Anket Sonuçlarını Gör: 2018-2019 Xu100 Tahminleriniz?

Oylayan
159. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 50,000-60,000 ARASI

40 25.16%
  • 40,000-50,000 ARASI

12 7.55%
  • 60,000-70,000 ARASI

84 52.83%
  • 40,000 'den AZ

29 18.24%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 6/119 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 950 madde; 41 - 48 arası.

Konu: 2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

1.  Alıntı Originally Posted by artagnian Yazıyı Oku
    Kriz olacak, amma şu enflasyona karşı yükselişimiz yok gibi bir şey. Şirket karlılıkları oldukça iyi.
    Kasımda diyorsunuz kriz. İnsanlar tetikte kalıyor.
    100.000 den yukarısı yok mu?
    96.000 den yukarısı mı yok
    yoksa kasım ayına kadar 120-160 vs olupta ondan sonra düşermiyiz.
    bu kısmı eksik kalmış başlık olarak.
    üst seviyeler kısaca şunlar teknikte = 99bin-102500
    102500-113334
    bunlar yaklaşık olaraktır

şirket karlılıkları aslında iyi değil genelde kriz önceleri ile aynı yani ne ÇOK çok iyi ne çok çok kötü ortalamanın altında sadece
    ve bilanço oyunları ile geleceğin borçlarını üstlerinden attılar mı bilmiyorum bir çok şirketi
    şirket var 500milyon dolar borcunu göstermiyor hile li ama yasal bilanço yapıyor.

benim kişisel tahminim ki olması yok gibi birşey

bir iki gün 102500 denetirler eğer ki istedikleri gibi ALICI bulamazlarsa ve satıcılar iyi ellerine verirlerse büyüklerin.
    sonra basarlar.
    çünkü siz tahtaların patronu olsanız her ay 85milyon TL faiz zararı yazmak istermisiniz üstelik %14 faiz ortamında?
    faiz %20lere çıkarsa ne yapacaklar gidişat böyle baksanıza bir çok vatandaşa e-hacizler gidiyor bunun anlamı
    piyasada PARA yok###
    e-haciz var diye şirketler yastık altına ALTIN topluyor hiç duymadınız mı haberleri?

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    üst seviyeler kısaca şunlar teknikte = 99bin-102500
    102500-113334
    bunlar yaklaşık olaraktır

şirket karlılıkları aslında iyi değil genelde kriz önceleri ile aynı yani ne ÇOK çok iyi ne çok çok kötü ortalamanın altında sadece
    ve bilanço oyunları ile geleceğin borçlarını üstlerinden attılar mı bilmiyorum bir çok şirketi
    şirket var 500milyon dolar borcunu göstermiyor hile li ama yasal bilanço yapıyor.

benim kişisel tahminim ki olması yok gibi birşey

bir iki gün 102500 denetirler eğer ki istedikleri gibi ALICI bulamazlarsa ve satıcılar iyi ellerine verirlerse büyüklerin.
    sonra basarlar.
    çünkü siz tahtaların patronu olsanız her ay 85milyon TL faiz zararı yazmak istermisiniz üstelik %14 faiz ortamında?
    faiz %20lere çıkarsa ne yapacaklar gidişat böyle baksanıza bir çok vatandaşa e-hacizler gidiyor bunun anlamı
    piyasada PARA yok###
    e-haciz var diye şirketler yastık altına ALTIN topluyor hiç duymadınız mı haberleri?
    Sirket karlari orta demissiniz.
    Aselsanin, petkimin, tuprasin, ereglinin, sodanin, sasanin ve bankalarin net ve esas faaliyet karlarina bir daha bakin.
    Sonra aselsanin 10 yillik grafigine bakin.
    Ve saydigim diger sirketlerde al/sat yapmadan 10 yil beklenseydi bahsettiginiz o 85mn tl faiz zarari aylik ne kadar kara donusurdu onu hesaplayin. Ya da bosverin hesaplamayin, ben size soyleyeyim: cok fazla.

3. :)

Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Sirket karlari orta demissiniz.
    Aselsanin, petkimin, tuprasin, ereglinin, sodanin, sasanin ve bankalarin net ve esas faaliyet karlarina bir daha bakin.
    Sonra aselsanin 10 yillik grafigine bakin.
    Ve saydigim diger sirketlerde al/sat yapmadan 10 yil beklenseydi bahsettiginiz o 85mn tl faiz zarari aylik ne kadar kara donusurdu onu hesaplayin. Ya da bosverin hesaplamayin, ben size soyleyeyim: cok fazla.
    ASELSAN_CEVAP_LOG_AYLIK:

https://i.hizliresim.com/aLOdlB.png
    allahım ya akıl fikir vatandaşa ver

biz burada vatandaşı koruyoruz çakallardan

2018-2019 ekonomık krizi bekleniyor#borsa neden düşmüyor? Büyük hisse analizleri

Şu ASELSAN'ı çok abartıyorlar.. sağlamlığını gezi olaylarında gördük hiç unutamam bende o sıra ASELSAN vardı ve çift taban yedi . uzun süre belini doğrulatmadı . azalmış zararı görünce kaçtım. Şimdi de yine yağlaması en bol yapılan senet .eyfel kulesine bindiriyorlar yolcuları bir senet sürekli yükselmez yükselemez.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by erhan Yazıyı Oku
    Şu ASELSAN'ı çok abartıyorlar.. sağlamlığını gezi olaylarında gördük hiç unutamam bende o sıra ASELSAN vardı ve çift taban yedi . uzun süre belini doğrulatmadı . azalmış zararı görünce kaçtım. Şimdi de yine yağlaması en bol yapılan senet .eyfel kulesine bindiriyorlar yolcuları bir senet sürekli yükselmez yükselemez.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Grafikten bir kaç nokta açıkça görülüyor
    basit teknik detaylar diye de yazmadım birincisi çanak (fincan) formasyonunu kıran hisse uzun vadede yani aylık grafikte (yıllık olarak diyebiliriz) çanak yüksekliği kadar çıkmış mı? çıkmış hatta az biraz geçmiş tam bu arada birileri pazarlamalı ki ekmek yesinler değil mi?
    ##bedava peynir fare kapanında olur##
    çok ilginç
    son 1 yılda en çok getiren senetler nedense bilançoları hep ekside olanlar veya son bir kaç yılını zararla kapatmış olanlar veya öyle gösterilenler
    mesela Brmen,(uzun grafigine bir bakın )
    veya EDIP
    her nedense küçük yatırımcıya çakma peşinde hepsi kısa vade olsun uzun olsun
    ###2018-2019 için o kadar video lu kanıt koydum ki o kadar resim koydum ki kriz için artık yoruldum adamlar yorulmadı çünkü
    AYLIK milyonlarca lira faiz zararı yazıyorlar bu da buralarda yorum yazanların maaşlarını eksik almaları demek###
    ###dolar Japon yeni euro veya CHF grafikleri eklemedim mi TR den para sadece Dolar ile çıkmıyor###

##şuan en mantıklısı hazır daha faizler düşükken aylık 1,1% ile bankalardan kredi çekmek adı her ne olursa olsun elinizi güçlendirmek
    ve bunu FON veya aylık vadelide tutarak zararı düşürmek yükseldikçe viop satıp örnek bizleri kandırmak için 100bin üstünü gösterirlerse veya krize kadar döviz vadeli yapıp diplerden sabırla yavaş yavaş mallanmak##tabii ödenebilecek kadar kredi çekmek
    adamın aylık maaşı 10bn gidip aylık ödemesi 20bin olan kredi olmaz##

mantıksız mı? bir kaç çevremdeki eleman bu şekilde yaptı bir kaçı dayanamadı psikolojisine yenik düştü mal aldı aldıkları gibi portfoylerinin 3te1ini kaybetti.En önemli olay ekonomide Zaman-sabır-irade-psikoloji
    ##hergün televizyon sizleri telkin etmiyor mu örneklerle
    "gel gel mal almalısın çok ucuzuz<"
    "bedavayız gel ki gör ...nı"
    veya "gelişmekte olan ekonomilerde en iyiyz"
    nedense televizyonlar Kriz ortamlarında "gelme pahalıyız hemen sat " diye telkin etmekteler ve bilinç altı mesajlar vermekteler ###

##birileri nedense çatlıyor sinir oluyor vatandaşın bilinçlenmesine bu şekilde bilinçli düşünebilen vatandaş olursa
    Kriz daha büyük çaplı olur savaşlar uzun sürer### zaten teknik analizin temellerine görede dipler ve tavan süreleri grafiklerin gelecekteki zamanlarında uzun sürmelidir yoksa ekonomik temeller yıkılır,üniversitelerde okutulmaz##

6.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ASELSAN_CEVAP_LOG_AYLIK:

https://i.hizliresim.com/aLOdlB.png
    allahım ya akıl fikir vatandaşa ver

biz burada vatandaşı koruyoruz çakallardan
    öncelikle beni bilgilendirdigin için tşk ederim gerçektende doğru diyorsun 2006 subat 2009 ocak arası hisse alan resmen g..t olmuş afedersin baktım inceledim sadece ASELS değil bütün hepsinde zarar büyük olmuş.sadece bir temettu hissesi zarar ettirmemiş yerinde saymış. 2 yıldır borsadayım o kadar incelerim 2006/2009 arasını kaçırmışım bana büyük bi ders oldu saol

7. estafirullah
    amacım ders vermek değildir.
    ASELS dahil şuan biz vatandaş sattığı için tahta sahipleri yukarı çekiyor bir alıcı bulmak için çünkü medyada yer buluyor ekonomi haberleri bu da bedava reklam demektir.
    şuan yukarda ters kandırmaca hareketi yapmaları grekli bunun bitimi 102500-105000 endekstir.burayda kadar kedemeli satıyor vatandaş ki yukarı çekiyorlar teknikçi kısa vade teknikçileri yakacaklar öncelikle uzun vade bakılmalı endeks analizlerine aylık grafikler ile.

8. teknik olarak 2018-2019 senaryosu için kanıtlarım aşağıda yer alıyor.
    hedef neden 35000 endeks olmasın?

http://www.hisse.net/topluluk/showth...105#post456105

KANITLARIM:

XXU100_LOGARİTMİK_GÜNLÜKveHAFTALIK:

https://i.hizliresim.com/brnz1b.png

https://i.hizliresim.com/O0G16D.png

Sayfa 6/119 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız