Sayfa 60/464 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 3708 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ULAS - Ulaşlar Turizm Yatırım

1. Kağıdın şaftı kaymış.1.35 lere el sallıyor gibi.burdaki arkadaşlar bilinçli veya bilinçsiz olarak dükkan hesabı yaparak hedef şaşırtması yapıyor.balıkta gittim elveda diyor.tam bir umutsuz vaka.hayırlısı izleyelim bakalım

2.  Alıntı Originally Posted by Hunter_sipek Yazıyı Oku
    Kağıdın şaftı kaymış.1.35 lere el sallıyor gibi.burdaki arkadaşlar bilinçli veya bilinçsiz olarak dükkan hesabı yaparak hedef şaşırtması yapıyor.balıkta gittim elveda diyor.tam bir umutsuz vaka.hayırlısı izleyelim bakalım
    Siz hedefinizi doğru yapın hedefi olan kağıtlara gidin..burada vakit geçirmeyin..Borsada kazanmanın püf noktası sabırdır..Sabrınız yoksa borsada YATIRIM YAPMAYIN..Ayrıca biraz internet bilginiz varsa emlak sitelerine girin alanyadaki denize sıfır rezidans fiyatlarına bir bakın..Sabırsız yatırımcılara tavsiyem budur.
    Gerçek sabırlı arkadaşlar ise her ne kadar benim için şu aşamada hisse fiyatı çok önemli değilse de ;Hisse burada destek bulmuş izlenimi veriyor..Gelebilecek bir alım dalgasıyla uykudan uyanabilir.Bugün gelme ihtimali olan haberlere karşı ön hazırlık yapılıyor sanırım..Hayırlı cumalar herkese..

3.  Alıntı Originally Posted by ekinoks3881 Yazıyı Oku
    Siz hedefinizi doğru yapın hedefi olan kağıtlara gidin..burada vakit geçirmeyin..Borsada kazanmanın püf noktası sabırdır..Sabrınız yoksa borsada YATIRIM YAPMAYIN..Ayrıca biraz internet bilginiz varsa emlak sitelerine girin alanyadaki denize sıfır rezidans fiyatlarına bir bakın..Sabırsız yatırımcılara tavsiyem budur.
    Gerçek sabırlı arkadaşlar ise her ne kadar benim için şu aşamada hisse fiyatı çok önemli değilse de ;Hisse burada destek bulmuş izlenimi veriyor..Gelebilecek bir alım dalgasıyla uykudan uyanabilir.Bugün gelme ihtimali olan haberlere karşı ön hazırlık yapılıyor sanırım..Hayırlı cumalar herkese..
    Sn ekinoks fikirlerinize saygılıyım.kısacı olduğumuz için bunun kapanına kısıldık.yoksa keyfimden burda beklemiyorum bana 10 kademe yeter dedik içeri girdik

4.  Alıntı Originally Posted by ekinoks3881 Yazıyı Oku
    Ilk etapta 45 daireydi.sonradan 4 dairenin tam ortada kaldığı anlaşılinca o 4 daire de 300 ķüsür bin euro karşılığında konak inşaata verildi.yani son olarak 41 daire var elde.dukkanlarda ikisinin toplamı 3250metrekareden az olmamak şartıyla 2 adet.panda dükkanların metrekaresini 3000 eurodan hesaplamis. Dairelerin tanesini 150000 eurodan hesaplamis.4 daireyi konak inşaata 300 küsür bin euro ya sattığını düşünürsek yani daire başı yaklaşık 80000 euro bunu yabancıya 100000 eurodan aşağı satmaxlar.tabi bunlar içinde 1+1 2+1 3+1 4+1 5+1 mevcut.ortalama rakamlardan bahsediyoruz.emlak ofislerinde satisa sunuldugu fiyatlar ise 80000 eurodan başlayan fiyatlarla 220000 euro ya kadar çıkıyor.insaatin çatı kısmı iç dizaynı isiklandirmasi bitmek uzere.temmuz ayı içerisinde inşaat hakkında bir bilgilendirme gelecektir konak inşaattan. Hissenin takaslarinda ise al gülüm ver gülüm işlemlerin yanında ata yatırımın hergün yaptığı net alımlar dikkat çekiyor.b grubu hisse krediye de konu edilebildiginden ayrıca açığa alış ve satislara musade ettiginden önemli.yani bu bağlamda b den a ya geçmek arasında çok fazla fark olmasa da c den b ye geçiş önem arz ediyor.hissenin günlük fiyatlarına takılı kalmayın.borsada beklenti satın alınır gerçekler satilir.biz beklentiyi satin alıyoruz.ben şahsım adına elime nakit geçtikçe alım yapıyorum.eli mahkum yükselecek.yatirim tavsiyesi degildir.
    sn ekinoks verdiğiniz detaylı bilgiler sonucunda olay netlik kazandı benim için.Bilgi kirliliği vardı hisse hakkında.
    Ama şuan durum gayet net.41 rezidans daire artı 3250 metrekare olmak üzere 2 adet ofis şeklinde dükkan veya işyeri.
    Ama A.Ö. nün verdiği fiyatları biraz abartılı buldum.Daireler muhtelif büyüklükte ama hangisinden kaç tane var bilmiyoruz.
    Ortalama 100-200 bin avro fiyatla satılsa gerek.Ama dükkanların m2 si 3000 avro eder mi bilmem.bana pahalı geldi.
    Ofis dükkanlara 10 milyon avroyu kimse vermez.TL olarak 40 milyon yapıyor.bana göre tanesi 2 milyon avro eder.
    O zaman fiyatlarsak gelecek gelirleri:
    41 * 600.000 TL (ortalama fiyat) =24.600.000 TL
    2 ofis* 8.000.000 TL =16.000.000 TL
    Toplamda yaklaşık 40 milyon TL nakit gelecek.
    Bir de 1 milyon avroluk çek vardı.
    Yani 45.000.000 TL diyebiliriz.
    Şu anki özsermayesi 7.710.086 TL olduğuna göre.
    Tüm daireler ve ofis satılınca kasaya giren parayla beraber
    özsermayesi 52.7 milyon TL eder.

Özsermayeyi sermayeye bölersek:
    52.700.000 /11.157.000 =4,72
    gibi bir değer ortaya çıkar.
    Yani speğin verdiği 8-10 TL abartılı.
    Bulduğum rakam bile kesin değil.
    Sene sonu daireler satılınca 2017/12 bilançoya göre
    hissenin 3,20- 3,55 arası bir değere ulaşması beklenebilir.
    yat.tav.değildir.

5. Bu arada yazmayı unuttum bende hisse yok.
    Beklediğim rakamlara gelirse ancak alırım.
    Öyle birilerinin gazlamasıyla mal almam.
    Şu an için bana pahalı.Ama beklentisi var.
    yat.tav.değildir.

6. Ulaş tarzı kağıtlar spek kapısıdır bu yüzden spek nede isterse oraya gider öyle gelire gidere bakmaz.evdeki hesap çarşıya uymaz.
    Ama hesap yapmaya devam edin dediğiniz gibi olması arzu edilendir ama gerçekler başkadır unutmamak lazım

7.  Alıntı Originally Posted by Matmaca Yazıyı Oku
    Bu arada yazmayı unuttum bende hisse yok.
    Beklediğim rakamlara gelirse ancak alırım.
    Öyle birilerinin gazlamasıyla mal almam.
    Şu an için bana pahalı.Ama beklentisi var.
    yat.tav.değildir.
    Zaten 1,50 lerde sürünüyor,beklediğiniz fiyatlar kaç merak ettimYTD

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Matmaca Yazıyı Oku
    sn ekinoks verdiğiniz detaylı bilgiler sonucunda olay netlik kazandı benim için.Bilgi kirliliği vardı hisse hakkında.
    Ama şuan durum gayet net.41 rezidans daire artı 3250 metrekare olmak üzere 2 adet ofis şeklinde dükkan veya işyeri.
    Ama A.Ö. nün verdiği fiyatları biraz abartılı buldum.Daireler muhtelif büyüklükte ama hangisinden kaç tane var bilmiyoruz.
    Ortalama 100-200 bin avro fiyatla satılsa gerek.Ama dükkanların m2 si 3000 avro eder mi bilmem.bana pahalı geldi.
    Ofis dükkanlara 10 milyon avroyu kimse vermez.TL olarak 40 milyon yapıyor.bana göre tanesi 2 milyon avro eder.
    O zaman fiyatlarsak gelecek gelirleri:
    41 * 600.000 TL (ortalama fiyat) =24.600.000 TL
    2 ofis* 8.000.000 TL =16.000.000 TL
    Toplamda yaklaşık 40 milyon TL nakit gelecek.
    Bir de 1 milyon avroluk çek vardı.
    Yani 45.000.000 TL diyebiliriz.
    Şu anki özsermayesi 7.710.086 TL olduğuna göre.
    Tüm daireler ve ofis satılınca kasaya giren parayla beraber
    özsermayesi 52.7 milyon TL eder.

Özsermayeyi sermayeye bölersek:
    52.700.000 /11.157.000 =4,72
    gibi bir değer ortaya çıkar.
    Yani speğin verdiği 8-10 TL abartılı.
    Bulduğum rakam bile kesin değil.
    Sene sonu daireler satılınca 2017/12 bilançoya göre
    hissenin 3,20- 3,55 arası bir değere ulaşması beklenebilir.
    yat.tav.değildir.
    1.090.000 euroluk 3 adet çek var değişik tarihlerde..bir tanesi peşin ödendi daha önceden..2.si bugün...3. sü ilerki bir tarihte.net tarih kap açıklamalarında mevcut...yani 3 milyon euro=12 trilyon....dükkanların metrekaresi konusunda fiyat hakkında bilgim yok..daireler ise 80000 erodan başlayan fiyatlarla 225000 euroya kadar çıkıyor..ortalama 100000 euro desen...4.100.000 euro eder...en az yaklaşık 17 trilyonda burdan gelir..4 daireyi 320000 eurodan konak inşaata verdi..yaklaşık 1.3 trilyonda burası eder..yani dükkanlar hariç yaklaşık 30 trilyon kasaya girecek para..dükkanların metrekaresini panda 3000 euro demiş..biz 2000 euro diyelim.3625x2000=yaklaşık 7 milyon euro=28 trilyon eder...yani asgari olarak şirketin karının toplamda 58 trilyon gibi bir rakama ulaşması normal kabul edilebilir...bilanço da 14 trilyon olarak gösterildiği için onu çıkartırsak 44 trilyon kar bence çok iyi..yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 60/464 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •