Sayfa 603/906 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 7243 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: DOHOL - Doğan Holding

Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    tamam işte bak bu çizgi korona öncesi kırmaya çalıştığı çizgi.. 1 ay barını bu çizgi üstünde kapattı ama döndü ertesi ay çizgi altında kapattı tekrar ve üstteki kırmızılı yorumdaki gibi 192 tl karşılığı idi o zaman çizginin değeri.. hatta bu çizgiyi kırmadan önce bir çanak kulp yapmıştı 19x küsürlerde 221 hedefi vardı yanlış hatırlamıyorsam, 221 e ulaşamadan 216 civarından dönüp bu çizgiyi aşağı kesti.. sana hikaye kıyıtırık gelsede önemli bir çizgi idi bu hkm.. hülasa şimdi aynı çizgi etrafında hisse.. bu sefer 2 ay barı kapanışı yapmış vaziyette ve pazartesi 3. ay kapanışını bu çizgi üzerinde yapacakmı?.. haftalık tl baz kobralarıda korona öncesi benzer bir tehlikeli görünüm arz etmekte.. fakat aylıkları kuvvetli olduğu için ve bu çizgininde üzerinde 3. ay barı kapanışı yaparsa pazartesi akşamı itibari ile bu sefer gol oldu derim abi..

Koca dohol olayını pazartesi kapanışına göre yorumlamak sana mantıklı geliyor mu değerli kardeşim seavoice.Haftaya 2.02 ye çekse on beş gün orda kalsa satmak mı lazım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,007
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Koca dohol olayını pazartesi kapanışına göre yorumlamak sana mantıklı geliyor mu değerli kardeşim seavoice.Haftaya 2.02 ye çekse on beş gün orda kalsa satmak mı lazım
    202'ye çekse haftalık bollinger orta bandına geldi deriz o vakit hkm'im.. teknikte çareler tükenmez.. yani o çizgiyi yukarı kıramadı diye illaki çöker diyemeyiz elbette.. uzun vadeli resimde önemli yerlerde bocalaması normal zaten grafik olarak.. bak bu da çizginin yıllıktaki konumu şu an ki kurla 275.. çok uzun bir hikayeyi anlatan bir çizgi bu.. senin yaşadığın krizler gibi krizler yaşamış bugünlere gelmiş.. ve tarihsel önemde bir fibo yılındayızda zaten hkm'im..

euro bazda baktığımızda ise, geçen sene temmuzda geçen fibo zone ayında harekete başlamış, çizginin euro bazda 12 aydır üzerine yerlemiş vaziyette.. bunları biz geçtiğimiz 3 sene boyunca paylaştık.. uzun vadeye önemli sinyaller verebileceğini kobralarla göstettik.. anlattık biz bunları kopraynan.. dediğim gibi biz kasadaki dolarına bakmadan temelini ölçmeden sevdalandık.. kopralarına hasta olduk.. yedirmem sana emmimi..

Neyse teknik konusunda ben tek kelime edecek durumda değilim,bilgi sıfır, inanç sıfır ,o işi üstadlarına bıraktım gitti.Anladığım sonuç pazartesi 2.12 üstü kaparsa o açıdan da problem yok,hayırlısı diyelim geçelim.

Bu arada da 2.02 bollinger orta bandı, 1.80 bollinger alt şeysi anladığım bu teknik işi de her derde deva bir şey ,her durum bir şekilde açıklanabiliyor nasılsa ,iyiymiş aslında)))))))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,007
    Bu arada da 2.02 bollinger orta bandı, 1.80 bollinger alt şeysi anladığım bu teknik işi de her derde deva bir şey ,her durum bir şekilde açıklanabiliyor nasılsa ,iyiymiş aslında)))))))
    tabi iyi.. 202 bollinger orta band altına gidiyorsa istop oynarsın, alt banda inmişse oradan alıp yakar top oynarsın

Alıntı Originally Posted by Seavoice Yazıyı Oku
    tabi iyi.. 202 bollinger orta band altına gidiyorsa istop oynarsın, alt banda inmişse oradan alıp yakar top oynarsın
    Hayır alt banda nasıl indiği önemli eğer tüm borsa el ele oraya inerse ve dahi amerikan borsaları da alt bantları şeediyorsa elini bile bir müddet sürmeden fırtınanın dinmesini beklemek lazım bence.Hele bir yataya bağlasın ordan yüzde 5 çıksın az bişi pahalı almak lazım.Yoksa iki ayakla suyun derinliği ölçülmüş olur bence sakıncalı.İstop kısmına gelince 1.77 ye kadar indi 10 gün önce stop yapmışmıydınız sn seavoice.

Neyse herkesin oyun tarzı farklı zaten öyle olmasa borsada işlem olmazdı herkes aynı yönde işlem yapardı sistem kitlenirdi.Hayırlısı artık neticede gözüken o ki temel teknik taktik hepsi kağıt için olumlu ,bakalım artık ,ekmek yedirecek mi yakında görürüz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,007
    Hayır alt banda nasıl indiği önemli eğer tüm borsa el ele oraya inerse ve dahi amerikan borsaları da alt bantları şeediyorsa elini bile bir müddet sürmeden fırtınanın dinmesini beklemek lazım bence.Hele bir yataya bağlasın ordan yüzde 5 çıksın az bişi pahalı almak lazım.Yoksa iki ayakla suyun derinliği ölçülmüş olur bence sakıncalı.İstop kısmına gelince 1.77 ye kadar indi 10 gün önce stop yapmışmıydınız sn seavoice.
    yalan yok ben 122 de 35 bin lotumu emmiye teslim edip stoploss yaptım.. döndüm aylar sonra tepelerden eser miktarda geri aldım.. yani demin dediğim gibi panik stoplossu kullandım.. tekniğe uymadım uysam ohoo malı götürmüştüm abi..

Sayfa 603/906 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •