Sayfa 6/70 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon
Arama sonucu : 557 madde; 41 - 48 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1. ocak 27
    şubat 24
    mart 47
    nisan 25
    mayıs 44
    haziran 58
    temmuz 37
    ağustos 47
    eylül 35
    ekim 53
    kasım 47

bu yıl 444 mağaza açıldı....

aralıktakiler ile 500 ü çok rahat geçeriz yani 2024 yılında yeni açılan mağazalardan da önemli ölçüde xciro katkısı olacaktır
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. Şu saatten sonra satayım mevduat yapayım demek intihar olur bana göre. Satan zaten satmıştır. Bu enflasyon ile bakalım daha ne kadar tutacaklar kağıtları . Endeks 9 da olur 10 binde 15 binde bilmiyorum ama ben kağıtlara bakıyorum. Migrosun mağaza açması sürekli büyümesi bunlar daha meyvelerini tam vermedi. Temettü açıklasınlar görelim . HBK ne olarak kapatacak seneyii görelim. Fiyat düşüyor benim portföy epey indi yüzde 20 yapması lazım toplamda en yüksek halimi gormek için. Tabi mevduat kaybida var aslinda şu süreçte. Yapacak bir şey yok .

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Migros'un GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı08/12/2023 09:58:08
    Migros tarafından yapılması planlanan GES projesi ile ilgili ÇED süreci başladı.

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"MALATYA il YAZIHAN, ilce Buzluk Mahallesi 151 Ada, 9 Nolu Parsel mevkiinde MİGROS TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yapılması planlanan MİGROS GES ( 15,9159 MWm/15,9159 MWp/14,190 MWe) Güneş Enerjisi Santrali projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler MALATYA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir. "

4. Şirketimiz yatırım rakamını 6 milyar tl olarak güncellemiş idi....

ilk 3 çeyrekte yapıaln yatırım yaklaşık 2,3 milyar tl

demekki son çeyrekte tam 3,7 milyar tl lik daha yatırım yapılacak demektir bu...

elim ve kasım aylarında yapılan 100 mağaza açılışıda bunun göstergesi.

aralık ayınd ayani bu ay çok süpriz ve rekor bir market açılış sayısı gelebilir. önemli bir kısmıda mion olacak sanırım

5. Migros Güneş santralleri de kurmaya başladı. Enerji maliyetlerini düşürerek karlılığa katkı sağlayacak olan santrallerden Malatyada kurulacak olanla ilgili bilgileri tekrar hatırlayalım

Migros Ticaret A.Ş. Malatya ilinde yaklaşık 16 MWp kurulu güce sahip Güneş Enerjisi Santrali kurulması için işbirliğine gitti.

Migros'dan güneş enerjisi yatırımı

Migros Ticaret A.Ş. uzun vadeli sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayacak yenilenebilir enerji projeleri kapsamında, güneş enerjisi santrali kurulması için adım attı.

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada, "Malatya ilinde yaklaşık 16 MWp kurulu güce sahip Güneş Enerjisi Santrali kurulması için iş birliğine gidilmiştir. Enerji Performans Sözleşmesi iş modeli ile, yaklaşık 300'ü aşkın mağazanın elektrik tüketimine denk temiz enerji üretecek olan ve yaklaşık 6 ayda kurulumu öngörülen tesisin, 2024 yılı başında devreye alınması planlanmaktadır" denildi.

Migros ve Aksa'da yapılan açıklamada, Malatya’da 170 bin metrekare alanda yaklaşık 29 bin adet güneş panelinden oluşacak santralde yıllık ortalama 27 milyon kWh üretim öngörüldüğü bilgisi verilerik, "Enerji Performans Sözleşmesi (EPS) İş Modeli ile anahtar teslim olarak yaklaşık 6 ayda kurulumu öngörülen güneş enerjisi santrali kapsamında proje yatırım desteği ve tüm izin, tasarım, kurulum, proje süresi boyunca işletme ve bakım süreçleri Aksa Solar tarafından üstlenilecek. Bu güneş enerjisi santrali ile 2024 başı itibarıyla Çanakkale’den Artvin’e 13 ilde 300’ü aşkın Migros mağazasının elektrik tüketimi tamamen temiz enerji ile karşılanacak. Santral ile ayrıca yıllık yarım milyon ağacın atmosferden çektiği karbona denk yaklaşık 12bin ton karbon emisyonu engellenecek" ifadeleri kullanıldı.

6. buda Kars'ta kurulacak olan GES ile ilgili Çed süreci ile ilgili haber....

Migros Güneş Enerji Santrali (30,0 MWe / 38,8531 MWm - MWp) Projesi Halkın Katılım Toplantıs
    29.11.2023
    Kars İli, Merkez İlçesi, Tekneli Mahallesi, 143 Ada, 32 Parselde (Proje Alanı: 648.492,33 M ) Migros Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan "Güneş Enerji Santrali (30,0 MWe / 38,8531 2 MWm - MWp)" projesi hakkında, ÇED Yönetmeliği ÇED Genel Formatı (Ek-3) çerçevesinde hazırlanan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına sunulan dosya ile ilgili ÇED Yönetmeliği'nin 8. maddesi gereğince ÇED süreci başlatılmış olup; "Güneş Enerji Santrali (30,0 MWe / 38,8531 MWm - MWp)" projesine ilişkin ÇED Yönetmeliği'nin 9. maddesi gereğince ÇED sürecine halkın katılımını sağlamak, proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla 13/12/2023 tarihinde Halkın Bilgilendirilmesi ve Sürece Katılımı Toplantısının Valiliğimiz (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü)'nce düzenlenmesi, proje yeri hakkında bilgilenmek, görüş ve önerilerini bildirmek isteyen Komisyon üyelerinin Valiliğimiz (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) ile irtibata geçmeleri ilgi (a)'da kayıtlı yazı ile Bakanlığımızca uygun görülmüştür.
    Bu bağlamda söz konusu Halkın Katılımı Toplantısı 13/12/2023 tarihinde saat 14:00'da Kars İli Merkez İlçesi, Tekneli Köyü Taziye Evinde yapılacaktır.

7. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:

AĞRI il ELEŞKİRT, ilce Esentepe Mahallesi 206 Ada 110/43/58/55/56/68/53 mevkiinde Migros Ticaret A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerjisi Santrali (20,99 MWm / 18,5 Mwe Kapasite-21,08 Ha)) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler AĞRI Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

8. Kaç tane güneş santrali kurulacak tam anlayamadım...

4-5 tane olacaklar sanırım

Sayfa 6/70 İlkİlk ... 456781656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •