Sayfa 60/631 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 5047 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Önceki depremde brokerların bazıları depremden etkilendi gidemedi bazıları seansa geç kaldı.Uzaktan erişim yapabilen aracı kurumda tek makine vardı.

Bu sırada depremin boyutu ne anlaşılamamıştı. Mesela ben sabah iş başındaydım. Gençtim zaten olayı pek idrak edemedim.İşe giderken sadece 2 yıkılmış bina gördüm onunda aslında kusurlu olduğu falan konuşuldu. Ben işe gittikten 3 saat sonra falan olayın vahametini anca farkına varabildim. O zamana kadar çoğu kimse benim gibi farkında değildi. Sonra olayın boyutları anlaşılınca kapatma kararı alındı. Çünkü artçıların devam edebileceği insanları gündüz bina içinde tutmanın doğru olmayacağına karar verildi.

Benim burada anlatmak istediğim açtın madem haklısın çarşamba neden kapatttın bence kapanmalıydı.

Hele bence kapanmaması kadar önemli olan pazartesi alınan kararların akşam geri alınmasıdır. Bu da bence en az kapatmamak kadar yanlış.

Çünkü ne oldu ise salı günü oldu. Pazartesi akşamı alınan kararlar ile birilerinin eli kolunu rahat bıraktılar.

Ben bunu salı sabahı aklım erdiğince yine burada yazdım.Hisse fiyatları düşmüş çıkmış benim için pek önemi yok.Ben pazartesi akşamı alınan kararın kötü olacağını bilmeme rağmen yine de tek lot satış yapmadım. Bu benim tercihimdir.

Ama bazı yatırımcıların bu tercihi olmadı olamadı. Bu doğru değil.

2 . bir husus pazartesi akşamı alınan kararlarda top aracı kurumlara atıldı yani isterseniz müşterinizi idare edebilirsiniz dendi bu da doğru karar değil siz bu durumda kurum olarak yatırımcıyı aracı kurum insafına bırakamazsınız.Bence yeterli kararlar alınmadığı gibi pazartesi akşamı çok yanlış kararlar da alındı.

Hangi akla hizmet depo şartı kaldırıldı hangi akla hizmet sahip olunan malın istenen kurumdan satılabilmesine izin verildi.

Esas piyasanın içinden geçilmesine sebep olan şeyler bunlardı. Salı günü kazanan 5-10 kişi kaybeden tüm yatırımcılar.

Bunlara sebep olan benim babamın oğlu olsa ben karşı çıkardım.

Bu işler öyle yok birileri yalandan ağlamış meselesi değil.

Ben burası hariç hiçbir sosyal medyada yazı yazmıyorum.

Ben burada tüm yatırımcıların lehine olmayan konular dışında pek yazmam hele şahsi menfaatlerim için hiç yazmam.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 09-02-2023 saat: 22:03.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Bugün persembe akşami.
    Çarş sabahtan işlemler duruldu ve Çarş günkü işlemlerin tamamı iptal oldu...ve falanca tarihte açılacak da dendi.
    Bu saatten sonra iş bitmiştir.
    Şundan dolayı mantıken olmalıydı diyerek bence boşuna kendinizi yormayın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Borsayı geçtim, şu saatten sonra yapılması gereken esqs eyt işinin iptalidir ki bildiğim kadarıyla meclis de onaylamadı. Kaynakları doğru kullanmak lazım...hele ki kaynaklar kıt ise daha da dikkatli olmak gerekir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    galiba da gidişat zaten bu yolda

5. Arkadaşlar bu borsanın kapatılmama tartışmasında anlayamadığım husus:salı günü satanlar mı? alanlarmı karrlı? bunun net bir cevabı varmı?
    :

6. Borsada yapılan ve yaşananların en büyük destekçisi Selçuk geç.. oldu.

Adam hayatı boyunca hükümet ak dese yok bu kara diyen holigan biri.

O bile akp yanlışını gördü AKP yanlısıdan dönüp Sali günü takası iptal edecek diye korkuyor.

Son açıklamaları ile BIST spk hukumet borsada çok iyi yaptı doğru karar demiş.

Oda biliyor hükümet bu kafada devam ederse çok sürmez devrilir.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Kardesim sermaye piyasalari benimle alakali birsey degil.

Otoritenin her isi bir turlu birine rant cikma. Her isi bir pislik, bir kokusmusluk. Ben guvenmiyorum zerre kadar.
    Bu konular için bende sizin gibi düşünüyorum
    Borsayi kapatsan niye kapattin kimse demez (Ben sermaye piyasalarina mudahaleye karsiyim, eninde sonunda fiyatlanacak fiyatlanir o baska).

Hadi borsayi actin iyi niyet ile depremde hissesini satmak isteyen olur diye. Depo sarti koydun algolar ve mali olmayan firsatcilik yapmasin diye.

Bu depoyu ertesi gun niye kaldiriyorsun.

Kaldiriyorsun tamam.

Borsayi niye kapatiyorsun 3 gun sonra. Birak akisina gitsin. Yarim milyon lira ile 30 hisseleri taban oluyorsa birak olsun. Elbette piyasada birisi ne oluyor der, gerekeni yapar. Sirketler geri alim yapar. Halk Bankasi 7 milyon lot aldi mesela. Sirketlerimizi finansal sarsacak birsey yok ortada.

Peki dusundunuz mu borsa acilinca durum nasil olacak diye. Bircok kisi bu kapali kalinan surede yuklu temerrude dusecek, yine satis yapmak zorunda kalacak acilinca. Mal almak isteyenler dur onlar dussun hele bir derse. Ya.
    Borsa İstanbul sınıfta kalmıştır son uygulamasıyla.
    1.depo şartı iyiydi ilk gün hacim az ve zayiat o kadar değildi.
    2.ikinci gün neden depo şartı 24 dakika sonra kaldırıldı şaibe yaratıldı ya koydun devam et.neden 24 dakika açıldıktan sonra birde.
    3.robotlar yasaklananilirdi madem açık tuttun.
    4.son günde iptal etmeseydin gerekçesi de komik
    İşlem hacmi dusukmus geri zekalı pazartesi cokmu yüksekti.
    En isabetli karar 5 gün kapatmak Pazartesi açılacağını deklare etmekti bu arada gerek varlık fonu gerkse sirketlerin hisse fonlarının desteği sağlanarak geçiş süreci idare edilebilirdi.
    Kötü niyet taşıdıklarını söyleyerek günahlarını almak istemem ama liyakatli ve isabetli olmadıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.
    Sagliklar

Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Borsa İstanbul sınıfta kalmıştır son uygulamasıyla.
    1.depo şartı iyiydi ilk gün hacim az ve zayiat o kadar değildi.
    2.ikinci gün neden depo şartı 24 dakika sonra kaldırıldı şaibe yaratıldı ya koydun devam et.neden 24 dakika açıldıktan sonra birde.
    3.robotlar yasaklananilirdi madem açık tuttun.
    4.son günde iptal etmeseydin gerekçesi de komik
    İşlem hacmi dusukmus geri zekalı pazartesi cokmu yüksekti.
    En isabetli karar 5 gün kapatmak Pazartesi açılacağını deklare etmekti bu arada gerek varlık fonu gerkse sirketlerin hisse fonlarının desteği sağlanarak geçiş süreci idare edilebilirdi.
    Kötü niyet taşıdıklarını söyleyerek günahlarını almak istemem ama liyakatli ve isabetli olmadıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.
    Sagliklar
    5.aciga satış yasağı ve emir iptal yasağı getirilebilirdi.

Sayfa 60/631 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •