Sayfa 592/691 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642 ... SonSon
Arama sonucu : 5521 madde; 4,729 - 4,736 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Tünaydın.. 16 EYLÜL de yazmışım manzarada değişiklik yok, ben uzak duruyorum sabırla alım zamanının gelmesini bekliyorum. YTD
    Ben de baya yakın duruyorum ve satım zamanımı bekliyorum sn tahminci ))))))tamamen farklı kulvarlardayız.

Takdir edersiniz ki ben sizden çok daha büyük bir sabırla bekliyorum.

Neyse ay sonu bilanço gelir,olay farklı bir şekle bürünür, o güne kadar tamamen hareketsiz kalmaya devam,geçenlerde racona ters işlem yaptım,zamanından önce beklenen hedefe gelmeden satış yaptım zaten ,daha fazla atraksiyon gereksiz olur.

4. Ortalamalarını kıran hissenin bacağına bir de ben vururum, burası her malın ederi üzerinden fiyatlandığı bir piyasa değil. O değeri bulana kadar belki 10 yıl geçer belki de hiç buldurmazlar. Benim işim paraya takla attırmak yok attıramazsam bize zaten enflasyon ile ters takla attırıyorlar. Sn. Hkm kulvarı muhafaza etmek için doğru hisse mi burası kuşkularım var, daha nasıl güzel bilanço gelecek F/K zaten 1.87 F/K 0.50 olunca mı hisse hareket edecek. Oysa 0.86 kuruştan bu yana sonsuz al sat imkanı verdi. Ama şapkamı çıkarttım saygı duyuyorum yatırım kararınıza ve sabrınıza. YTD
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

5. 21 EYLÜL tarihli paylaşımım, bir strateji kurguladığım zaman plana sadık kalmam gerekli. 3100 ün test edilme ihtimalini yüksek görüyorum, 3100-3300 arası hareketsiz kalacağım çünkü mayınlı bölge, 3100 kırılırsa ana kağıtlarda kademeli alım yaparım, 3300 kırılırsa trende göre yeniden oyuna dahil olurum. Yüzde 20 yan kağıdım ile trade yapmaya devam ediyorum aralarında tavan olanlar dahi çıkıyor ama portföyün yüzde 80 i likit kenarda bekliyor, para zor kazanılır kolay kaybedilir, bunu hiç unutmamak lazım. YTD

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    21.09.2022 Borsada halen ana kağıtlarda pozisyon taşımıyorum, sadece bir kaç yan kağıtta teknik analiz bağlamında pozisyonum var topu topu portföyümün yüzde 20 sini geçmez. 3300 ün altında kaldıkça 3000 ü test etme riski bulunuyor. 3100 ü aşağıya kırarsa ana kağıtlarda kademeli alımlarıma başlamayı planlıyorum. KLGYO saatlikte 1.40 ta ikili dip yaptı.. bu şu demek ya 1.50 test edilecek ya da 1.40 üçüncü denemede kırılacak. Daha önce 1.45-1.50 arasında mal taşımayacağımı yazmıştım neticesinde 1.40 ikinci kere test edildi. 1.45-1.50 aralığı tehlikeli bir bölge.. yüzde 2-3 pahalı alayım ama düşüş trendinin kırıldığından emin olayım o da benim sigortam olsun. 1.50 geçilirse ve üzerinde 2 gün kapanış olursa yeni pozisyon açarım, 1.40 kırılırsa taban oluşumunu beklerim yeni bir trend oluşursa oyuna dahil olurum. Önümüzdeki günlerde oyun planım bu şekilde. Borsa dışı ani gelişmeler olursa planımı revize edeceğim. YTD
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

6.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    21 EYLÜL tarihli paylaşımım, bir strateji kurguladığım zaman plana sadık kalmam gerekli. 3100 ün test edilme ihtimalini yüksek görüyorum, 3100-3300 arası hareketsiz kalacağım çünkü mayınlı bölge, 3100 kırılırsa ana kağıtlarda kademeli alım yaparım, 3300 kırılırsa trende göre yeniden oyuna dahil olurum. Yüzde 20 yan kağıdım ile trade yapmaya devam ediyorum aralarında tavan olanlar dahi çıkıyor ama portföyün yüzde 80 i likit kenarda bekliyor, para zor kazanılır kolay kaybedilir, bunu hiç unutmamak lazım. YTD
    %100 $ portföyümu 1 yil önce bozarak %15 ile Bist alımları yaptim.
    Yaklaşık %100 kazanmışım borsadan.
    Gecen hafta biraz satış yapıp %5 usd geri aldım
    Su an %25 bist %75 usd

Yunan savaşı riski beni tedirgin etmeye başladı
    Acaba ana parayı satip. Sadece karları mi tutsam?

Görece risksiz bir portfoyum olduğunu düşünüyorum

%35 Sahol
    %30 ttkom ve tcell

Geri kalanlar ykbnk,ulker az miktar akbnk ve klgyo

Hisse satıp usd alıp ne yapacam ki diye düşünüyorum.
    Gecen sene usd turarak enflasyondan ciddi kaybım oldu.

Trade yapmayı beceremiyorum.. siz olsanız ne yapardınız?

Sn tahminci siz yuzdesel olarak paranızın çok azı ile borsadasınız,yüzde 20 ile borsada trade ediyorsunuz.Aslında yüzdesel olarak ben paramın çok daha büyük bir kısmını tek kağıtda tutarak sizden daha büyük bir kumarı ve heyecanı yaşıyorum.yıllardır borsadayım hep de böyle yaparım,inandığım tek kağıtda çok uzun süre kalırım düştükçe alırım,hedefe geldimi de genelde hepsini aniden satarım.Şimdiye kadar hiç kaybetmedim,tabi borsadaki ilk on yılımda kayıplar oldu ama sonrasında hiç kaybetmedim.Kazançlar da sadece nominal olmadı genelde doları enflasyonu ve faizi hep yendim,şu son yıllarda enflasyonu yenemiyorum ama zaten likit kalıp da enflasyonu yenmek zaten imkansız.

Günlük trade de sürekli kazanç işine benim aklım ermiyor.Yani her hamlede kazanma olasılığı aslında yüzde elli,eh sürekli masada oldu mu genel hava insana yanlış hareketler de yaptırır,uzun vadeli sürekli oynayan biri çok ama çok iyi bir değilse genelde kaybeder.Siz cidden istisnasınız,duygulardan arınmış bir şekilde bir sistemle oynuyorsunuz bir nevi algoritmalı bir robot gibisiniz,ben öyle olamam,yapı olarak sizden çok daha kumarbaz ruhlu bir insanımdır, o yüzden borsada olacaksam benim de kendime göre kişiliğime uygun bir algoritmayla davranmam lazım.Ayrıntılarını yazdığım borsacılık tarzım yılların getirdiği bir tarz,aslında benim mecbur olduğum tarz bu, aksini yaparsam hep kaybediyorum,bu yöntemle hiç kaybetmiyorum.

Sayfa 592/691 İlkİlk ... 92492542582590591592593594602642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •