Sayfa 6/36 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 281 madde; 41 - 48 arası.

Konu: BIST 30 Endeks ve Hisse Görüntüleri

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Arabaya 100 liralık koklattım
    Motorin 5,66 TL / litre

Neyse ki endişe edilecek durum yokmuş.
    Dün akşam eve dönerken baktım kalan yakıt için 70km menzil gözüküyor; girdim benzinliğe 50 liralık mazot aldım.. Ciddiyim. Pompacı şaşırdı önce bi.. nakit yok artık, kartla ödeyeceğim, gittim market kısmına, 5 numara dedim.. ekrana bakınca kasadaki gencin ağzı açık kaldı.. Bakıştık bi kaç saniye ve kahkahayı patlattık.. Bir zamanlar "Ben hep 50 liralık alıyom.., bana gomuyo.." esprisi yaptım kendimce. İşin aslı araba kiralıktı ve bu sabah teslim ettim.

2023.Ocak; yılbaşından hemen sonraki; düşüşün öncesindeki hareketlerin tekrarı.. gibi.. Malum layıkıyla düşünce de "foşş" diye ses geliyor. Akıl dahilinde hareket etme, yüzen kütüğe tutunma şansı yok, sadece Emergency Exit ya da Ejection Seat kolu olanlar çekebiliyor.. sonrasında da paraşütün açılması lazım.. tabi..
    Kara bulutlar dolanıyor yine meydanda, lakin Payidar dönmüş sırtını emin adımlarla gidiyor.. muş gibi..
    Slogan neydi : "Çoğunlukla inceldiği yerden kopmuş.."

Bilanço okumayı bilmem, yazmayı da bilmem.. hiç de merak etmedim açıkçası. Kediyi yatağa düşürürmüş.
    Bu görüntülerin rasyonel işler kapsamında olmadığını düşündüğümden.
    Ama boş boş da bakmak olmaz. 3-5 km okul servisi 37bin TL. Geçen sene 15 idi.
    Vadeli yıllık %40 - yok yüzde bilmem kaç olmuşmuş.. hah.
    Endeks hisseleri şişik tamam evet okey. Şişmeye de devam edeblirler.. edemeyebilirler de.
    Elimde 1 adet endeksten bağımsız hareket edeceğini düşündüğüm hisse var. Pardon 13.
    Hatta birinde son gün tavana kitlediler.
    Yeni bir INVENTOR sözü der ki : "Çoğunlukla İnceldiği yerden kopuyorsa, kalınlaştığı yerde de kenetlenir."
    Bedeli neyse de öderim artık.
    +18 : xxx.com/l1ve5um.png
    Son düzenleme : INVENTOR; 31-08-2023 saat: 01:45. Sebep: Kitap parası da 9500 liradan 19600 liraya çıktı bu sene.. vah kendim vah..

Geçen hafta gittim 25 yıldır hesabımın olduğu bankanın yapraklarını yoldum attım. Bunca sene kene gibiydi üzerimde.
    En son 4 sene olmuş hisse alıp satmışlığım. 1.77 tl maliyetli EREGL, 2.4 maliyetli PETKM hisseleri vardı yatırım hesabında.. acayip kar etmişim. Neyse formu doldurdum; lot altı hisseleri de elden çıkartınca; tüm hesapları, kredi kartını falan kapattım, kaç zamandır yapmayı isteyip fırsat bulamadığım bir işti. İspanyolun en güzel, en esmer dansçısı kestanyetiyle en derin bakışlarını da kullanarak karşımda dans etse.. belki o zaman girerim bi daha kapısından içeri.
    Eee.. İşimiz iş. Mobil uygulamadan açtım bi yatırım hesabı.. geçen cuma günü sabahtan sıraladım 6 adet hisseyi. Pazartesi sabahı da 7 hisse ilave yaptım. 13 uğurlu sayım. Saman altından su yürüttüm aklımca yani
    Düşmüyo işte napayım. Düşünce de görürüm bi yerleri ya neyse, özel mevzular.
    Komisyon fazla gibi 10 binlik işlemde 21 lira civarı. Ne bileyim borsadan anlayan bi adam olsam.. Bugün iş yerinde genç bi arkadaşa şöyle borsa, böyle borsa falan diye hava atıyom.. dedi: "Abi ben de oynayabilir miyim?" Çattım kaşlarımı.. Dedim:"Ne oyunu lan.. borsa bu borsa. Oyun ciddi iştir."

(Uygulamanın 2024 sürümüne çalışıyorum, C# WPF, verileri manuel giriyorum.)
    00
    01
    02
    03
    04
    05
    06
    07
    08
    09
    10
    11
    12
    13

Çocukluğumda ipek böceği yetiştiriciliği ile ilgili çok deneyimim oldu. Tütün keza öyle. Kokularını halen hatırlıyorsam insan beyninin karmaşıklığındandır. Bugün tırtıl kardeşlerimden biri yapıştığı tavandan sarkarken diğeri altta kaldı.. 9.60% ı gördü ama geri yuvarlandı.. İsmi de onun için altın galiba, altta kalıyo.

Durum bu. İyi mi ettim kötü mü göreceğim.

Yatmadan mankenlerin son durumlarını..

2024 sürümü için çalışırken bugüne kadar grafiğini bile görmediğim hisselerden birinde.. nakış gibi bir motife rastladım.
    Ha bilin bakayım bu hangi hissedur da..

Takip

Sayfa 6/36 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •