Sayfa 602/1001 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. Arkadaş nasıl bir düzene denk geldik.

Kimin ne yaptığı, yapacağı belli değil , akşamdan sabaha kural değiştiriyorsun.

Kafasına göre maaş zammı belirleniyor , kimisi fiyat sabitliyor bundan yukarı olamazmış.

Memleketin çivisini çıkardılar, bu işin bir kuralı kaidesi yok muydu , yasalarla belirlenmemişmiydi ?

Serbest ekonomi diyorsun ,demokrasi diyorsun .. her şeye müdahale ediyorsun.. acısı fena çıkacak gibime geliyor..

Ne diyor Tanju baba; koy koy koy , koysunlar dewamke..

https://www.youtube.com/watch?v=DZ1zp9psghI

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    QNB internet sitesine giriyoruz. Bireysel - vadeli mevduat - seçeneklerini tıklayınca diyor ki / sevgili kuşum, tanışma için gelenlere özel 1 günden 1000 güne kadar vadeyle % 29 faiz veriyorum. /

Sonuç ; sadece yeni müşteriye 1 günden 1000 güne kadar 29 faiz.
    Aralık son haftası 27.50 kampanyası vardı fınansbank'ın 3 şubesiyle görüştüm ama sitelerinde yazan kampanya oranını vermemek için kırk takla atıyorlar 27.50 oranı 1000 k ve üstüne veriyorlarmış bu miktara da en uzun vadeyi ancak 120 gün yapabiliyorlarmış.500 bin başka bir bankada olan paraya 26.5 oran ve en uzun vade mart ayı sonu dediler kabul etmemiştim odeabankta bağladım.

3. QNB FİNANSBANK’ın

1 günden 3 yıla kadar vade seçeneği fantezi iyiymiş baya

Herhalde 3 yıllık bağlayana bu ülkede yarın ne olacağı belirsiz olduğundan, ödül ve cesaret anlamında tebrik ederek banka müdürü yetkisini kullanarak 29 yerine 129 oran vermesi lazım

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tam algılayamqdım ama en yüksek okul fiyatı 700.000 ile hisar okullarında
    Koç 400.000 bilfen bile 250.000 ile düşük kalmış

Algılayamama sebbebim şaka mı diye düşündüğüm den
    Hisar okullarının fiyatını sosyal medyada biri ortaya attı sanırım 700 diye

Öyle birşey yok hocam kendi web sitelerine girince ortalama fiyat 150 diyor

5. Finansbank mevduat destek hattıyla görüştüm 1000k-5000k arası 29 oran en uzun vade 91 gün.
    1000 k altı 28 oran burada da vade 91 gün.
    91 gün üstü vadelerde oranlar düşüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Hisar okullarının fiyatını sosyal medyada biri ortaya attı sanırım 700 diye

Öyle birşey yok hocam kendi web sitelerine girince ortalama fiyat 150 diyor
    Merak edip sitelerine baktım 150 bin 2022-2023 yılı eğitim fiyatları yemek kahvaltı dahil değil.
    2023-2024 yılı için %65 zamlı olursa 250 bin lira + 40-50 bin yemek desen temiz 300 kağıt.Üstelik yol,okul masrafları kitaplar vs dahil değil.Okul ismiyle söylemiyorum ama çoğu özel okullar parayı velilerden kepçeyle alıyor sıra öğretmenlerin ücretlerine gelince çay kaşığıyla veriyor.Özel okullarda kolejlerde çalışan öğretmenlerin çoğu mutsuz çalışma koşulları ağır hangi velinin ne zaman şikayet edeceğinin belli olmadığı çocukların şımarıklığının özgüven olarak yutturulduğu bi ortamda öğretmen öğrencilere ne verebilir öğrenci ne kadar iyi bir akademik eğitim alabilir.Çocuk temel derslerden düşük not alsa bile sözlüler her öğrencinin 100 dür nedense.Dönem sonların da istisnasız her öğrencinin elinde teşekkür takdir belgeleri.Veli toplantıları zaten yıkama yağlama ortamları çocuğunuz süper uçuyor tarzı konuşmalar.Sonuç anne babanın kendi yemesinden içmesinden sosyal hayatından kısarak binbir güçlükle daha iyi bir eğitim alması umuduyla özel okullarda okuttuğu çocukların çoğu akademik olarak yetersiz,şımarık,hayatı tanımayan,bencil bireyler olarak büyüyorlar.Elbette ki istisnalar var çok iyi özel okullar bu okullarda okuyan pırlanta gibi başarılı çocuklar elbette var.Ama özel okul diye çuval dolusu para veren sonun da dört işlemi yapmakta zorlanan çocukları görünce anne babaları adına bende üzülüyorum.3 harfli marketler gibi nerdeyse her mahallede bir özel okul var çift dilli eğitim,mentor hocalar,kişiye özgü eğitim anlatıp anlatıp duruyorlar okulun içine giriyorsun akademik olarak bomboş bildiğin sıfır.
    İsmi lazım değil geçen bir özel okul aradı beni numaramı nerden bulmuşlar bilmiyorum 'efendim xxx kolejinden arıyoruz ben müşteri temsilciniz Ayça' oğlunuz seneye ortaokula başlıyor erken kayıt avantajlarımızdan yararlanmak istermisiniz diye.Okul orası okul veliyle telefonda görüşürken bile kendileri müşteri temsilcisi bizleri müşteri olarak görüyorlar.
    Son düzenleme : yolgider; 05-01-2023 saat: 14:07.

7.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    hezeyana bağladın artık..
    gelir dağılımın/gider rasyonlarının içinden geçildi..
    hâlâ ne pompası yapıyorsun gundi..
    Hezayan la pompa ile alakası yok..Dediklerimin üstü var altı yok..
    Ne maaşlar ikramiyeler primler bonus lar yan ödemeler dönüyor..
    ykbnk misal 1000 tl aylık doğal gaz desteği verecek bütün çalışanlara..
    koç şirketleri 1-3 maaş trink ödeme aldı yada alacaklar (bazılarında görüşmeler devam ediyor..)
    ykbnk bunlardan biris..
    mart ayındaki standart 1 1.5 maaş prim ödemesi ocağa çekilecek..
    nisan ayında da zam görüşmesi başlıyor..

garanti yüzde 55 zam yaptı..
    devlet bankaları yüzde 50..
    halkb da yılda 4 kere çift maaş alınıyor..

Sonra buraya giriyorum millet aç aç..
    Hayır açım da demiyo..millet!! diyor..

Pandemi de de millet sokağa çıkmaktan maskesini indirmekten korkar hale gelmiş idi..
    Hastaneler dolmuş falan hastalar bahçelerde ölüler nereye konacak belli değil falan..!! değil mi
    Pandemi de 3 kere 2 farklı hastaneye gittim..Hayatımdaki en boş hastane manzarası ile karşılaştım idi..
    Dün gittim mesela abovvv eminönün baharat çarşısı gibi..

Çıkın şu sosyal medya illetinden..
    Bakın 10 senelik bankacı 10.000 alıyormuş..Bütün bankacılık sektörü 500.000 kişi desen böyle maaş alan belki 3000 tane gişede kalmış mankafa vardır..
    Ama manşett sanırsın bütün bankacılar falan..

Ismarlama haberler..

8. ben ne diyorum..
    sen ne diyorsun...
    muhalif pompası sosya medyayla,
    pandemi dönemiyle ne alakası var gundi...
    dayı öyle bir yazıyorsunki.. sanki aylarca nöbet yerine.. başka şey tutmuşuz gibi..
    az hayata dön

2022 16 milyon tekil adli soruşturma yiyen var gundi.. bak yetişkin nüfusun 26%si..
    her dört kişiden biri.. ** 11 14 16 gidiyor yıllardır.

havadan gelen para harbiden saçmalatıyor..
    Son düzenleme : Zaf.Dogu; 05-01-2023 saat: 14:28.
    Memento mori

Sayfa 602/1001 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •