Sayfa 596/930 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. [QUOTE=nostromo;3119146]burada ise işlem hacimleri ve net karlar :

şimdi daha dikkatli inceleme şansı buldum da Eurobond satışlarından elde edilen hasılat 96milyon 488bin civarı. bu Eurobondların maliyeti ise 87milyon 847bin civarı. elde edilen 8,6 milyon kar kayda değer. bu karın çoğunluğu Ekim öncesi elden çıkarılan Eurobondlardan gelmiş olabilir. Eurobonların Ekim ayından bu yanaki performansı düşünüldüğünde şimdilik akıllıca gibi duruyor.

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme : nostromo; 05-02-2019 saat: 11:40.
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu yıl çok erken 1.00 gördük. hadi hayırlısı
    1 yıl önce daha önce 1 TL'yi gördük.
    Ocak ayının 2. haftasında

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    bu yıl çok erken 1.00 gördük. hadi hayırlısı
    eh, geçen yıla göre her şey farklı:

Mart 2018 temettü öncesi NAD:1,42
    Şubat 2019 NAD: 1,56

2018 yılı net dönem karı: 31,3milyon
    2017 ise 25, 1 milyon

bakalım temettü verimliliğini de arttırabilecek mi.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

4.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    1 yıl önce daha önce 1 TL'yi gördük.
    Ocak ayının 2. haftasında
    yine de temettü miktarı açıklanmadan önce 1tl altıydı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Birileri yine Atatürk'ün mirasına göz dikti.
    İşbankasını yedirmeyeceğiz.
    Herkes sahip çıksın...
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    çok müdahale etmek istemem ama zaten fiyat 98 kuruş hali ile bile aslında (20 kuruş temettü vereceği varsayımında) fiyatı 78 kuruş.
    Hisse bazı defter değeri (1,55 - 0,20) 1,35 TL ve bunun üzerinden getirisi (yılbaşından bu yana) %36 (yıllıklaştırılmış)
    PD/DD iskontosunu da baz alacak olursak, 2019 içinde de çok değerli bir kar bırakabilir.
    benim gibi risk sevmeyen ve piyasadaki getirinin 5-10 puan üzeri fayda sağlayan birisi için 98 kuruş oldukça uygun.
    Ama eğer Mart ayında 1,15 ve üzeri olursa satmak düşünülebilir.
    Bu kağıt bence 1.15 i falan görmez.Geçen yıllardaki hesap belli.İskonto kağıt için şart,yoksa rağbet görmüyor.Faiz yüzde 20 iken 1.15 den alan biri 20 kuruş temettü alacağı düşünülürse pahalı almış olur.Bu kağıdın yatırımcısı ise baya özeldir kağıdın doğasını bilir,ederinden fazla para yatırmaz.Ha geçen temettüden sonra bir günlük gelip hareket çekmeye çalışan oldu,kalvin gibi arkadaşlar malı kafasına vurunca çekti gitti.Ben o gün satamamıştım kaçırdık fırsatı.1.15 falan olsa kağıdı oraya götüren vatandaş kafasına öyle mal yerki feleği şaşar.Kağıdın matematiği belli hocam ben kaç yıllık grafiğini inceledim pek sürpriz yok kağıtda.Bu hem iyi hem kötü.Kar garanti,ama hayallere yer yok ))))))

Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    eh, geçen yıla göre her şey farklı:

Mart 2018 temettü öncesi NAD:1,42
    Şubat 2019 NAD: 1,56

2018 yılı net dönem karı: 31,3milyon
    2017 ise 25, 1 milyon

bakalım temettü verimliliğini de arttırabilecek mi.

İyi de geçen yıl faiz kaçtı şimdi kaç,dolar geçen yıl kaçtı bugün kaç,dolar bazında kağıt nerde bunlar düşünülürse 20 kuruş temettü veren kağıda bu değerler normal.Zaten daha fazla temettü verirse sermayeden vermiş olur o da hoş değil.Tekraren söylüyorum bu kağıt bu yıl ki tavan değerlerine çok yaklaştı.Temettü sonrası da baya yatay seyreder.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İyi de geçen yıl faiz kaçtı şimdi kaç,dolar geçen yıl kaçtı bugün kaç,dolar bazında kağıt nerde bunlar düşünülürse 20 kuruş temettü veren kağıda bu değerler normal.Zaten daha fazla temettü verirse sermayeden vermiş olur o da hoş değil.Tekraren söylüyorum bu kağıt bu yıl ki tavan değerlerine çok yaklaştı.Temettü sonrası da baya yatay seyreder.
    Elbette.

Lakin, şurasını kaçırıyoruz hep. Ağustos ayını hatırlayın. 0,125 temettü bile soru işaretiydi. Portföy büyüklüğü hiç beklemediğimiz noktalara ulaştı. Temettü verimliliğini koruyacak olursa eğer geçen yılki 1,05 'i önemserim. Yani bu teknik adına da olumlu olur. Yoksa faiz oranlarının elbette gerisinde kaldı. Performans karşılaştırma ölçütleriyle bu dile de getirildi zaten. Portföy bu hızla büyümeye devam edebilecek mi? İşte 2020 için en kilit soru bu olur.

Yoksa fiyat hareketleri üzerinde olumlu konuşmak elbette ki bir noktadan sonra sadece temenni oluyor.

Son düzenleme : nostromo; 05-02-2019 saat: 14:10.

Sayfa 596/930 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •