Sayfa 594/668 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644 ... SonSon
Arama sonucu : 5344 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Alarko Gyo konusunda ilgi çekici gelişmeleri ve gündemi takip etmeye devam edelim , fenomen bir hisse dünyada nasıl fon ve ortak arayışına girecekse o şartlarda şirkete talip bulma turuna çıkmakta fayda görüyorum .

1996 dan beri 27 sene geçmiş 10-20 değil 2 dev otel ile sınırlı kalmak oldukça ucuz fiyatlanması sağlıklı bir büyüme ivmesi değildir , global ekonomide refah düzey dolar bazında usa örneğinde 29.500 dolardan 85.000 dolara çıkmak üzere dünyada refah 3 misli artmış 27 sene zarfında … gelirler ciddi katlanmış durumda !

Algyo da ise 3. otel açıklanmamış yeri projesi uzun yıllar Kıbrıs , Maldivler , şehir otelleri ..vb konuşulmuş bir konu , kamuoyuna Kapalı bir sır halde duruyor bu durumu SAĞLIKLI göremiyoruz Yatırımcılar olarak ,

Otelin dünya refah gelişiminin çok üstünde hızlarla büyümesi elzemdir ,

Şirket maddi kaynakları itibariyle 3. 4. Hatta 5. 6. Oteli yapabiliyorsa Alarko holdingin bizzat yatırımcı ortak olduğu modeli veya global bir ortağı konuşmak zamanı geldi de geçiyor .

2. Neden yazan pek yok anlamakta zorlandım.

3. Bu zamandan beri yazmam dedim. Sayfa 548
     Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Kimsenin keyfine göre yazıp çizecek değilim. Kimseden de akıl alacak halim yok. Bu nedenle bu saatten sonra burada yazmanın bir anlamı kalmadı. Daimi olarak ALGYO başlığı altında yokum artık. Herkesin gönlünce olsun.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Speğin adamları üstüne almıştı bu yazıyı. Bu yüzden sayfa yürümüyor.
     Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Eşek gibi yapacaksın bunu. Nereni sallarsan salla. Köpeklerini de al git bu sayfadan. Hayvan barınağı değil burası.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

5. bu hisseyi DEĞERLENDİRMEK üzere Global tanıtım adımlarına başlamak isteyen yatırımcılar olarak örgütlendik .

biz temel analizcileriz öyle teknik çizgiler ve fincan neskafe çay limonata formasyonları ile ilgilenmiyoruz.

neticede 2-3 dolar bu hissenin temel ANA AKIM OTEL VE YENİ YATIRIMLARLA beraber ortaya çıkacak 5-10 dolar orta-uzun vade hedefi olacak düşüncesiyle alıp tutan anlayışta bakmakta fayda görüyoruz.

6. Bir süredir foruma girmiyordum. Nasılsa bir hareket yok, 2-3 yıl önceki bilgi, analiz ve teknik çalışmaları yapan, paylaşan kıymetli forumdaşlarım sessiz, okumaya değer bir paylaşım yapılmıyor diye bakma gereği duymuyordum.
    Deniz Ali, hoş geldiniz.
    Kıymetli paylaşım ve analizleriniz için teşekkür ederim.
    Emeklerinize sağlık.
    Paylaşımlarınızın ve analizlerinizin devamını dilerim.
    Uzun zamandır ALGYO da bulunuyorum. Bu süre zarfında portföyümdeki bir çok hisse getiri anlamında çok farklı yerlere gitti.
    Belki de bu durum, tek başına bile benim ALGYO da ''yatırımcı'' olma kararımda etkili oldu.
    Artık gitmemek üzere buradayım
    Finansal dururumu son 2 yıldır bu gerçeğe göre şekillendirdim.
    Biraz da bu kararıma şirket beni itti diyelim.
    Kısmet.
    Biz kahvemizi köpüklüsünden içmeye devam edeceğiz.
    Hüüüürp peahh.

7. Bodrum oteli ilk duyurulduğunda 2024 yılı turizm sezonuna hazırlanacak diye geçtiğini anımsıyorum.
    Sonraki açıklamalarda 2025 olarak geldi. Bu süre zarfında çok uygun koşullarda finansman desteği ( kredisi ) de sağlandı. Neredeyse otelin faaliyete geçmesi ile geri ödemelerin başlangıç tarihi aynı. Böylesine cazip koşullar ile portföye eklenecek bir marka tesis. Hisseye henüz hiç yansıması olmadı.
    Bunun yanında yatırımcı toplantılarında ve dönem dönem çıkılan programlarda sürekli gündeme gelen ama bir türlü gerçekleştirilmeyen ya da başlanmayan projeler var. Yeni otel bakıyoruz yıllardır. Arsa satmayı planlıyoruz yıllardır, proje geliştirmeyi bekliyoruz yıllardır.
    Gerçekten aşırı hantal ve potansiyelinin çok çok altında faaliyet gösteriyor ne yazık ki.
    Maslak; çeyrek asırdır soru işareti.
    Genel kurullar hareketli geçmeye aday.
    Bilinçli yatırımcısının artması dileklerimle.

8. british, bu görseller yeni tarihli mi?
    Sezon döneminde inşaat faaliyetleri tamamen mi duruyor yoksa beli başlı ( rahatsızlık vermeyecek nitelikte olan ) işler devam edebiliyor mu?

Sayfa 594/668 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •