Sayfa 60/419 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 3350 madde; 473 - 480 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Su an kimse ses çıkarmaz bununla ilgili. Bunlar hisse prim yapınca ortaya çıkıyorlar. Bu arada sn meteor78 dediğiniz gibi 2018 yılı faliyet karı yok denecek kadar az. Kambiyo karı rekor yapmış. Ama şöyle geriye dönüp eski bilançolara bakıyorum. 2018 3. Çeyrek kârı 373 milyon TL imiş. Hisse fiyatı 0,6-0,7 lerde imiş. Fk 0,8 leri görmüş değerli şirketimiz. Yani faliyet karı zirve yapmış, kambiyo karı da aynı şekilde. Bu hisseyi buralarda tutmak için çok ciddi art niyetli olmak gerek. Bunu holding iskontosu , kambiyo karıni piyasa önemsemiyor gibi açıklamak doğru değil. Adamlar diyorki biz ucuzuz , ama ben istersem tuvalet kağıdı değerine bile dusurebilirim. Bu benim kendi yorumum değil. Adamların 20 senedir yaptıklarının özeti. Serhateco,chevron,hkm... Bu arkadaşlarin engin bilgilerini bu zamanlarda paylaşmalarını bekliyorum açıkçası. Hisse biraz prim yaparken bu yazılanları gereksiz bulup gevşek gevşek konuşuyorlardi.
    Konu yine bana gelmiş. Normalde cevap vermeyecektim sana. Zaten moderatörler bir mesajını saygısızlık ve üslup nedeniyle sildi. Çoğu kişinin de senden rahatsız olduğunu düşünüyorum.
    Açıkçası söylediğin hiçbir şeye inanmıyorum. 2019dan beri 25e katlamış da zararına satmamis da hikaye. Çünkü kazanan adamlar tanıyorum. Adamlar cool. Hiç sayfalarca agladiklarini görmedim. İşine gelmezse satar geçer. Veya 1-2 sitem eder satar geçer. Zarardayken satmam diyen adam zaten iyi bir yatırımcı değildir. Ülkemizde bekleme maliyeti yüksek. Enf dolar malûm. Eğer patron konusunda kötü gelişme varsa, bilançoda bozulma varsa veya sektörde bozulma varsa satar çıkarsın. Satamayan adam da 2-3 yılda 25 kat kar ettim derse gülerler.
    İkinci olarak da örnek olsun size ben mesela bucimden çıktım. Bedelli için param da vardi kenarda. Bence fk bu bilanço ile 5in altina inecek. Ama üst üste 3 yıl bedelli olmaz. Yatırım yapacaksa da olmaz. Hele bu kadar yüksek oranlı bedelli tam kötü niyetin göstergesi. Son mesajımı yazdım çıktım. Ortaklık yapısı ciddi oranda değişmediği sürece 10 yıl aklima getirmem. Al sana kötü niyetli patron bu. Ayen beyan ortada. Ama ben şimdi gsd patronun falsosunu görmedim. Kötü diyemem. Ama öyle bir durum oluşursa satar geçerim diger hisseye.

Özetle patron dediğin gibiyse kağıdı 2 yıl götürmeyecek belki de. Sen sat en iyisi. Bu hissede 2 yıl bekleyeceğine yine 25'e katlarsin başka hisselerde

2.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Konu yine bana gelmiş. Normalde cevap vermeyecektim sana. Zaten moderatörler bir mesajını saygısızlık ve üslup nedeniyle sildi. Çoğu kişinin de senden rahatsız olduğunu düşünüyorum.
    Açıkçası söylediğin hiçbir şeye inanmıyorum. 2019dan beri 25e katlamış da zararına satmamis da hikaye. Çünkü kazanan adamlar tanıyorum. Adamlar cool. Hiç sayfalarca agladiklarini görmedim. İşine gelmezse satar geçer. Veya 1-2 sitem eder satar geçer. Zarardayken satmam diyen adam zaten iyi bir yatırımcı değildir. Ülkemizde bekleme maliyeti yüksek. Enf dolar malûm. Eğer patron konusunda kötü gelişme varsa, bilançoda bozulma varsa veya sektörde bozulma varsa satar çıkarsın. Satamayan adam da 2-3 yılda 25 kat kar ettim derse gülerler.
    İkinci olarak da örnek olsun size ben mesela bucimden çıktım. Bedelli için param da vardi kenarda. Bence fk bu bilanço ile 5in altina inecek. Ama üst üste 3 yıl bedelli olmaz. Yatırım yapacaksa da olmaz. Hele bu kadar yüksek oranlı bedelli tam kötü niyetin göstergesi. Son mesajımı yazdım çıktım. Ortaklık yapısı ciddi oranda değişmediği sürece 10 yıl aklima getirmem. Al sana kötü niyetli patron bu. Ayen beyan ortada. Ama ben şimdi gsd patronun falsosunu görmedim. Kötü diyemem. Ama öyle bir durum oluşursa satar geçerim diger hisseye.

Özetle patron dediğin gibiyse kağıdı 2 yıl götürmeyecek belki de. Sen sat en iyisi. Bu hissede 2 yıl bekleyeceğine yine 25'e katlarsin başka hisselerde
    Sen çok buyuk bir ...... Bana inanıp ınanmaman umrumda değil. Hissenin hareketlerinden memnunsun sanırım. Ben değilim ve bunu soyleyebilirim dıye bılıyorum. Burada sadece olumlu yazılar yazılacak diye bir kural yok.

3. Supramax’taki düşüş için bir açıklama.

https://twitter.com/iosshipbrokers/s...368754689?s=21

Yakında açıklamadaki durum değişebilir deniyor.

https://twitter.com/drybulketf/statu...905217026?s=21

4. Şu info'nun elindeki mal bitsede kurtulsak.Hergün sat sat bitiremedi.

5. Fonlar malesef satışa devam. 3 ocaktan beri sadece Info 12.5 milyon lot sattı. Bgc 2.3 milyon olarak takip ediyor. Dolarda düşmeye başladı. Bu arkadaşlar onceden haberini almışlar belliki. Bakalım 2.87 den donecekmiyiz.

Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Fonlar malesef satışa devam. 3 ocaktan beri sadece Info 12.5 milyon lot sattı. Bgc 2.3 milyon olarak takip ediyor. Dolarda düşmeye başladı. Bu arkadaşlar onceden haberini almışlar belliki. Bakalım 2.87 den donecekmiyiz.
    rakamı böyle verirsen...orası kesin gözükecek anlamı çıkar...bence ifadeyi düzelt!

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    rakamı böyle verirsen...orası kesin gözükecek anlamı çıkar...bence ifadeyi düzelt!
    Yok ya o anlamda söylemedim.. gerçi 2.92 göstermiş insafsizlar...

8.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Yok ya o anlamda söylemedim.. gerçi 2.92 göstermiş insafsizlar...
    Dolarda bir şeyler dönüyor olabilir. Haberi almışlar mı bilemem ama seans kapanışına doğru inanılmaz bir satış baskısı vardı. Gerçi dolar 10 bile olsa (inşallah olur) mevcut 0.29 dolarlık fiyatla ile 3. çeyrek bilançosu öncesi gördüğümüz 0.32 doların %9 altında olurduk.

Sayfa 60/419 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •