Sayfa 593/973 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 7779 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. 12 Aylık bilançoda , yeniden değerleme yapılırken , özkaynaklara kesin yansır da , 6 Aylık bilançoda nasıl olur , bilmiyorum.

2. 3 kuruş karı görünce satan ky var arkadaş. Hemen yığıyorlar.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

3. Ky satmadığı için,istenilen malı alamadıkları için hisseyi baskılıyorlar.
    Y.t.d.

Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Ky satmadığı için,istenilen malı alamadıkları için hisseyi baskılıyorlar.
    Y.t.d.
    doğru söze ne denir. bz satsak tavan yapacak.

5. Fiili Dolaşımdaki Pay Oran : % 63,84 ..... F/K Oran : 62,58...... Piyasa Değ. / Defter Değ : 4,21 (Yani defter değerinin 4,21 katından işlem görüyor , yani çok pirimli ).... Dibe Uzaklık: % 478,05..... Özsermaye(TL) :40.496.541...... Sermaye(TL): 36.000.000.....
    Net Kar(TL): 41.739..... Dönem : 2020-3......Hissenin Fiyatı : 4,74 TL.

Yukarıda verilerini paylaştığım gıda hissesinin ismini yazmıyorum. Ama ,
    Pınarsüt , çok pirimlendi diye düşünen varsa , incelesin ve ona göre karar versin.
    Yukarıda , durumunu paylaştığım gıda şirketi gibi , daha birçok örnek var.
    Bizim , onlardan eksiğimiz yok , fazlamız var , ama son 1 Haftadır , borsa yükselmesine rağmen , Çin e ihracat yapabilme durumuna gelmemize rağmen , defter değerinden daha ucuza işlem görmemize rağmen , 27,5 Milyon gibi süper bir kar açıklamamıza rağmen, hissemize pirim yaptırmadilar ve bugün de borsa düşerken , ne işse , hemen düşüşe ayak uydurtuverdiler...Niye bizi de , defter değerimizin 4,21 katından , yani 88 TL. den fiyatlamıyorlar?
    Ben de bu durumu , diğer bazı arkadaşların belirttiği gibi ,Pınarsüt ün , bilinçli yatırımcılar tarafından yatırım yapılan bir hisse olmasına ve ne olursa olsun, hissesini satmamalarına yorumluyorum. Bilinçli yatırımcı satmayınca , spek de toplayamıyor.
    Zaten , spek , yeterince toplayabilseydi , hissedeki , tüm bu güzel verilerin sonucunda, kimseye ucuzdan alma imkanı tanımadan , hisseyi , tavan tavan götürürdü.........

Bu benim görüşümdür.... Herkez , kendisi ölçsün biçsin , ona göre karar versin.... Belki de ben yanılıyorumdur.... Belki de yanlış düşünüyorumdur.
    Son düzenleme : By Akıl; 09-06-2020 saat: 00:31.

6. Şu anki , gıda endeksi ve açıklanan 3 Aylık bilançolar gözönüne alındığında , benim değerlendirmelerime göre , Petun da ucuz , ama biz ondan da ucuzuz..... Bu ikisinden başka , borsamızda , hem karlılığı yüksek , hem de fiyatı ucuz , başka hiç bir gıda hissesi yok. ... İnşallah , kısa bir zamanda , her ikisi de , hakettiği yerlere gelirler.
    Son düzenleme : By Akıl; 09-06-2020 saat: 01:04.

7. Aslında , Bist i tutan , onu destekleyen milli güçlerin , yerli ve milli bir şirketimiz olan , dış ülkelere ihracat yaparak ülkemize döviz kazandıran Pınarsüt hisselerini , vakit geç olmadan , toplayarak , bu nadide şirketimizin hisselerinin yabancılar tarafından , ucuz fiyatlardan ele geçirilmesini engellemeleri gerekir diye düşünmekteyim.... Böylece , hem yerli yatırımcı kazanır , hem de ülkemiz kazanır.
    Bist , Türkiye Varlık Fonu nun kontrolünde diye biliyorum.. Eğer , öyleyse , bu nadide şirketimizin halka açık paylarının , fon tarafından toplanması , hiç de zor olmayacaktır , kanaatindeyim.
    Varlık fonu , toplasın hisseleri , fiyatını sürsün yukarılara , yabancı , bakınıp dursun... Çok isterse, alsın , ama yüksek fiyatlardan alsın... Bedava fiyatlardan alamasın.... Onlar kazanmasın , biz kazanalım.
    Son düzenleme : By Akıl; 09-06-2020 saat: 12:39.

8. Turkısh yatırımdan birisi 18.40 ortalamayla 47 bin lot Almış inşallah tahtacının malıdır.
    YouTube Selim Kaska diye birisi Pınsütün sektör Ortalamasını dd 4,55 diyor Pınar Süt demekki Sektör ortalamasının 1/4 fiyatınında altında 0,92 işlem görüyor,her sene temettü veren kâr eden İhracat lideri Pnsüt..
    Saksağan tahtacı bıktırıp usandırıp mal alacak alırsın ama fazlasınıda vereceğinden hiç şüphem yok.
    Birde buna diğer hisselerden kâr edip pnsut Gibi uyuyan ucuz gelecek vadeden Şirketlere elbet talepde olacak.
    Y.t.d.

Sayfa 593/973 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •