Sayfa 593/819 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. vay anasını şu işe bak!..

2. Türkiye de borsa nın ve güya!! en doğru dürüst denilen ailesinin hali ne yazıkki..
    Tuprs da iran petrolleri konusunu bir kaç sene önce yazdım idi..
    Koç öyle kaka!! işler yapmaz dendi..
    Geçen nisan da ABD hııı diye parmak sallayınca apar topar açıklama yaptılar almıyoruz walla irandan artık diye..

Üzerine YKBNK skandal fiyatı..

Bir ülkenin en gözde aile şirketlerinden bir tanesinin banka gibi değeri 3 aşşa 5 yukar belli olan bir şirketini
    Borsadaki kapanış fiyatının yüzde 20 altına almak da neyin nesi..

Borsa neden var o zaman
    Borsa alıcıların ve satıcıların karşılıklı olarak anlaştığı bir değer değil midir..
    2.40 kapamış sa bu bankanın değeri de 8*2.4 19.2 Milyar tl dir..

2.12 neyin nesi..

Sonra gel bu ülkenin borsasına yatırım yapda uzun vadeci olda temettücü olda efendim para neden faize kayıyor da..

Koç da bunu yaparsa..

2.4 tahta kapanışı
    2.12 satış fiyatı hafta sonu..

Bu şunun açık açık ilanıdır..
    BU BORSA KOMPLE manipülasyon yeri..GELİRSENİZ ÖPERİZ..

Bu ülkede kurumlara şahıslara kurallara saygı neden kalmıyor insanlar neden birbirlerine dolandırıcı hırsız bilmem ne gözü ile bakıyor..

Balık baştan kokar..

3. Piyasa dolandırıcılığı yapmadılar mi önce gizlediler yok dediler millete malı yüksekten satıp heberi yalanlayarak milleti rehin aldılar, sonra hisse düştü 2.40 dan kapadı, hafta sonu adamlar 3 günde büyük bir sözleşmeye imza attı? Yersen bu arada milletin zararını yanlış yönlendirilmesini kim telafi edecek, bindik bir alamete gidiyoz kıyamete...ytd.

4. Her şey yalan kaplar yalan defter değerleri yalan? 4.2 defter değeri olan şirket yarı yarıya hata belki 3 1 fiyatına satılacak... Tam komedi vurun kırbacı bizlere... Kimse ne olacağını bilmiyor? Bakalım pazartesi bize neyi yasatacaklar... K.y.ci hep kırbacı yiyen patronlar da istediği dümeni çeviren adamlar olmak zorunda mı? Koç ve ykredi bunu yapıyorsa geri kalan şirketler hak getire... Resmen kumar ortamı, sen bizi koru...ytd.

5. borsa fiyati:2.4
    Satis fiyati:2.12
    Yaklasik %11.5 bir fark var.

Bu durumda ptesi gunu tahta 2.12 fiyatindanmi acilacak ?...Tahta sahipleri sterlerse bu fiyat farkini bir kac gunde kapatabilirler.

6. 50-50 ortaklık kilit demektir. Unicredit çıkıp diğer ortağın istemediği birşeyi yapmak istiyor. Bu durumda Koç da bunun bedeli olarak bu fiyattan ve bu şartlarda seni serbest bırakırım demiş. Bu alışverişin iki istekli alıcı satıcı arasında başka bir baskı olmaksızın yapılan bir alışveriş olmadığı ortada. Bu durumda oluşan fiyatı da piyasa fiyatı olarak değerlendirmek yanlış olur.

Diğer bir anlatımla eğer ortaklık yapısı KFS üzerinden kurulmasaydı unicredit bu %10 payı bu fiyattan ve bu şartlarda satar mıydı ? Cevap kesinlikle hayır.

Değerlendirmeleri bu bağlamda yapmak lazım. Orta uzun vade iyi ama kısa vade belirsiz bence.

ytd.

Mehmetkirsoy Guest
    Adam ne sözleşme imzalamış yahu.. taahütler hep tl.. döviz uçsa kaçsa risk 0.. unicredit yatırdığı döviz miktarını kurtarabilecek mi finalde bakalım...

8.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    borsa fiyati:2.4
    Satis fiyati:2.12
    Yaklasik %11.5 bir fark var.

Bu durumda ptesi gunu tahta 2.12 fiyatindanmi acilacak ?...Tahta sahipleri sterlerse bu fiyat farkini bir kac gunde kapatabilirler.
    Bu fiyat farkını kapasa ne yazacak..
    2.12 ise satış fiyatı 2.12 den açılması lazım gelecek..
    Bende koçun aldığı fiyattan almak istiyorum..
    Hadi tamam KOÇ hakim ortak sahibi..
    Deee yüzde 11.5 ne demek..
    Bir senelik net faiz..
    KOÇ böyle ufak işlerin adamı mı..
    Delikanlı gibi çıkıp 2.40 dan aldık diyemez miydi..
    Böylesi daha adil şık ve güvenilir olmaz mıydı..

2.12 açılsa bir derrrtt
    açılmasa bir dert şimdi..

2.12 açılsa elinde hisse bulunduranlara bi günde 11.5 girecek..enayi yerine konacak..O gördüğün 2.4 var ya..aslında yalan denilecek..
    2.40 bıraktığı yerden açsa KOÇ un 2.12 verdiği şirkete ben enayi miyim 2.40 veriyorum..Bende var 10.000 tl KOÇ da var 10 Milyar dolar..O 2 nin 3 ün hesabını yapıyorsa benim burada işim ne..
    Serbest piyasada kimse piyasadan büyük değildir denilir ama göründüğü kadarı ile bizde birileri daha büyük..

Birilerinin piyasadan büyük olduğu bir yerde SOYULURSUNUZ ancak demektir..

Not: Elimde ykbnk yok ancak yapılanlar bence mide bulandırıcı..Onun için 1-2 bişi karaladım..

Sayfa 593/819 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •