Sayfa 593/1023 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 4,0880 +0,0256 +0,63%
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    4,0880 +0,0256 +0,63%
    4,097 EUR/USD=1,2031

Pain trade..

3.  Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    Hadi elinde olan dolarını sakladı.

Altını olan gömdü.

İyi de dolar sabitlenirse ne olur? Bunu biri açıklayabilir mi?

Ben daha önce dalgalı kur rejimine geçişi acı bir şekilde yaşamıştım.

Ama dövize çapa atılırsa ne olacağını bilemiyorum.

Yoksa tersi yaşanacak ve biz zenginleşecek miyiz?

Çapaya ne olacak? Bankalar bu çapa ile ne yapacak?

Açıklayabilecek olan var mı?

En ufak bilgi kârdır.

Saygılar...
    sabit kur çıpası neredeyse imkansız. bunu deneyenlerin petrol ve doğalgazı var, senin neyin var? imalat ithalatla yapılıyor. çok yormayın kafayı. dolar çok yukselebilir diye bunu sabitlemeye kalkmak en büyük gerizekalılık olur. dolar normalde %30 artacaksa %150 artar. ne olur %2-3 daha fazi artışı yapılır, dolat düşer. durum bu kadar basit. 2018de %20 faizler konuşulabilir. ya da moratoryum ilan edilir.

bence faiz artışıyla rayına girecek olay.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    maaşa ek zam yaparlarsa bide temmzdan önce verirlerse verdikleri kadar doalr alırım
    bu verilenelr bütçe açığını patlatır doları kimse tutamaz bunlar kaybetse bile yerlerine gelecekelr veremiyoruz/vermiyoruz diyemezler hazirandan sonrası çıok zor geçecek o kesin dolarları bende mi çekip eve egtirsem
    bence tam tersi bu rüşvetler doalrı zıplatır seçimi öne aldıkları zaman seçim vaatleri olmaz bu kısa dönemde diye düşünen yabancı seçim vaatlerinin en babasını görünce seçimden sonra doalr almaya hisse senedi satmaya fırsatımız olmaz diye seçime kadar doalrı 5 borsayı 90.000 lere çekerlerlerse şaşırmam
    Bu dolar seçimi beklemez uçar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    PALA kim? Borsada sık sık bu ismi duyuyorum. Yok pala şöyle kaldırdı şöyle bastı borsayı diye form sayfalarında sık sık yorumlarla karşılaşıyorum.
    Bende kendisiyle tanışmadım ama borsadakilere sormak lazım, onlar tanışıyorlarmış..

Geçen gün dolar düştüğünde bir borsacı burada paladan bahsetmişti dolarcılara, oradan aklıma geldi..

Son durumda borsacılar aşağıda palanın, pardon kendilerini uçuracak cismin gelmesini bekliyorlar..

Ancak bu sefer çok bekliyebilirler..çünki genel anlamda yükselen faizler, yükselen enflasyon ancak düşük büyümeler hüküm sürecek sanıyorum bir süre..tabii ortalık tengildemezse..

Globalde yükselen enflasyon, düşük büyüme(nispi ölçülerde ama)..stagflasyon provası şimdilik..

Ehhh böyle bir ortamda faizlerde yükseliyorsa..ki bizim MB'sıda mecbur kaldı geçen hafta..

Diğer sorunları saymıyorum, genel havalardan bahsediyorum sadece..

Ehh böyle bir ortamda ''pain trade'' başlar zaten..Gecikmiş bir başlangıç ama iyi direniyorlar hani..

4,097 , EUR/USD=1.2031

Başkanım bu borsacılar nerede yazıyorlar yada yazabiliyorlar mı hala?..varayım bir hal hatır sorayım dedimde..

Hele güvercinciyi hiç görmüyorum bu sıra..

Oala borsada degil artik viop ta dolarda
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Globalde yükselen enflasyon, düşük büyüme(nispi ölçülerde ama)..stagflasyon provası şimdilik..

Ehhh böyle bir ortamda faizlerde yükseliyorsa..ki bizim MB'sıda mecbur kaldı geçen hafta..

Diğer sorunları saymıyorum, genel havalardan bahsediyorum sadece..

Ehh böyle bir ortamda ''pain trade'' başlar zaten..Gecikmiş bir başlangıç ama iyi direniyorlar hani..

4,097 , EUR/USD=1.2031

Başkanım bu borsacılar nerede yazıyorlar yada yazabiliyorlar mı hala?..varayım bir hal hatır sorayım dedimde..

Hele güvercinciyi hiç görmüyorum bu sıra..
    selam dostum..geciken pain trade e pain trade demem ben şaka bir yana her gecikmenin acısı katbe kat fazla çıkar..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    4,097 EUR/USD=1,2031

Pain trade..
    Hayır 4,0876 +0,0252 +0,62%
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Sayfa 593/1023 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •