Sayfa 603/788 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon
Arama sonucu : 6304 madde; 4,817 - 4,824 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by balikci2 Yazıyı Oku
    Ne yazık ki

Şirketin orderbook ‘ u hızla düşüyor

Alacaklarını alamıyor, son projelerinden paso zarar Ediyor

Pandorra’ da kısmi çalışma bizim için çok verimli oldu diye demeç veriyor

Dalga geçer gibi ….

SARAYA SIRTINI DAYAMAYAN HİÇ BİR İNŞAAT ŞİRKETİNİN KAR ETMESİ ALACAKLARINI ALMASI VE hak ettiği yere gelmesi imkansız olan bir dönemin fiilen içinde yaşıyoruz.zarar etmesin yeter. alacaklarını alması için hükümetin bu konuda herkese eşit ve adil olması gerekir buda mevcut durumda imkansız.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.

2. Gerçekten bu patronlar varken bu alacakların alınmamasını işlerden zarar edilmesini hükümete mi bağlıyorsunuz yani en basitinden sormazlar mı adama madem olay hükümet niye katardan, Azerbaycandan iş alıyor Tekfen başka firma yok mu istediğin siyaseti yap ama Tekfenin başarısızlığı tamamen patronaj kaynaklı o paralar alınamıyor değil alınmıyor (Libya hariç) o paralar getirilemiyor değil getirilmiyor

3. HÜKÜMETİN ŞİRKETLER ÜZERİNDE BİR DENETİM YETKİSİ VE gerektiğinde uyarma ve ceza verme yetkisi var. bunu gözardı edemezsiniz.bilançoda hırsızlık yapılıyorsa denetimle bu durum ortaya çıkarılır bununda bedeli çok ağır olur. vatandaşı ki her küçük yatırımcı bir vatandaştır. bunların hakkınıda hukukunuda hükümet savunmak ve korumakla mükelleftir.SPK DEnilen bir kurum var. işlevi çok geniştir.hakimi var savcısı var mahkemesi var. nasıl olurda bu gerçeği görmezlikten gelebilirsiniz sayın maxsimatu arkadaşın yazdıklarının çoğu bir suç duyurusu niteliğindedir neden hükümet zerrece işlem yapmıyor?devlet niye vardır ?hangi şirket alacağını almamazlık eder bu akıl tutulmasıdır.bu imkansız bişeydir.şirketlerin sahipleri dikkatli ve akıllı davranmalı çünkü sorumlulukları çok ağırdır tekfenin patroniçesi tutuyor şarkıcının tutuklanmasını sosyal medyadan protesto ediyor bu davranış doğruda olsa şirkete gölge düşürür cumhurbaşkanının şirket hakkındaki görüşlerini olumsuz etkiler.böyle bir durumdada sen ozaman katardan rusyadan vs den alacağın hakettiğin paraları alamazsın.daha nedesem ikna olursunuz bilemem ama ben vicdanen mantıklı düşündüğüm kanatindeyim.

kesinlikle alınamıyor değil alınmıyor biçimindeki yargınızı asla kabul etmem mümkün değil çünkü aklım var vicdanım var.asla siyasi bir fanatik değilim.hatta siyasi bir kimliğimde yoktur.ben adaletten haktan hukuktan yana bir cumhuriyet adamıyım.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

4.  Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    SARAYA SIRTINI DAYAMAYAN HİÇ BİR İNŞAAT ŞİRKETİNİN KAR ETMESİ ALACAKLARINI ALMASI VE hak ettiği yere gelmesi imkansız olan bir dönemin fiilen içinde yaşıyoruz.zarar etmesin yeter. alacaklarını alması için hükümetin bu konuda herkese eşit ve adil olması gerekir buda mevcut durumda imkansız.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.
    Sn bozoklu bu kağıdi ne kadardir takip ediyorsunuz bilmem de bu kağıdın buralarda surunmesinin tek nedeni ne iç ne dış faktörler..tamamen beceriksiz ve yaşlı ard niyetli yönetim ve tayfası..maximetu ve diğer ortakların yazdığı herşeyin fazlası var eksiği yok...alırken pahalı al..satarken ucuza sat.( Görüntü de).sosyal faaliyet diye sağa sola paraları peşkeş cek...1 lot geri alım yapma...) Milyar dolarlık projeye ÇED raporu için acemi avukat gönder..saçma sapan ÇED raporu sun..iptal ettir.adam gibi bir kaç stratejik hamle ile Sasa gibi koşacak şirketi yerinde saydir... İstanbul'da bi daire parasına koca seraları sattılar daha yeni...

5. Tekfenin icinde bulundugu durumu hukumete dolayli yoldan baglarim , ancak bu kolaycilik olur.Tekfen dediginiz firma oyle hukumet isterse ezip gececegi cokecegi firma degil , arkasinda derin gucler var . Acin bakin Sevki Acuner nerelerde gorev yapiyor , o size fikir verir . Ben size soyleyim tekfen dediginiz firma kuresel cetenin turkiye taseronlarindan bir tanesi . Eczacibasi, Alarko , Koclar , Dinckokler falan birinin cenazisi olursa katilan adamlara bakin , bunlar mevcut hukumet gelene kadar ulkenin kanini emen Beyaz Turkler , Ali Pandir yazin Google a mason derneklerinde adi cikiyor. Plastik geri donusum vs gibi isler tam bu kuresel cetenin isleri , 0 emission derler ama komur santrali kurarlar. Ali Nihat gokyigit temanin en simge isimlerinden biri , toprak derler cevre derler ama turkiyenin yuzde 35 kimyasal gubresini bunlar uretir satar .

Bu sirketi buralara getiren isim Necati Akcaglilarmis o da en erken giden olmus , 2000 lerin basindan beri sirket zaten komada aslinda , nasil 5 li cete simdi ulkeyi talan etti ( onlar etmedi de eden belli ) o zamanlar da tekfen enka nurol falan gibi firmalar etmis . Acin bakin antep otoyolunda neler goturmusler gecen attim linki Ozal kafasina gore serit arttiriyormus hop ihale paketi milyar Dolar artiyormus ( o zamanin milyar dolari simdi *3 ) bakin Araplardan mersindeki Gubre nasil alinmis o arazi simdi cok degerli olan . Yani biz su anda gecmisin en buyuk hirsiz sirketlerinden birine ortagiz . Bu tarz firmalar rusvetle is yapmaya alismis iste o yuzden simdi azerbaycan Katar kazakistan bu 3 ulke disinda buyuk is alamiyorlar. Alamazlar cunku caplari bu hinterlanda yeterli !! Rusyada bir daha is alirsa kureselci ceteden uyariyi alir . Hukumet ustu iliskiler yani bu sirketin iliskileri, Kaybolan Milyon dolarlar da ustaca hazirlanan tezgahin sonucu yapilmistir. Geri donusunu cuzi miktarda bekliyorum , calinan paralar coktan londra miami falan orada bir seylere donusmustur. Socar da verilen rusvette bizim hukumete sus payi iste yoksa spk ustune coker bu kaybolan milyon dolarlari bilmiyorlar midir sizce . Ee bana Niye hala bu sirkette duruyorsun diyecek arkadaslara da bu sirketin ne olursa olsun fiyati 600 milyon dolarli fiyatlar olamaz . En az 2 milyar Dolar olmali gubreden dolayi diyorum , eger toros satilir ederse diye bekliyorum . Yoksa Bu firma yoneticileri ne duzgun bir is alir , ne de bu firmayi ileri bir noktaya tasiyabilir. At sahibine gore kisner, basta patron yok artik , herkes koltugunu koruma cocuklarinin amerika ingiltere okul paralarini odeme derdinde. Sorarsaniz hepsi hak hukuktan bahseder, mevcut hukumetteki insanlari elestirirler ama benim gozumde onlardan daha ust duzey hirsiz hepsi . Ikiyuzlu sekuler sermaye iste

6. https://twitter.com/arapricky/status...JAbAGNOoQsVHjg

Bir tane satilik patron guzellemesi yapan neydugu belirsiz tetikciye dogrulari yazinca blokladi . Bu haysiyetsiz onursuzlari oven her kimse karsisindayim catir catir tartismak isteyen patronu savunacak olan varsa adim sanim belli gelsin hesaplasalim

7.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Tekfenin icinde bulundugu durumu hukumete dolayli yoldan baglarim , ancak bu kolaycilik olur.Tekfen dediginiz firma oyle hukumet isterse ezip gececegi cokecegi firma degil , arkasinda derin gucler var . Acin bakin Sevki Acuner nerelerde gorev yapiyor , o size fikir verir . Ben size soyleyim tekfen dediginiz firma kuresel cetenin turkiye taseronlarindan bir tanesi . Eczacibasi, Alarko , Koclar , Dinckokler falan birinin cenazisi olursa katilan adamlara bakin , bunlar mevcut hukumet gelene kadar ulkenin kanini emen Beyaz Turkler , Ali Pandir yazin Google a mason derneklerinde adi cikiyor. Plastik geri donusum vs gibi isler tam bu kuresel cetenin isleri , 0 emission derler ama komur santrali kurarlar. Ali Nihat gokyigit temanin en simge isimlerinden biri , toprak derler cevre derler ama turkiyenin yuzde 35 kimyasal gubresini bunlar uretir satar .

Bu sirketi buralara getiren isim Necati Akcaglilarmis o da en erken giden olmus , 2000 lerin basindan beri sirket zaten komada aslinda , nasil 5 li cete simdi ulkeyi talan etti ( onlar etmedi de eden belli ) o zamanlar da tekfen enka nurol falan gibi firmalar etmis . Acin bakin antep otoyolunda neler goturmusler gecen attim linki Ozal kafasina gore serit arttiriyormus hop ihale paketi milyar Dolar artiyormus ( o zamanin milyar dolari simdi *3 ) bakin Araplardan mersindeki Gubre nasil alinmis o arazi simdi cok degerli olan . Yani biz su anda gecmisin en buyuk hirsiz sirketlerinden birine ortagiz . Bu tarz firmalar rusvetle is yapmaya alismis iste o yuzden simdi azerbaycan Katar kazakistan bu 3 ulke disinda buyuk is alamiyorlar. Alamazlar cunku caplari bu hinterlanda yeterli !! Rusyada bir daha is alirsa kureselci ceteden uyariyi alir . Hukumet ustu iliskiler yani bu sirketin iliskileri, Kaybolan Milyon dolarlar da ustaca hazirlanan tezgahin sonucu yapilmistir. Geri donusunu cuzi miktarda bekliyorum , calinan paralar coktan londra miami falan orada bir seylere donusmustur. Socar da verilen rusvette bizim hukumete sus payi iste yoksa spk ustune coker bu kaybolan milyon dolarlari bilmiyorlar midir sizce . Ee bana Niye hala bu sirkette duruyorsun diyecek arkadaslara da bu sirketin ne olursa olsun fiyati 600 milyon dolarli fiyatlar olamaz . En az 2 milyar Dolar olmali gubreden dolayi diyorum , eger toros satilir ederse diye bekliyorum . Yoksa Bu firma yoneticileri ne duzgun bir is alir , ne de bu firmayi ileri bir noktaya tasiyabilir. At sahibine gore kisner, basta patron yok artik , herkes koltugunu koruma cocuklarinin amerika ingiltere okul paralarini odeme derdinde. Sorarsaniz hepsi hak hukuktan bahseder, mevcut hukumetteki insanlari elestirirler ama benim gozumde onlardan daha ust duzey hirsiz hepsi . Ikiyuzlu sekuler sermaye iste
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Tekfenin icinde bulundugu durumu hukumete dolayli yoldan baglarim , ancak bu kolaycilik olur.Tekfen dediginiz firma oyle hukumet isterse ezip gececegi cokecegi firma degil , arkasinda derin gucler var . Acin bakin Sevki Acuner nerelerde gorev yapiyor , o size fikir verir . Ben size soyleyim tekfen dediginiz firma kuresel cetenin turkiye taseronlarindan bir tanesi . Eczacibasi, Alarko , Koclar , Dinckokler falan birinin cenazisi olursa katilan adamlara bakin , bunlar mevcut hukumet gelene kadar ulkenin kanini emen Beyaz Turkler , Ali Pandir yazin Google a mason derneklerinde adi cikiyor. Plastik geri donusum vs gibi isler tam bu kuresel cetenin isleri , 0 emission derler ama komur santrali kurarlar. Ali Nihat gokyigit temanin en simge isimlerinden biri , toprak derler cevre derler ama turkiyenin yuzde 35 kimyasal gubresini bunlar uretir satar .

Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku

Maksi ortak haklı

Bakın, neden bağımsız YK üyelerine başından beri takığım:

Türk Ticaret Kanun’una göre bağımsız yönetim kurulu üyeliği yasal bir zorunluluk olmamakla birlikte Sermaye Piyasası Kanun’una göre halka açık şirketlerde bu zorunludur

Yönetim kurulunun tarafsız olması, hakim bir hissedarın yönetim kurulu ve yönetimi atama konusunda önemli etkileri olduğu şirketlerde daha da önem kazanır. Bu tür yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerinin olduğu şirketlerde, yönetim kurulunun tarafsızlığı, yeterli sayıda kurul üyesinin yönetimden bağımsız olmasını gerektirmektedir. Bağımsızlık, yeterli sayıda üyenin şirket veya iştirakleri tarafından istihdam edilmemesini ve önemli ekonomik, aile veya diğer bağlarla şirket veya yönetimiyle yakından ilişkili olmamasını ifade eder.

Şimdi bunca can sıkıcı olay yaşanan Tekfen gündeminde bu adamlar kim ve neredeler?

- SOCAR
    - toren ve gaz depolama
    - Histill
    - alınamayan alacaklar
    - Katar’da olanlar
    - son projelerdeki son an zararları
    - yeni proje alınamaması

Siemens ablanın imzalamadığı finansalları kim neden ve nasıl imzaladı ?

Bağımsız YK üyelerinin görevi küçük yatırımcıyı korumak.

Tekfen’ deki bağımsız YK üyeleri kimler :

- Sevki Acuner
    - Sedat Eratalar (yeminli mali müşavir)
    - Neriman Ülsever
    - mehmet müderrisoğlu

Bu insanlar küçük yatırımcıyı koruyor mu?

amacı zaten belli olan şirket ortaklarını ve bunların adamlarını bir tarafa bırakıp, bu bağımsız YK üyelerinden hesap sorulmalı

Küçük yatırımcıyı korumak ve görevlerini onurla yerine getirmek yerine 3-5 kuruş huzur hakkıma tenezzül etmek miğdesizlikdir

8. Sevki Acuner diye Twitter a yazin mesela bakin hangi gorevlerde ukraynada !! Bunlari anlamadan bu sirketi degerlendirmek zor , bunlar derin insanlar hizmet ettikleri lobilerin kim olduklari asikar . Anadolu Holginde de var mesela , hepsi ayni yere hizmet eden adamlar . Ukraynada bu gorevlerde adami olan sirkete rusyada nasil is vermisler o da ayri bir muamma.Cok derin iliskiler var . Rusyada biz de paramiz gelecek diye bekliyoruz , boru hatti isinde 7.6 milyar ruble zarar edilemez 20 milyar rublelik sozlesmede. Kimse bizim aklimizla oynamasin .

https://www.yud.org.tr/dt_team/sevki-acuner/

Sayfa 603/788 İlkİlk ... 103503553593601602603604605613653703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •