Sayfa 6/645 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Sayın Depeche Mode piyasada at izi it izine karıştırılmış durumda bir kesimin en sevdiği formasyon budur.

En iyi mal en ucuza anca böyle toplanır anca böyle milletin elinden alınır.Taa ki 5 lirada olduğu gibi yatırımcı altındaki halı çekildiğini iş işten geçip anlayana kadar.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Piyasada devlet her türlü çevrilen dolapları bildiği halde müdahale etmiyor veya geç KALIYORSA .. Perşembe saat 12:00 civarı taban yaptırılan 4600 endeks için sayın kılıçdaroğlu tam 17:12 de danışmanlarınca onayı alınarak borsa mesajı atıyorsa yatırımcıların bu denli geç Siyasi söylemlerle korunacağını DÜŞÜNMEK SAFLIKTIR HEM İKTİDAR HEM DE MUHALEFETİ Harekete geçmeye ve GÖREVE davet ediyorum .

Muhalefet lider sizi soyacaklar derken borsa yükseliyordu ancak düşerken de spk veya iktidar harekete geçmeliydi , bu arada saygın yatırım uzmanları piyasa volatil bu sağlıklı filan dediklerinde cinlerim tepeme çıkıyor arkadaşlar -%30-40 banka hisse düşüşü sağlıklıymış !!! Yersen … GEÇ KALMAYIN ERKEN DEN ÖNLEM ALIN MÜCADELE EDİN BU İRİN KÜPÜYLE …sayın siyasiler

Ben sebepsiz düşüş ve sebepsiz yükselişlerin azgın manipülasyon olduğuna suç olduğuna dünyanın her ülkesinde cezalandırmanın haklılık olduğuna inanan bir insan olarak gidişattan çok rahatsızım. Belki de bu ay forumdaki son yazım ne zaman Xbank 6000 puanı geçeriz o zaman geri dönüp yazmayı düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    İyi ya işte PARA SENİNSE MASA ALTINDAN işler çeviren finansal tetikçilik yapan KURUM VE SPEKLERİN senin paran üstüne benzin ⛽ döküp DANS etmelerine izin vermemen şart , Bunun için kamu ve halkı yani Devleti göreve çağıracaksın kardeşim

Yok akp de speklerle ortak yok arkalarında devlet var masallarıyla hiç bir iş çözülemez ben muhalifim ve iktidarda hangi parti olursa olsun talebim değişmez

Ha aracı kurum çalışanlarına da benim laflarım çok batar biliyorum , deli misin derler bu yazdıklarıma

Üyesi olduğumuz global finansal örgütlere ve uluslararası hukuk kurumlara fakslar mailler ve raporlar yollucam Türk borsası bir batakhane…. Vb ne dersen de … olmuş .. Küçük yatırımcının üstünden geçiyorlar , bu ve benzeri onlarca manipülasyonu yapanlar ve onlara çanak tutan yalayıcılar da , azılı HIRSIZ dır

Bu ahlaksız hırsızlarla kişi ve kurumlarla iş yapmayın Dicem Japonundan, Fransız’ından Alman’ından ABD lisine isviçrelisine kadar …

Bu iş düzelene kadar BORSA manipülatörleri ile her yoldan mücadeleye devam

Arkadaş boş vaktin var mı gücün işin imkanın var mı veya yok mu hiç bir bilgim de yok VAR MISIN MÜCADELEYE sen bunu bi söyle bana siyaset yapmıyoruz biz burda

Amacım manipülatörleri yok etmek ve halkın da bunu talep etmesini sağlamak parayla ortalığı pis eden ******** sürüsü bu adamlar …

Onlara dur diyecek gücüm olsa bekler miyim sanıyorsunuz. Siyaset herkesin hayatında dahil olmak zorunda olduğu bir durumdur. Politikaya dahil oluyor muyum? Hayır. Bu kadar çirkefliğin içine dahil olursam,kirlenirim.
    Ülkede gelir dağılımı adaletsizliği tepe yapmış. Sermaye tekelleri oluşmuş. Sermaye transferleri yapılmış. Uygulanan politikalar özellikle bu durumu beslemiş. Bunun açtığı yaralar muhtaçlık aylığı ve sosyal yardımlarla azaltılmaya çalışılıyor. Ya da belki oy devşirmek için.Bilemem. ''Bedava sirke baldan tatlıdır'' deyimi etkili malesef. Nasıl bizim gibi ülkelerde mafyatik yapıların mutlaka sistem içinde beslenmesi ve korunması gerçeği varsa, bahsettiğiniz manipülasyonların kontrol edilemediği algısı şu an için geçerli değil.
    Mücadele etmenize niye karşı çıkalım. Ama mücadeleniz birileri için tehdit oluşturmaya başlarsa başınıza neler gelebileceğinin örnekleri o kadar çok ki. Anlamak için test etmeye gerek yok. Etkisiz mücadeleleri ise geçmişte çok yaptım. Artık akıntıya karşı kürek çekmekten yoruldum. Artı yazımda sizi eleştirmiyorum. Devleti devlet yapan hukuksallık ve adalet sağlama çabasıdır demeye çalıştım ve bunun oluşmadığı yerde mücadeleler sonuca ulaşmıyor. Özel mülkiyet hakkı bu sistemin temelidir. Elbette bu hukuki çerçevede denetlenmesi ve haksız kazanç, vergi kaçırma, manipülatif hareket etmesi denetlenmelidir. Şu anda gücümde yok diyemezler.
    Herkesin yaşadığı başka. Deneyimleri,çektikleri farklı. O yüzden yazdıklarım tam ifade edemiyorum. Sonuçta artık herkes korkuyor.Bu ülkede ''Berlin'de yargıçlar var'' güveni hiç olmadı. İyi niyetli çabalar olan zamanları gördük. Ama altının boş olduğu hep dönem dönem yaşandı.
    Ayrıca şunu da belirteyim Sayın Deniz Ali; ben yoksulluk sınırının altında geliri olan toplumsal sınıftanım. Eğer bu sınıfta yaşıyorsanız zaten hayatınız bir mücadeledir. En fazla hak kaybı, sıkıştırılmışlık, çaresiz hissedilen zamanın çokluğu, değersizlik hissi, onurunu koruyamama, yargı hizmetlerine erişememe,sağlık hizmetlerini en düşükten alma vb. şeyler hep yaşamınızın içindedir. O yüzden deneyimlerimiz ve yaşanmışlıklarımız çok farklı olması, düşüncelerimizi de farklılaştırıyor sanırım.

4. Adamlar sosyal medyada ahkam kesiyor ;

Bende diyorum ki geçen sene olan kazançları, olacakları sanki bildiniz sıra bu sene için ahkam kesmeye geldi.

Ben diyorum ki bundan sonrası siz sosyal medyacıların haddine değil. Allah size değil de sizin gibilerin peşinde olanlara akıl fikir versin.

Siz çünkü tıklanmaydı yok eğitimdi kitap satışıydı falan fıstık yolunuzu buluyorsunuz zaten. Bunların bedelini ödeyenler düşünsün.

Bundan sonra piyasayı da işin içine siyasi düşünceler katıp o taraf bu taraf diye yorumlayanların özellikle işi çok zor olacak.

Çünkü ne 1,5 yıldır yaşananların ne de bundan sonra belli süre yaşanacakların o taraf bu tarafla alakası olmayacak....

O yüzden siz sadece kendinize odaklanın piyasaya odaklanın gerisi gereksiz.

Herkesin ağzı torba değil büzülmez bu sıra ağzı olan herkes konuşuyor. Ama para yönetme işi çok konuşularak yapılan bir iş değildir.

Adam bayramdan sonraki hafta BİST 100 2500 lerde iken DOw çökecek haliyle bizimde düşmemiz gerekir diyen adam bugün riski dağıtmak için paranın bir kısmı BİST te değil yabancı borsalarda olmalı diyor.

Euro/dolar paritesi 0,90 ların altı garanti diyen adam parite olmuş 1,08 bu büyük yanılgıdır hala ahkam kesiyor. Adam % 100 yanılıyor hala herşeyi bilmiş edasında konuşmaya devam edebiliyor.Bu sosyal medya garip bir dünya.

Ortalama bir yatırımcı için sosyal medyadaki bu kişilerden daha büyük tehlike yok.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Diyeceksiniz ki git sayfasında yaz.Bu da İş bankasi kağıdı olan İş finansal şeker finansal in 2/3 fyatinda.Garanti factoring ve Finans finansal kiralamanın yanında çöp.Benim 1000/1500 lotum batsın razıyım inşallah sende aynı akıbeti yaşarsın.İste İs Bankasi kağıdı...rezalet..Speklerin oyuncağı olmuş.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. SPK, regülasyon alanında yeterli bilgi ve tecrübeye sahip, Uluslararası gelişmelerden haberdar kalifiye elemanlardan oluşmalı. Ek olarak yaptırım ve cezalar gerçekten de caydırıcı seviyelere çıkarılmalı. Mesela bir kaç yıl önce spoofing yapan (piyasayı yanlış yönlendirme amacıyla yüklü lotları her 2 yönde pasife girip bir kaç saniye sonra da bunları silmek) bir İngiliz 25 yıl hapse mahkum oldu, bu ceza onandı, ek olarak adam finansal piyasalardan hayat boyu yasaklandı. TR'de de bu tür uygulamalar olmak zorunda.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. Ayrıca reformlar yapılmalı. 1 numaralı reform, şirketlerin kendi hisselerini borsadan satın almalarının önündeki engelleri kaldırmak olmalı, tam bir serbestlik tanınmalı. Ayni şekilde bir şirketin borsadaki hisselerini toplayarak ana hissedarlığı ele geçirmenin önündeki engelleri de kaldırmak lazım. Bunun için de oy kullanmadaki imtiyaz gibi anti demokratik türden imtiyazlar iptal edilmeli. Bu tür imtiyazlar tüm dünyada hemen hemen kalkmış durumdadır, sadece İtalya Güney Kore TR gibi bir kaç ülkede var.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. Özel bankaların tümü, sadece 2022 son çeyrek yani 3 aylık net karıyla halka açık olan kısımdaki hisselerin çoğunu satın alabiliyor. Bunu yapmalarının önü açılmalı. İsteyen şirket de borsa kotasyonundan çıkabilmeli.

Sayfa 6/645 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •