Sayfa 600/1003 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. GBG fonunu inceleyen ve portfoyunde tutan var mi acaba? Memnun musunuz?
    Saygilar.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    NNF'nin türev oyunu bugün işe yaramış...
    Türev den ziyade ellerinde yoğun olan hisseler bugün iyi prim yaptı. Örnek Alarko tavan

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    GBG fonunu inceleyen ve portfoyunde tutan var mi acaba? Memnun musunuz?
    Saygilar.

Üstüne Gedik'ten Serdar Bey ile epey konuştuk. Yapısı gereği aktif olamıyor. 20 ülkeden birer hisse %5 taşıyor. Çok büyük bir durum olmazsa değiştirmiyorlar içeriği. Ancak neredeyse mcsi dünyayı yansıttığı için, döviz bazında düzenli getiri yapması çok olası bir fon. Bende bir miktar var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. eib 0.09%..
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Üstüne Gedik'ten Serdar Bey ile epey konuştuk. Yapısı gereği aktif olamıyor. 20 ülkeden birer hisse %5 taşıyor. Çok büyük bir durum olmazsa değiştirmiyorlar içeriği Ancak neredeyse mcsi dünyayı yansıttığı için, döviz bazında düzenli getiri yapması çok olası bir fon. Bende bir miktar var.
    Cevap icin tesekkurler sayin hellistheothers.
    Eurobond fonlarindansa portfoyde boyle hisse fonlari bulundurmak gerekli bence.Icerigindeki hisseler de cok buyuk firmalar.Dunya tersine donmedigi surece varliklarini artiracaklardir.Bundan faydalanmak lazim.Performansini begendim acikcasi.
    Gedikportfoy'un sitesinde fonun her ay performansini, icerik, dagilim vb. yayinliyorlarmis.Bu sekilde takibi de guzel.
    Saygilar.

6.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Cevap icin tesekkurler sayin hellistheothers.
    Eurobond fonlarindansa portfoyde boyle hisse fonlari bulundurmak gerekli bence.Icerigindeki hisseler de cok buyuk firmalar.Dunya tersine donmedigi surece varliklarini artiracaklardir.Bundan faydalanmak lazim.Performansini begendim acikcasi.
    Gedikportfoy'un sitesinde fonun her ay performansini, icerik, dagilim vb. yayinliyorlarmis.Bu sekilde takibi de guzel.
    Saygilar.

Uzun süre eurobond fonları taşıdım. Ancak sonunda vardığım sonuç şu. Stopaj vs. çıkınca eurobond fonları çok uzun vadede üç aşağı beş yukarı usdtry kadar getiriyorlar. Doların uzun vadede enflasyon kadar artacağı bilindiği için, yastığın altına dolar koyup beklemekten farkı yok. Bu yüzden benim için anlamsız hale geldi, reel getirisi olmayan fonlarda beklemek. Bu yüzden , dolar bazında uzun vadede getiri yapması muhtemel döviz değişken ve yabancı hisse fonları ile değiştirdim döviz bazlı fon sepetimi.

7. Dolar Eurobond fonlarında abd tahvilleri, cds ve kur etkisini biliyoruz.

Birde benim gördüğüm, uzun vade eurobond taşıyan fonlara yüksek giriş çıkışlar yapılması, yani fon büyüklüğünün volatil olması bence eurobond fonlarının performansını olumsuz etkiliyor. Ortalama vadesi daha kısa olanlar daha istikrarlı sanki.

Ayrıca fona giren katılımcıların büyük kısmı, fonun içeriğindeki eurobondların ortalama vadesini beklemeden çıkarsa bu durumdada performans olumsuz etkileniyor gibi. Böyle bir durumda 2. El piyasasinda satış fiyatlamalarında zararına işlemler oluyor gibi. Vade sonuna kadar beklenmediği için kupon/itfa ödemelerinden de oluyor fon.

Çokta bildiğim bir konu değil, bu konular hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

8.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Dolar Eurobond fonlarında abd tahvilleri, cds ve kur etkisini biliyoruz.

Birde benim gördüğüm, uzun vade eurobond taşıyan fonlara yüksek giriş çıkışlar yapılması, yani fon büyüklüğünün volatil olması bence eurobond fonlarının performansını olumsuz etkiliyor. Ortalama vadesi daha kısa olanlar daha istikrarlı sanki.

Ayrıca fona giren katılımcıların büyük kısmı, fonun içeriğindeki eurobondların ortalama vadesini beklemeden çıkarsa bu durumdada performans olumsuz etkileniyor gibi. Böyle bir durumda 2. El piyasasinda satış fiyatlamalarında zararına işlemler oluyor gibi. Vade sonuna kadar beklenmediği için kupon/itfa ödemelerinden de oluyor fon.

Çokta bildiğim bir konu değil, bu konular hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?
    Hocam ben dbh gibi ortalama vadesi en uzun, ıpv gibi ortalama vadesi en kısa iki eurobond fonunu sepet halinde taşıdım uzun süre. Elbette cds düştüğü dönemlerde dolardan fazla, cds arttığı dönemlerde dolardan bir miktar daha az getiriyor, elindeki bondların ikinci el değeri de etkilendiği için. Ancak cds de ülke risk primi göstergesi ama alelade bir endeks gibi dön baba dönelim, eninde sonunda aynı yere geliyor ve çok uzun vadede önemsizleşiyor aslında pratikte. Yani 3 ayda 200 puanlık cds düşüşü çok etkiliyor ama 5 yıllık perspektifte cdsdeki farkın fonlardaki etkisi iyice kısıtlanıyor.
    Ayrıca bu fonların hemen hemen tümü, dolar aşırı arttığında elindeki eurobondu azaltan, ya da tersinde artıran bir aktivite içinde değiller. Yani herhangi bir trade etmiyorlar. Eurobondların doğası gereği de bu çok mümkün olmayabilir. Elbette, eurobondların dolar bazında faizleri var, ancak dediğim gibi, çok uzaktan bakıldığında ve uzun süre taşındığında anlamsızlaşıyor.
    Uzun vade taşıyan benim gibi biri için , yabancı piyasalarda dönem dönem krizler, gerilemeler olsa da dolar bazında makul getiri yapma ihtimalleri, yani en azından ihtimalleri var. Eurobond fonlarında bu yok bence.
    Fona giriş çıkışların etkisi olacağını çok sanmıyorum açıkçası, günlük giriş çıkışlar fon büyüklüğünün %2'sini aşan gün bile binde bir oluyor ve bu fonların çoğu zaten %4-5 likit ya da likite yakın ürünler taşıyorlar.
    Bu eurobond fonu aktivitesi hususunda bir tek dbh ile ilgili soru işaretleri var kafamda. Geçen youtube kanalında da aktif olduklarını azaltıp artırdıklarını , dolar getirisini geçmeye çalıştığını söyledi. Ancak günlük takip ettiğimde onun da öyle olmadığını gözlemledim.

Sayfa 600/1003 İlkİlk ... 100500550590598599600601602610650700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •