Sayfa 60/362 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 2892 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür abi.
    faydamız oluyorsa ne mutlu bize...bu hisseye güveniyorum dostum..biliyorsun bu hisseye en son 41,90 dan bile takviye yapmıştım...aldığım tüm hisseleri bir kere dahi trade etmeden tutmaya devam ediyorum...sabrın sonu selamettir diyorum..zaman zaman sabır ,emek ve cefa çekmek gerekiyor....hatta neredeyse tüm aldığım hisseleri çoşku dönemlerinde değil de sabır ve cefa dönemlerinde alıyorum...aldığım vakitlerde risk minimum olur tabi önemli diplerden de maliyet yapma fırsatımız oluyor...

ardından da sabır edip vakti geldiğinde hisse çoşuyor...günlükçüler ,kısacılar ilk başta inanmayanlar ise o vakitlerde geliyorlar...onlar geldiklerinde biz bayağı yol almış oluyoruz...borsa budur..emek ,sabır ,cefa gerekiyor....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. Şimdilik çoğu kişi ne olduğunu bilmese de, ileride I-REC fiyatları sertifika alıp satmak isteyen şirketler için önemli olacak gibi.

"I-REC coverage expanded to world's largest markets

LONDON, Sept. 7, 2023 /PRNewswire/ -- Global energy and commodity price reporting agency Argus has expanded its coverage of international renewable energy certificates (I-RECs), providing greater transparency to rapidly growing energy attribute certificates (EACs) markets. Argus has added prices for Chile, the UAE, Mexico and India, to its existing coverage for China, Brazil and Türkiye.

I-RECs allow energy suppliers and consumers to certify as renewable the source of their procured energy. Demand for certificates has risen sharply this year on the back of greater focus on the energy transition around the world. Electricity consumers and suppliers are increasingly documenting renewables in their supply chains.

At the same time, however, prices continue to be regionally fragmented and market participants are urgently seeking greater transparency.

Fragmentation in I-REC prices across the globe is the by-product of sharply varying renewables supply-demand balances at national levels. Wind and solar I-RECs generated in the UAE in 2023 were recently priced at $2.20/MWh, while hydropower I-RECs in Brazil this year were trading at around $0.15/MWh. But prices are significantly higher in markets with tighter supply — I-RECs cost around $150/MWh in Taiwan and $60/MWh in Singapore.

Argus chairman and chief executive Adrian Binks said: "As the importance and use of I-RECs increases, we have expanded our coverage to include other major national markets. Price transparency in these growing markets helps to build trust throughout the supply chain, which is key to reaching decarbonisation targets as part of the energy transition."

The latest additions to I-REC pricing enable Argus to provide transparency for all five of the world's largest markets. Brazil and China remain the largest consumers of I-RECs, while Chile and the UAE have increased their share of the market to become the third and fourth largest consumers, respectively. Türkiye is fifth. Demand so far this year among the five largest consumers has surpassed 90TWh, compared with 67TWh in the whole of 2022. Global I-REC demand rose to 128TWh in January-August compared with 98TWh in 2022 as a whole.

Argus has also launched price assessments for Spanish domestic electricity guarantees of origin (GOOs), complementing its well-established coverage of continental European and UK electricity and biomethane EACs. GOOs covered 89pc of the total power sold in Spain last year, up slightly from 87pc in 2021, although GOO issuance in Spain fell slightly to 116TWh in 2022."

https://finance.yahoo.com/news/argus...111400079.html

3. türkceyi çok okuyodukta ingilizce kaldı

4. sağdan bir cisim yaklasıyor sanki enerjilerde nasıl geride kalanlar sonra koptuysa buda mianin rüzgarıyla eski zirvesini yakında geçer ins.

5.  Alıntı Originally Posted by Okan59 Yazıyı Oku
    türkceyi çok okuyodukta ingilizce kaldı
    ben de kekoyum anlamam...ama çeviri yapabilirim....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. "I-REC kapsamı dünyanın en büyük pazarlarına yayıldı

LONDRA, 7 Eylül 2023 /PRNewswire/ -- Küresel enerji ve emtia fiyatları raporlama ajansı Argus, uluslararası yenilenebilir enerji sertifikalarının (I-REC'ler) kapsamını genişleterek hızla büyüyen enerji nitelik sertifikaları (EAC'ler) pazarlarına daha fazla şeffaflık sağladı. Argus, Çin, Brezilya ve Türkiye kapsama alanına Şili, BAE, Meksika ve Hindistan fiyatlarını da ekledi.

I-REC'ler, enerji tedarikçilerinin ve tüketicilerinin, tedarik ettikleri enerjinin kaynağını yenilenebilir olarak belgelendirmelerine olanak tanır. Sertifikalara olan talep, dünya çapında enerji dönüşümüne daha fazla odaklanılması nedeniyle bu yıl keskin bir şekilde arttı. Elektrik tüketicileri ve tedarikçileri, tedarik zincirlerinde yenilenebilir enerji kaynaklarını giderek daha fazla belgeliyor.

Ancak aynı zamanda fiyatlar bölgesel olarak parçalanmaya devam ediyor ve piyasa katılımcıları acilen daha fazla şeffaflık arayışında.

Dünya çapında I-REC fiyatlarındaki parçalanma, ulusal düzeyde keskin biçimde değişen yenilenebilir arz-talep dengelerinin bir yan ürünüdür. BAE'de 2023 yılında üretilen rüzgar ve güneş I-REC'leri yakın zamanda 2,20 $/MWh seviyesinde fiyatlandırılırken, Brezilya'daki hidroelektrik I-REC'ler bu yıl yaklaşık 0,15 $/MWh seviyesinde işlem görüyor. Ancak arzın daha sıkı olduğu pazarlarda fiyatlar önemli ölçüde daha yüksek; I-REC'lerin maliyeti Tayvan'da 150 $/MWh ve Singapur'da 60 $/MWh civarında.

Argus başkanı ve CEO'su Adrian Binks şunları söyledi: "I-REC'lerin önemi ve kullanımı arttıkça, kapsama alanımızı diğer büyük ulusal pazarları da kapsayacak şekilde genişlettik. Bu büyüyen pazarlarda fiyat şeffaflığı, tedarik zinciri boyunca güven oluşturulmasına yardımcı oluyor. Enerji geçişinin bir parçası olarak karbondan arındırma hedeflerine ulaşmanın anahtarı."

I-REC fiyatlandırmasına yapılan son eklemeler, Argus'un dünyanın en büyük beş pazarının tümü için şeffaflık sağlamasına olanak tanıyor. Brezilya ve Çin, I-REC'lerin en büyük tüketicileri olmayı sürdürürken, Şili ve BAE pazar paylarını artırarak sırasıyla üçüncü ve dördüncü en büyük tüketiciler haline geldi. Türkiye beşinci sırada. Bu yıl şu ana kadar en büyük beş tüketici arasında talep, 2022'nin tamamındaki 67TWh'ye kıyasla 90TWh'yi aştı. Küresel I-REC talebi, 2022'nin tamamındaki 98TWh'den Ocak-Ağustos ayında 128TWh'ye yükseldi.

Argus ayrıca, kıta Avrupası ve Birleşik Krallık elektrik ve biyometan EAC'lerine ilişkin köklü kapsamını tamamlayarak, İspanya yerel elektrik menşe garantileri (GOO'lar) için fiyat değerlendirmeleri başlattı. GOO'lar geçen yıl İspanya'da satılan toplam elektriğin yüzde 89'unu karşıladı; bu oran 2021'deki yüzde 87'den biraz artış gösterdi, ancak İspanya'daki GOO ihraçları 2022'de hafif bir düşüşle 116TWh'ye düştü.

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ben de kekoyum anlamam...ama çeviri yapabilirim....
    al yat yaptık okumakla ne zaman ugrastiysam genelde erken sattım
    piyasada iki hikaye var şu an biri covid biri bu seç beğen al. şansına artık
    herkese bol kazanclar

8. sn keko
    yapay zeka gibi cevirmissin Maşallah

Sayfa 60/362 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •