyecegi uzerinde cok calisilmamis. Cok profesyonel bulmadim. Ama kotu de degildi. Samimiyet on plandaydi. Cevdet Bey ile eski CFO muz Nuri Tezel arasindaki tarz farki bariz bir sekilde belli.

Elektrik depolama ile ilgili basvurulan kapasitenin (1800 kusur) hepsinin onaylanmasi dahilinde butun kapasitenin kullanilacagi soylendi. Ortalama maliyet uretim (GES,RES) + depolama olacak sekilde 1.3 Milyon $/MW olarak ortalama bir fiyat dusunuluyor ancak bu sartlara, mekana ve benzeri durumlar nedeniyle degisebilir.

Kongo'da anladigim kadariyla 25 MW'lik kisim devreye girmis, ancak ilk fatura henuz kesilmemis. KAP aciklamasi icin ilk faturanin kesilmesini bekliyorlar.

Dogu avrupada satin almalar gundemde, ancak boyle bir durumda alinmasi gereken izinler hakkinda arastirmalar yapiliyor. Izin sureclerinin avrupada biraz cetin oldugu soylendi.

Ileride degisik ulkelerde daha buyuk kapasiteli yatirimlar icin stratejik ortaklik dusunulebilecegi, bunun kararinin Kazanci holdingin tasarrufunda oldugundan bahsedildi.

Hidrojenden enerji uretmek icin sirket icindeki ekiplerin takip ve plan yapildigi, hidrojen yatirimlarindan geri kalmamak istedikleri konusuldu. Henuz cok erken asama oldugu belli.

Neden kap atmiyorsunuz, millet ota boka kap atiyor tarzinda gelen soruya karsilik, biz istesek her gun kap atariz, su an masamda 5 proje var ama isler nihayete ulasmazsa bu sefer ne olacak? ters teper, bunu yapan firmalari gorduk, yuzde 10 taban yediler dedi. Bu bakimdan biz isimizi saglam yapiyoruz, imzalar atildiginda KAP atariz, diger firmalari takip etmiyoruz tarzinda aciklamalari oldu.

Cihan bey (cido) tarafindan sorulan 2023 finansallarina etki edebilecek bir gelisme olur mu sorusuna (malum santrallerin anlasma ve yapimi bir yildan fazla suruyor ) Cevdet bey neden olmasin, Ozbekistani 14 ayda kurduk dedi, (benim yorumum bu cevap tabiki tatminkar degildi, santral isinin alinmasi, yapilmasi, devreye alinmasi, ilk bilancoya yansimasi falan hepimizin bildigi gibi en az 18 ay suruyor, bknz Ozbekistan) ve belki de baktiniz yurtici veya yurtdisi olarak satin alma yapilabilir dedi. Bunu soylerken de yilda 400-500 milyon dolar FAVOK uretiyoruz, bu konuda cok gucluyuz seklinde guvenli bir aciklama yapti. Satin alma olursa tabiki 2023 finansallarina etkisi olur.

Hisse fiyati ile ilgili gelen yoruma, hisse fiyati ile ilgili kesin bir hedeflerinin olmadigini, gecen toplantida yapilan yorumun yanlis yere cekildigi, hisse senedi fiyatinin bolunmeden onceki fiyatlar ile nerdeyse 100 TL oldugu ve yaklasik 50 kat gittigi yorumunda bulunuldu.

2023 de devreye girecek nukleer santralin ilk unitesi nedeniyle olumsuz etkilenirmiyiz sorusuna Cevdet bey hayir, etkilenmeyiz, unutmayin ki elektrik ihtiyaci her gun artiyor dedi.

Temettu sorusuna, temettu istedigimiz var, ancak yatirimlar goz onune alinip temettu istegi Kazanci holdingin huzuruna sunulacak, kabul edilirse verilecek dendi. Temettu konusulurken gelen sermaye dusuklugu yoruma istinaden Bedelsiz de gundemde. Butun opsiyonlar masada)

Tam hatirlayamamakla beraber kar marjlarinda dususe istinaden gelen soruya elektrik ticareti yapildigi icin ve hacimin cok fazla ancak kar marjinin dusuk olmasindan dolayi belki elektrik ticareti tarafini yapmama opsiyonunu degerlendirdikleri (bilanconun sadelesmesi amaciyla) veya bilancoda farkli bir yontem izlenebilme ihtimalinden bahsedildi.

Unutmus oldugum veya yanlis hatirladigim noktalari yazarsaniz memnun olurum.
    Bir ilave ben yapayım. Hisse geri alımı ile ilgili gelen soruya cevap olarak dolaşımdaki lot sayısını azaltmanın olumlu olmayacağını söyledi cevdet bey bu yüzden geri alıma sıcak bakılmıyor.

Bir de ges projeleri kurulumu yapılırken yerli tedarikçi mi yabancı tedarikçi mi hangisi daha mantıklı gibi bir soru gelmişti ancak cevabını dinleyememiştim maalesef, hatırlayan varsa yazabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by civilinvestor Yazıyı Oku
    Bir ilave ben yapayım. Hisse geri alımı ile ilgili gelen soruya cevap olarak dolaşımdaki lot sayısını azaltmanın olumlu olmayacağını söyledi cevdet bey bu yüzden geri alıma sıcak bakılmıyor.

Bir de ges projeleri kurulumu yapılırken yerli tedarikçi mi yabancı tedarikçi mi hangisi daha mantıklı gibi bir soru gelmişti ancak cevabını dinleyememiştim maalesef, hatırlayan varsa yazabilir.
    Ilave icin tesekkurler. GES tedarikcisine yabanci olur diye cevap verdi Cevdet Bey.

6.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Guney amerika sorusu soruldu, ve arastirmalar gorusmeler devam ediyor seklinde bir cevap geldigini hatirliyorum. Cihan hocam belki net olarak hatirlar cevabi.
    oralarda da yatırım düşünüyoruz, çalışıyoruz dediler ( bundan önce cemil bey 2022 sonuna kadar oralardan bir sözleşme çıkarmayı çok istiyoruz demişti). adamlar kongoda santral ve gaz tedariğini bitirmiş olmasına rağmen kap açıklaması için ilk faturanın kesilmesini bekleyecek kadar garantici. her şey bitmeden buradan veya avrupadaki olası santralle ilgili kap atmazlar...

7. açıkçasını söylemek gerekirse benim için şu dönemde önemli olan 2023 finansallarına etki edecek satın alma, beni heyecanlandıran, hayal ettiren şey düne dair bu söylemdi...

8.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    açıkçasını söylemek gerekirse benim için şu dönemde önemli olan 2023 finansallarına etki edecek satın alma, beni heyecanlandıran, hayal ettiren şey düne dair bu söylemdi...
    arkadaşlar az önce şirketle tekrar görüştüm, yanlış bilgilendirme olmasın diye buraya da yazayım. satın alma olayı benim anladığım gibi değilmiş, cevdet bey bu opsiyonun masada olduğunu belirtmek için böyle dediğini belirtti, yani somut bir gelişme yok o konuda. avrupadaki santralin( eğer olursa) yenilenebilir santral olacağını, diğer coğrafyalarda da iş kovaladıklarını belirtti...

Sayfa 589/601 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •