Sayfa 6/1049 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1.  Alıntı Originally Posted by ejupo Yazıyı Oku
    Merhaba, forumda daha cok hisse senetleri oldugundan bu kisim hic dikkatimi cekmemis. Kendi bilgimi isteyen arkadaslarla paylasmak isterim.

Turkiyeden nasil bitcoin alinir kisimlari icin bazi arkadaslar linkler vermis zaten bu kisimlar icin bir ekleme yapamayacagim cunku ben Turkiye'de yasamiyorum mevcutta. Yurtdisinda alirken pek sorun yok acikcasi.

Bitcoin, ethereum, ripple, zcash, maidsafecoin vs gibi coinler nedir ne ise yarar farki var mi, birini alip digerine nasil donustururum vs gibi daha temel sorulariniz var ise zamanla yardimci olabilirim. Bu sorularin herbirinin birden fazla cevabi var kimisi kolay kimisi daha karisik.

Crypto para konsepti dunyada muthis bi hizla gelisiyor ve yayginlasiyor. Umarim ulkemiz de bu duruma ayak uydurabilir. Kullanim yayginlasamasa bile insanlarin fikren ve teorik olarak bu teknolojiler hakkinda bilgi sahibi olmasinin onemli oldugunu dusunuyorum.
    Kimimiz icin yeni.

Bit ether ripple lite veya dash

Tanimamiz icin biraz anlatirsaniz seviniriz.

Mesala bu hafta hesap acacagim.

Daha cok ether dusunuyorum.

Yoksa bitcoin de mi kalalim veya
    Ripple mi?

Turkiye de cok az bilgi.

Tuzak ne var.

Bizler icin uncharted bir deniz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Discover Yazıyı Oku
    Kimimiz icin yeni.

Bit ether ripple lite veya dash

Tanimamiz icin biraz anlatirsaniz seviniriz.

Mesala bu hafta hesap acacagim.

Daha cok ether dusunuyorum.

Yoksa bitcoin de mi kalalim veya
    Ripple mi?

Turkiye de cok az bilgi.

Tuzak ne var.

Bizler icin uncharted bir deniz.

Oncelikle belirttiginiz crypto paralar icin kisaltmalarini kullanacagim daha rahat oluyor. BTC (bitcoin) ETH (Ether) ve XRP (Ripple) ucu de birbirinden fakli amaclarla yola cikan projeler. BTC orijinal fikir olarak bildigimiz fiat paralarin yerini almak icin cikti ve birincil amaci satinalma islemlerinde kullanilabilecek bir varlik olmak. Mevcutta $1600 civarinda bir bitcoin. ETH bir para olmaktan ziyade belirli islemlerin yapilabilecegi programlanabilir bir blockchain olarak ortaya cikti. Lakin uygulama alanlari hayal gucunuz ile sinirli ayni zamanda ETH nin para olarak kullanilmasini engelleyecek bir durum da yok. XRP ise daha cok bankacilik islemleri ve bankalar arasi islemlerin merkezi olmayan guvenilir bir sistem uzerinden yonetilebilmesini ama ayni zamanda da gozlemlenebilmesini amaclayan bir proje.

3 unun de artilari eksileri malum internette yiginla haber var. Su an en az volatile olan dijital para BTC ama fiyati bir cok insana gore artik cok yukselmis durumda. Sahsi olarak bu goruse katilmiyorum BTC nin daha da yukselebilecegini dusunuyorum ama eskisi gibi yuzlerce kat getirisi olmayabilir. BTC nin normal olarak gayet buyuk bir core gelistirici ekibi var ve karsilastiklari sorunlari asmak icin de epeyce tartisma ve ugras var ortada.

ETH ise degisik bir hikaye yaklasik $9 trilyon market degerine ulasti ve BTC arkasindan ikinci durumda. Bu sene buyuk sirketlerin de dahil oldugu bicok proje var ETH uzerinde ve bu beklentiyi cok yukseltti; ilerleme de kat ediliyor sistem uzerinde. Sene basindan beri 10 kat yukseldi. Ben gecen sene $5-7 araligindan ETH aldigimi hatirliyorum su an $97 bir ether.
    Ethereumda gecen sene koddaki bir aciktan dolayi yuklu miktar ether calindi ve bu islemin duzeltilmesi icin sisteme mudahale edildi. Bu durum aslinda blockchainlerin cikis amaci ile cok paralel degildi ama belki de adil olan yoldu. Bunun sonucunda bu calma islemini geri cevirelim diyenler ETH yi destekledi yok cevirmeyelim blockchainlerin amaci merkezi olmayan yayilmis sistemler yaratmak buna mudahale etmemeliyiz diyenler ise ETC yi yani Ethereum Classic projesinde kalmayi secti. Su an piyasada ETH ve ETC olmak uzere iki tane ether coini var ve ikisi artik farkli projeler diyebiliriz. ETC 7 dolar civarinda su an mesela. Onu da incelemek isteyebilirsiniz.

Ripple konusunda bildiklerim ilk paragraftan ibaret. Yazilim islemlerini yuruten core ekibi bilmiyorum ne kadar kalabalik ya da potansiyelli diye ama fiyatini inceledigimde yakin zamanda asiri dalgalandigini goruyorum 3-4 gunde %50 dalgalanmis.

Size hangisine yatirim yapacaginizi soyleyemem ama uzun vadeli dusunuyorsaniz. Kesinlikle yazilimi gelistiren oncu core ekiplerini arastirmaniz. Bu adamlari sirketlerin CEO su gibi dusunun. Nasil hisse senedi aliyorken temel analiz yapan arkadaslar yoneticileri de didikliyorsa ayni mesele burda da gecerli. Dijital paralarin temel analizi teknolojilerinin potansiyeli ve gelistirme ekiplerinin buyuklugudur. Teknik analizle karar verecekseniz isiniz baya zor cunku yaptiklari hareketler normal bildigimiz market hareketlerine cok benzemiyor.

Baya uzun oldu ama bilgilendirme yazisi cok da kisa olamaz sanirim. Umarim isinize yarar biseyler anlatabilmisimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by ejupo Yazıyı Oku
    Oncelikle belirttiginiz crypto paralar icin kisaltmalarini kullanacagim daha rahat oluyor. BTC (bitcoin) ETH (Ether) ve XRP (Ripple) ucu de birbirinden fakli amaclarla yola cikan projeler. BTC orijinal fikir olarak bildigimiz fiat paralarin yerini almak icin cikti ve birincil amaci satinalma islemlerinde kullanilabilecek bir varlik olmak. Mevcutta $1600 civarinda bir bitcoin. ETH bir para olmaktan ziyade belirli islemlerin yapilabilecegi programlanabilir bir blockchain olarak ortaya cikti. Lakin uygulama alanlari hayal gucunuz ile sinirli ayni zamanda ETH nin para olarak kullanilmasini engelleyecek bir durum da yok. XRP ise daha cok bankacilik islemleri ve bankalar arasi islemlerin merkezi olmayan guvenilir bir sistem uzerinden yonetilebilmesini ama ayni zamanda da gozlemlenebilmesini amaclayan bir proje.

3 unun de artilari eksileri malum internette yiginla haber var. Su an en az volatile olan dijital para BTC ama fiyati bir cok insana gore artik cok yukselmis durumda. Sahsi olarak bu goruse katilmiyorum BTC nin daha da yukselebilecegini dusunuyorum ama eskisi gibi yuzlerce kat getirisi olmayabilir. BTC nin normal olarak gayet buyuk bir core gelistirici ekibi var ve karsilastiklari sorunlari asmak icin de epeyce tartisma ve ugras var ortada.

ETH ise degisik bir hikaye yaklasik $9 trilyon market degerine ulasti ve BTC arkasindan ikinci durumda. Bu sene buyuk sirketlerin de dahil oldugu bicok proje var ETH uzerinde ve bu beklentiyi cok yukseltti; ilerleme de kat ediliyor sistem uzerinde. Sene basindan beri 10 kat yukseldi. Ben gecen sene $5-7 araligindan ETH aldigimi hatirliyorum su an $97 bir ether.
    Ethereumda gecen sene koddaki bir aciktan dolayi yuklu miktar ether calindi ve bu islemin duzeltilmesi icin sisteme mudahale edildi. Bu durum aslinda blockchainlerin cikis amaci ile cok paralel degildi ama belki de adil olan yoldu. Bunun sonucunda bu calma islemini geri cevirelim diyenler ETH yi destekledi yok cevirmeyelim blockchainlerin amaci merkezi olmayan yayilmis sistemler yaratmak buna mudahale etmemeliyiz diyenler ise ETC yi yani Ethereum Classic projesinde kalmayi secti. Su an piyasada ETH ve ETC olmak uzere iki tane ether coini var ve ikisi artik farkli projeler diyebiliriz. ETC 7 dolar civarinda su an mesela. Onu da incelemek isteyebilirsiniz.

Ripple konusunda bildiklerim ilk paragraftan ibaret. Yazilim islemlerini yuruten core ekibi bilmiyorum ne kadar kalabalik ya da potansiyelli diye ama fiyatini inceledigimde yakin zamanda asiri dalgalandigini goruyorum 3-4 gunde %50 dalgalanmis.

Size hangisine yatirim yapacaginizi soyleyemem ama uzun vadeli dusunuyorsaniz. Kesinlikle yazilimi gelistiren oncu core ekiplerini arastirmaniz. Bu adamlari sirketlerin CEO su gibi dusunun. Nasil hisse senedi aliyorken temel analiz yapan arkadaslar yoneticileri de didikliyorsa ayni mesele burda da gecerli. Dijital paralarin temel analizi teknolojilerinin potansiyeli ve gelistirme ekiplerinin buyuklugudur. Teknik analizle karar verecekseniz isiniz baya zor cunku yaptiklari hareketler normal bildigimiz market hareketlerine cok benzemiyor.

Baya uzun oldu ama bilgilendirme yazisi cok da kisa olamaz sanirim. Umarim isinize yarar biseyler anlatabilmisimdir.
    Tesekurler.
    Ben teknik seven ama temel ve uzun vade sakin yaklasan biriyim.

Ana temel olarak 2 3 bit coin alacagim.

Birazda digerlerinden. Belki 20 ether
    10 000 ripple.
    Vade derdim yok. 3 5 sene

Alip satmada dusunmuyorum.
    Sadece bulunsun.

Birsey olmaz 3 4 sene sonra.
    1600 dolar 1300 olur 1800 olur.

Birsey olur
    5000 10 000 olur.

Bakalim.
    Turkiye de hisseleri cycle larini biliyoruz.
    Patronlarini biliyoruz.
    Neler olabilecegini.

Artik tuzaklara dusmuyoruz.

Ama bunlar baska bir dunya.

Birde titana benzeyen .

Bitcoinlerinizi emanet edip
    Calistiran firmalar var.
    2 tane veriyorsunuz.
    2 ay sonra 3 oluyor.

Gostere gostere ponzi gibi ama kontrollu kullananlar var.

https://ethtrade.org/

4. bende litcoin I sormak istiyorum sayin ejupo? onda potansiyel daha cok gibi...

5. Merhaba,

Yıllardır merak etmeme rağmen birtürlü üzerine eğilip gerekli ilgiyi gösteremedim..Taki geçen haftaya kadar.. uzunca bir süre görüşmediğim arkadaşımla piyasalar üzerine sohbetimiz içerisinde sihirli kelimeyi söyledi "btc" ve fitili ateşledi ) neyse yerli bir aracı kurumda hesap oluşturdum (TL. yi btc ye, btc'yi TL.'ye cevirmek için) akabinde blockchain ve jaxx da cüzdan hesaplar oluşturdum.Cuzi miktarda aldığım btclerimi jaxx a gönderdim ve shapeshift yardımıyla eth ve ltc ye cevırdım...suan beklıyorum aslında yatırım mıktarını arttırmak ıstıyorum ama risk de içeriyor sımdılık bu kadar yeter dedım :D alt coinlerin daha hızlı hareket edecegını dusunuyorum ozellıkle ETH ...

6. Ripple dünden beri %50 yaptı
    1 haftada herhalde %300 yaptı
    Çok tahrik ediyor
    Bu coin işini yeni tanıyorum
    Tam karar vermedim
    twitter : @alphanostra

7.  Alıntı Originally Posted by alpha Yazıyı Oku
    Ripple dünden beri %50 yaptı
    1 haftada herhalde %300 yaptı
    Çok tahrik ediyor
    Bu coin işini yeni tanıyorum
    Tam karar vermedim
    Dediğim gibi bende yeniyim ama daha eski olan arkadaşım ripple'ın kurucusunun kalpazan bir borsacı olduğunu söylüyor güvenilmez dedi.Patlayabilir miş..bende gözlerimi kapadım

8.  Alıntı Originally Posted by livingston Yazıyı Oku
    Dediğim gibi bende yeniyim ama daha eski olan arkadaşım ripple'ın kurucusunun kalpazan bir borsacı olduğunu söylüyor güvenilmez dedi.Patlayabilir miş..bende gözlerimi kapadım
    Araştırmak lazım ya da ölü parayla yatırım yapacaksın.

Peki bu coinlere herhangi bir devlet kurum yaptırım uygulayabilir mi engelleyebilir mi? Fiyatının düşmesinden veya yöneticilerinin sahtekar olmasından başka riskleri var mı
    twitter : @alphanostra

Sayfa 6/1049 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •