Sayfa 60/342 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. MERCN konusunda şu açıklamayı yapayım: 2Ç'den beridir MERCN portföyümde, arada 3-5 kere al-satlar yapmış olsam da. Bu bilançosu geçen yılki verilere göre oldukça iyi olmasına rağmen 3Ç Esas Faaliyet Karı ve Net Kârı 2Ç değerlerinden düşük geldi ve hiç hoşuma gitmedi. Zamanlamayı iyi ayarlayamadığım için de zaten elimden çıkaramadım ve elde ettiğim kârların bir kısmını bilanço sonrası 3 gün kötü fiyatlayarak uçurdu. Bugünkü hareketi sanki gönül alma babından son 3 günün telafisi gibi okuyorum. Elimde tutmaya devam edeceğim. Tek bir çeyreklik kısmen zayıf geldi diye devam eden beklentisi yüksek yatırımların ve iştiraki olan COSMER Kimya'nın halka arzının fiyatlamaya getireceği pozitif etkiyi düşünerek toleranslı davranmaya karar verdim. Bir de sonuçta midcap Kimyasal Ürün üreticisi firmaların arasında değerleme rasyoları en ucuz olanı. O da işin pozitif sebebi tutma fikrimi desteklemesi açısından.
    Son düzenleme : deva-i dert; 11-11-2022 saat: 17:48.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. KERVT olağan 'hoş geldin partisi'ni uyguluyor yine bana
    Clausewitz

3. Merakla beklediğim şeylerden birisi DEVA'nın geçen sefer yaptığı gibi ikili tepe yapıp geri aşağıya sarkıp sarkmayacağı.
    Clausewitz

4. Dün KONKA tavanı bozdu, bugün de ODAS tavana çok yakın yere gelmesine rağmen tutunamayıp saldı yine. Ama KONKA gibi ertesi gün kaldığı yerden devam edecekse sorun yok. Şikayetçi değilim hakim bey.
    Clausewitz

5. 2022 12 Aylık Bilançolara kadar portföyümde taşımayı düşündüğüm hisseleri bu listeden seçeceğim. Hali hazırda 5 tanesi portföyümde bulunuyor (bold olanlar) ve diğer 5 tanesi için de aslında kararımı vermiş durumdayım ama finansallarındaki trendleri, fiyat grafiklerini ve faaliyet raporlarını bir kez daha gözden geçireceğim.
    Clausewitz

6. ARDYZ büyüme kriterlerime maalesef uymuyor. Ama sektörüne göre hem çok ucuz kaldığı, hem de yılın son bilançosunun daha iyi gelebileceğini düşündüğüm için portföyüme dahil edebileceğim hisselerden birisi olabilir yine. Bilişim-Yazılım sektöründe finansallarını en iyi bulduğum hisse MIATK idi. İlk tavanda almadığım için arkasından seyrettiğim, şimdi de 6-7 tavan olduğu için almayı riskli bulduğum bebek hisselerden.
    Clausewitz

7. Tekstil, Giyim ve Deri'de VAKKO ve DESA bilançoları oldukça iyi.. DESA bilanço öncesi de zaten aşırı ucuz değildi, bilanço ucuzlattı ama 4-5 tavan sonrası artık ucuz kategorime girmiyor.

Borsada her dönem ve her yaşta yeni tecrübeler edinip, yeni yaklaşımlar kazanabiliyorsunuz. Bu dönemde almış olduğum dersler var. Mesela bilançosunu çok beğendiysem ertesi günü tavan oldu diye almaktan vazgeçme huyum vardı, bu bana biraz pahalıya mal oldu ve bence 5-6 önemli fırsatı kaçırdım. Bu sebeple aynı hataya ODAS'ta düşmedim. Bundan sonra da düşmemeye gayret edeceğim.
    Clausewitz

8. Kimyasal Ürünler kategorisinde bulunan MERCN ve ACSEL'in çeyreklik bilançoları aşırı parlak parlak değil Net Kar bağlamında, ama yıllıklandırılmış bazda iyiler. Ayrıca ikisi de ciddi potansiyeli olduğunu düşündüklerimden. Daha ucuz olduğu için MERCN'ı tutmaya devam edeceğim şimdilik.
    Clausewitz

Sayfa 60/342 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •