Sayfa 601/1016 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

An itibariyle :
    ABD 10 yıllık tahvil faizi : 1,51
    Türkiye 10 yıllık tahvil faizi : 13,43
    Almanya 10 yıllık tahvil faizi : -0,256

Kısacası tahvil faizleri yükseldikçe emtia fiyatları ve dünya borsaları üzerindeki baskı artmaya devam edecek . ABD 10 yıllık tahvil faizi % 2 ' yi bulursa eğer borsalardaki çöküş için belki de bir bahane olur .

" Boynuz geldi kulağı geçti " misali daha önce de yazdım bunu Bitcoin furyası devam ettiği sürece ALTINın papucu belli bir süre dama atılacağa benziyor .

Borsalarda çöküş oldu diyelim . Gerçek ve tüzel kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için , çöken borsadaki zararlarını kapatmak için , nakit sıkıntısı nedeniyle borçlarını ödemek için büyük olasılıkla altın fiyatları üzerindeki satış baskısı devam edecektir .

Gümüşe gelince çok şeyler yazıldı çizildi . 50 $ - 100 $ hatta 1000 $ olacak diyenler oldu . En büyük dezavantajı alış satış arasındaki makas aralığının geniş olması . Nakit paraya ihtiyaç duymanız halinde satarken de Altına nazaran çok zarar etmeniz . Çok nazlı ve çok agresif olması da cabası .

Benim için her yer Paris . Uzun vadeli yatırım yaptığım için ucuz pahalı demeden alıp yastık altında tutuyorum .

Kısacası benim ön görüm şu şekilde :

Bitcoin furyası devam edecek . FED ve AB merkez bankaları teşvik paketleri için para basacak . Ciddi anlamda Para bolluğu meydana gelecek. Tahvil faizleri artacak . Faizler arttıkça altın , gümüş ve dünya borsaları üzerindeki satış baskısı daha da şiddetli olacak . Altın fiyatlarını olabildiğince düşürmeye çalışacaklarını ve altın yatırımcılarını küstürdükten sonra BİTCOİN macerası bittikten sonra Altın ve gümüş fiyatlarının uzun soluklu yükseleceğini düşünüyorum .

2. Benim teori ve öngörü tutacak gibi.
    1500$a hareket edecek mi bakalım
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla hakikaten ne altınmış ,canımıza okudu resmen.

Ne diyeyim artık kapandayız,oyunu yarım bırakmak kitapta yok,oyunun sonuna kadar masadayız,ne kadar uzun sürerse sürsün farketmez.

Allahtan dolar şeetti de olayı çok anlamadık.

Gram altındaki ön görüm ilk önce 400 TL ardından 380 TL ve en son 350 - 360 TL aralığı SON DURAK .

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Gram altındaki ön görüm ilk önce 400 TL ardından 380 TL ve en son 350 - 360 TL aralığı SON DURAK .
    Dolar topiğinde jas arkadaşımız gümüşte 19 doları bekliyorum demiş,siz de 350 gram altın dediniz,bu gece bizi direk gömün gitsin ,hiç uğraşmıyalım valla))))))))Neyse işin şakası bir yana ,kapandayız artık o seviyeler gelirse de burdayız gelmezse de,elbet umarım haksız çıkarsınız.

Ha bitcoin ve altın gümüş kıyaslamasını altın ve gümüşe hakaret kabul ediyorum,tek kelimesine katılmıyorum.Yahu bitcoinin sayfasına bakıyorum bir b harfli bişi basmışlar sanki altın para.Bu kadar mı algı yapılır.Bitcoin madenciliği falan,ne madenciliğiymiş bu madenden ne çıkarıyormuşsun ki madencilik diyorsun,madencilik demen için sonuçta ortada bir maden olması lazım.Bitcoin iner çıkar hiç bir şey diyemem,yatırımcısı da elbet kazansın isterim,anladığım konu da değil,ama altınla gümüşle uzak yakın alakası yok ondan eminim.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dolar topiğinde jas arkadaşımız gümüşte 19 doları bekliyorum demiş,siz de 350 gram altın dediniz,bu gece bizi direk gömün gitsin ,hiç uğraşmıyalım valla))))))))Neyse işin şakası bir yana ,kapandayız artık o seviyeler gelirse de burdayız gelmezse de,elbet umarım haksız çıkarsınız.
    Sayın HKM , piyasalarda kesin diye bir şey yoktur sadece öngörü vardır . Piyasalarda olmaz , olamaz diye bir şey de yoktur . Herşeye ihtimal var. Türkiye de dahil olmak üzere dünyada bu kadar yoğun ekonomik ve siyasi belirsizlikler , sıkıntılar olmasına rağmen dünya borsaları rekor üstüne rekor kırıyor . Ne komik değil mi ?

Dünya merkez bankaları teşvik paketleri için para üstüne para basıyor . Dünyada inanılmaz bir dolar bolluğu olmasına rağmen Altın ve gümüş fiyatları NAKAVT . Ne komik değil mi ?

Ne olduğu belli olmayan sözde bir para birimi geliyor ve bütün dikkatleri üzerine çekerek borsada dahi 10 yılda kazanamayacağınız parayı size sadece son 1 sene içinde Bitcoin kazandırıyor . Ne komik değil mi ? ŞAKA gibi ...

Sayfa 601/1016 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •