Sayfa 600/1230 İlkİlk ... 1005005505905985996006016026106507001100 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,793 - 4,800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Ben de makyaj yapacaklarını düşünmem kesinlikle, itibarını zedelemez. Sadece raporu yazan adam ali sabancının şirketine endeks altı getiri ya da nötr diye yazmaya korkabilir diye düşünüyorum , burası Türkiye. Ali sabancının kişiliğini bilmiyorum ama bu ülkede bir sürü kişi sen benim şirketim hakkında ne biliyon laaa diye o raporu yazan adama telefon açıp haşlar eğer onun üstünde otoriter gücü varsa : )

Amerikada aranızda çıkar ilişki ya da yakınlık varsa raporun dipnotunda disclosure olarak belirtmek zorundasın. Atıyorum mesela raporun altında yazar, the founder of pegasus is a member of the influential sabancı family which has a controlling stake in Akbank diye : ))

Ha bir de, endeksde pozitif performans bekledikleri bir yılda, koç holdingin bütün şirketleri YKBNK hariç endekse paralel nötr getiri yazılmış : ) Sabancıların hepsi uçuyor maşallah pozitif diye.

2. Ata yatırım da strateji raporunu yayınladı...endeks hedefi 155 bin...Pegasus hedefi de 155

Ata yatırım hep boğa olmuştur...endeks hedefi piyasadaki en yüksek hedef sanırım...ama Pegasus da uçmuşlar resmen...bu kadarını ben bile beklemiyorum...eğer yıl içinde 120 leri geçerse ata yı, gerçekten tebrik etmek lazım.

3. Sabanci diyince,

Akbnk market cap 45.7B %40.8 sahole ait= 18.6B

Sahol 21.3B fiyatlanmakta.

Diger halkaacikSA ları da eklesen 30B u geciyor.
    Bir de halkanacik olmayanSAlar var. Philsa vs.

yatirim tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sabanci diyince,

Her sene ortalama ettiği karın %15 ini dağıtıp, %3 temettü verimine sahip olduğu içindir.

Microsoft, Aselsan, Amazon, Tesla vb katma değerrli büyüme hikayesi olmadıkça eğer o hisse temettü vermiyorsa, gitmezzzzzz.
    Ha katma değerli büyümesi varsa temettü vermesi çok aleyhine olur, adam karı içerde tutup, yatırım yapıp her sene %30 büyütebiliyorsa buyursun temettü dağıtmasın. TR de yakın zamana kadar aselsan dışında bu özelliğe sahip bir şirket yoktu.

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sabanci diyince,

Akbank demişken...aile 100 milyon lot Akbank satacakmış...%3-5 aşağıdan...demek ki mal sahibi de bu fiyatları Akbank satışı İçin fırsat olarak görüyor...holdingin net varlık değerinden ciddi iskonto ile fiyatlanması için bir sebep olabilir bu hisse satışları.

6. Bu verim bu sene mi dustu.?

Eskiden sahol en azindan 6-7sirketinin degeri kadar ediyordu da.
     Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Her sene ortalama ettiği karın %15 ini dağıtıp, %3 temettü verimine sahip olduğu içindir.

Microsoft, Aselsan, Amazon, Tesla vb katma değerrli büyüme hikayesi olmadıkça eğer o hisse temettü vermiyorsa, gitmezzzzzz.
    Ha katma değerli büyümesi varsa temettü vermesi çok aleyhine olur, adam karı içerde tutup, yatırım yapıp her sene %30 büyütebiliyorsa buyursun temettü dağıtmasın. TR de yakın zamana kadar aselsan dışında bu özelliğe sahip bir şirket yoktu.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Akbank demişken...aile 100 milyon lot Akbank satacakmış...%3-5 aşağıdan...demek ki mal sahibi de bu fiyatları Akbank satışı İçin fırsat olarak görüyor...holdingin net varlık değerinden ciddi iskonto ile fiyatlanması için bir sebep olabilir bu hisse satışları.
    Sabanci hisselerindeki kronik problem her donem satiyorlar ama 100M lot baya yuksek bir rakam.

Ben enazindan 3-5sirket ederine gelecegine inaniyorum bu ceyrekte

Yatirim tavsiyesi degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    nette baktim ama goremedim hocam duyum mu?
    oldukca onemli bir haber.

Sayfa 600/1230 İlkİlk ... 1005005505905985996006016026106507001100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •