Sayfa 602/777 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki
    FED faizi geçmişde de 4.5 5 leri gördü
    hemde 2 yr lar..

Hiç de birşey olmadı..

2008 den sonra hele aşırı üfleyerek kaşıklıyorlar yoğurdu..

https://www.youtube.com/watch?v=8meYn9jxpGA&t=608s
    Hatırlarsan geçen gün FED sıkılaştırmaya başladıktan sonra geçmişteki EM-özellikle Latin Amerika krizleri bir incele demiştim..

Şimdi bu adam ne diyor..burada yazdıklarımızdan farklı bir şey demiyor..yani FED sıkılaştırmayı bitirene kadar bizi zor günler bekliyor diyor..

Fakat geçen günlerde yıl sonu doları 5,5 bekliyorum dememişmiydi bu adam..madem zor günler bekliyor..bu çelişki neden..

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Hatırlarsan geçen gün FED sıkılaştırmaya başladıktan sonra geçmişteki EM-özellikle Latin Amerika krizleri bir incele demiştim..

Şimdi bu adam ne diyor..burada yazdıklarımızdan farklı bir şey demiyor..yani FED sıkılaştırmayı bitirene kadar bizi zor günler bekliyor diyor..

Fakat geçen günlerde yıl sonu doları 5,5 bekliyorum dememişmiydi bu adam..madem zor günler bekliyor..bu çelişki neden..
    Yaw enki senin bu fed kedi olali bi fare tutar mı bu sefer.
    Cakmasin yine dolara var mi haber röportaj fln beklenti icin

3.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku

5.5 dolar kuru ekonomiyi uçurur mu ki..???
    Latin amerika krizleri ile uyumlu değiliz..uyumlu muyuz.

Misal venezüella ve arjantin borsalarına bi bakıver bakalım paraları değer kaybederken ne olmuş..

Bizi onlara benzetip de borsa kenef çukuru dolar 20 tl yorumu yapanlar neye dayanıyor sence..

enki
    FED faizi geçmişde de 4.5 5 leri gördü
    hemde 2 yr lar..

Hiç de birşey olmadı..

2008 den sonra hele aşırı üfleyerek kaşıklıyorlar yoğurdu..

https://www.youtube.com/watch?v=8meYn9jxpGA&t=608s
    Gund lütfen yıllardır bunu yazıyorum..eski çamlar bardak oldu artık..

Bak iddia ediyorum 2 yıllıklar 4-4.5 seviyelerini görsün değil bizde, dünyada taş taş üzerine kalamaz..

Bitti o işler..

Bir kez daha yenileyim..sentral bankerlerin geçmiş 8-9 yılda dünyayı paraya boğması geride pek çok zombi şirket, zombi ekonomi yarattı..ve pek çok günahı örttü..Bak buna ABD şirketleri de dahil..

Dolayısıyla biraz tahmini oldu ama o libor faizlerinde 2-2,5 sınırlarını o yüzden koymuştum..yoksa geçmişi bırakalım yani 80-90'ları(10-11'leri görmüştü), 2008 krizinden önce libor 5,5-6 civarlarını görmüştü..bence demiyeceğim bu sefer, kesinlikle bir daha 5,5-6 civarlarını göremez libor..

Biliyorsun rivayet edilir ki; Bernanke "No Rate Normalization During My Lifetime"

Bu söze katılıyorum..

Şu anki FED'in faiz artışlarına pek bakma, Trump'ın ve fiscal tedbirlerin etkisi büyük..kaç kere alınabilir ki bu tedbirler..her hasta iyileşmek ister ve FED'in gelebileceği faiz seviyeleri ise belli bence..en azından yakın geçmişteki gibi 5-6 FED faiz oranlarına yaklaşması bile mümkün değil diye düşünüyorum..

5. Haydaaa bizim fed ci enki yillarin 10 yillikcisi enki dayi bile havlu atmis fed den bisey beklemiyor

Oysa gecen sene oylemiydi fed var abicim
    10 yıllıklar var

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Yaw enki senin bu fed kedi olali bi fare tutar mı bu sefer.
    Cakmasin yine dolara var mi haber röportaj fln beklenti icin
    Bravo Senyör vicente gelişme var sende..en azından geçmişten biraz ders almışsın gibi duruyor..en azından maytap geçmemeyi öğrenmişsin..ciddi ciddi soru soruyorsun..takdir ettim..

Bu arada dolara çakan FED değil aslında, her fırsatı değerlendiren dolar şortcuları, yada Power'ın deyimiyle global kumarbazlar..

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Haydaaa bizim fed ci enki yillarin 10 yillikcisi enki dayi bile havlu atmis fed den bisey beklemiyor

Oysa gecen sene oylemiydi fed var abicim
    10 yıllıklar var
    Olum senle ciddi bir şey konuşulmaz..daha yazılanları anlamıyorsun..

Bak sözlerimi geri alır, Power'ı ararım ha..

5.5 dolar kuru ekonomiyi uçurur mu ki..???
    Latin amerika krizleri ile uyumlu değiliz..uyumlu muyuz.

Misal venezüella ve arjantin borsalarına bi bakıver bakalım paraları değer kaybederken ne olmuş..

Bizi onlara benzetip de borsa kenef çukuru dolar 20 tl yorumu yapanlar neye dayanıyor sence..
    Walla az önce yazdım, yakın geçmişte FED tutanaklarına iki kez girdik..FED şimdi Türkiye'yi neden konu ediyor..sıkılaştırma yapıyor değil mi?

Sayfa 602/777 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •