Sayfa 601/999 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: Viop - XXI

1. Ben ekonominin iyi yönetildiğini söylemiyorum. Bence şu ortamda iyi yönetilen bir ekonomiyle gerçekten şahlanabilirdik. Ama kötü de yönetilse ortam şu anda borsaların rallisi için çok müsait. Şahlanmasak ta bundan payımız olacaktır.

örnek konut kredi faiz oranları düştü emlak fiyatları fırladı.

tl de kalan vatandaş . senelerce ev halini kuruyorsa artık hayalini bile unuttu.

ev araba telefın aklına ne gelirse.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

altınlarını satan vatandaş desen bin pişman.

vatandaşın yastık altındaki o altınları sattırmalarıda imkansız artık. millet durumun farkında
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    örnek konut kredi faiz oranları düştü emlak fiyatları fırladı.

tl de kalan vatandaş . senelerce ev halini kuruyorsa artık hayalini bile unuttu.

ev araba telefın aklına ne gelirse.
    Evi olmayana ev almak artık hayal. Sabit Gelirler tuikin enflasyonuna göre artıyor ürünler gercek enflasyona gore. 350 bine satilan evler 550 bin oldu.

5. Tüpraş dediniz de en değerli şirketimiz dimi sözde peki hisse fiyatı 1000 i geçmiş kente ne demeli 😊 sanki rafineri kurdu şeker basıp alliyo pulluyo satiyo yahu kent ne iş yapıyor bu kadar absürt hisse fiyatiyla?

Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    Bence dışarı kaçmıyor kenara çekilip uygun zamanı kolluyor. Çünkü yabancı oranı azalmasına rağmen dolar artmıyor. Yani yabancı parasını dövize çevirmiyor borsadan çıkanı uygun zamanda girmek için fırsat kolluyor. Ben bankaların da yakın zamanda alınmaya başlanacağını düşünüyorum. Ama 1 ayda mı olur 1 hafta da mı bilemiyorum.
    "Mayıs ayı sonu itibariyle ,merkez bankasının dövizin fiyatının yükselmemesi için kamu bankaları üzerinden geçen yıl başından beri yaptığı döviz satışı 88.3 milyar dolara yükseldi.Bunun 49.5 milyar dolarlık kısmının son 4 ay içinde olması rezervlerdeki erimenin son 4 ayda büyük hız kazandığını döviz fiyatının kontroldan çıkarak zıplama riskinin arttığını gösteriyor."

Döviz fiyatının yükselmemesinin nedeni bu satışlar.Ayrıca kamu bankalarının da yasak olmasına rağmen dövizde açık pozisyonu 8.2 milyar doları buldu.Üstelik merkez bankasının sattığı dövizin büyük kısmı bankalardan ödünç aldığı ve kendisine ait olmayan dövizler.Net rezervlerinde devasa bir açık var,rezervleri eksi.Yabancının yılbaşından bu yana satıp Turkiyeden kaçtığı hisse senedi ve tahvillerin tutarı ise 11 milyar dolardan fazla.
    Ekonomi yönetimi daha ne kadar süre döviz satarak dövizdeki bu büyük baskıya dayanabilir,barajların kapağını ne zaman açmak zorunda kalır,siz karar verin.Ama süre uzadıkça ,basınç arttıkça hasar daha büyük olacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Şuan için yüzde 50 getirisi oldu... kaldıracı yok yüksek olduğu için epey heyecanlı..
    Bugun piyasa acik olsaydi bende longlardim. 1.1410 uzeri hedef 1.20. Fincan kulp formaayonu geregi
    Twitter: @metalurjist_88

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    "Mayıs ayı sonu itibariyle ,merkez bankasının dövizin fiyatının yükselmemesi için kamu bankaları üzerinden geçen yıl başından beri yaptığı döviz satışı 88.3 milyar dolara yükseldi.Bunun 49.5 milyar dolarlık kısmının son 4 ay içinde olması rezervlerdeki erimenin son 4 ayda büyük hız kazandığını döviz fiyatının kontroldan çıkarak zıplama riskinin arttığını gösteriyor."

Döviz fiyatının yükselmemesinin nedeni bu satışlar.Ayrıca kamu bankalarının da yasak olmasına rağmen dövizde açık pozisyonu 8.2 milyar doları buldu.Üstelik merkez bankasının sattığı dövizin büyük kısmı bankalardan ödünç aldığı ve kendisine ait olmayan dövizler.Net rezervlerinde devasa bir açık var,rezervleri eksi.Yabancının yılbaşından bu yana satıp Turkiyeden kaçtığı hisse senedi ve tahvillerin tutarı ise 11 milyar dolardan fazla.
    Ekonomi yönetimi daha ne kadar süre döviz satarak dövizdeki bu büyük baskıya dayanabilir,barajların kapağını ne zaman açmak zorunda kalır,siz karar verin.Ama süre uzadıkça ,basınç arttıkça hasar daha büyük olacak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Jeoloji profesörü gibi konuştunuz. Deprem olacağına eminiz ama zamanı bilmiyoruz. Bende bu sürecin sürdürelemeyeceğine inananlardanım. Ama ben inandıkça sürmeye devam ediyor.
    Mart başından beri devam eden süreç tek bir şeyi gösteriyor. Zamanlama her şey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 601/999 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •