Sayfa 605/661 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655 ... SonSon
Arama sonucu : 5286 madde; 4,833 - 4,840 arası.

Konu: ALGYO - Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Psikiyatri biliminde borsa bağımlılıpı diye bir kavram var bazı insanlar buna sahip hayatların tüm birikimleri çok riski az ve sağlam gördükleri 1-2-3 hisseye yatırarak işi kişisel bir ben algısıyla süslüyorlar buna Borsakolizm veya borsa egoizmi borsa narsizmi deniliyor çok kendinden emin en doğru hisseleri akılcı ve objektif şekilde seçen başarılı da olmuş bir yatırımcının az zahmetle bu işe girmesi stresini de arttroyor bunu kabul edelim ,3 senede borsada riskli işlem yapanlarla risksiz tek hisse algyo Ereğli banka alan yatırmcılarıj bile yaşanılan stresin haddi hesabı yok

Thy Alarko tek hisse almış olsa STRES kavramına adam tamamen uzak kalacaktı ama kalamadı ! Borsa egosuna da yenik düşme durumuna devam etti ! Borsada tek doğru yoktur ille de portföy yapma mecburiyeti de yoktur hele rallilerde değişim yapmak daha akıllıcadır ! Borsa bir strateji ve kazanma sanatının sınandığı arenadır sınav yeridir ! Tek hisse ile aşk yaşamak ise borsa egosu tanımına uyar ama kazanç varsa makuldür kazanç yoksa kol kesilmelidir !

Şu an kazanç yok kararsızlık var insanların haksız olduklarını ifade edip kimseyi de yargılamak doğru değil ne kadar satın diyen varsa alın diyen varsa tümüne hay hay demek de anlamlı neticede Büyük sermaye bu hissenin gelecek fiyatını belirleyecek burda aldım veya sattım diyen insanların sayısı değil !

Zamanında birileri gelir az da ideolojik bakar filan bankalara küfrederdi noldu tersi oldu , dalga geçtiler cahil şekilde bankalar 10 kat gitti , emlak fiyatını 2 -3 ye katladılar şimdiden !!!

Sırada GYO sektörü toparlanma dönemi var gyo lara küfretme furyası akfgy ile yeniden başladı bunlar da enflasyon üstü ve büyüme hedefleriyle ciddi yerlere gidince dönüp ÖVGÜ düzmeler de 1 aya başlayabilir !!!

Zirveden short açıp para kazanacaklarını sanacaklar 550 dolardan bir de bakacaklar ki borsa 1000 doları 30.000 puanı geçmiş short kontratları ise olmuş bildiğin slip erkek donu ve yırtılmış parçalanmış halde popoları açıkta gezen fakirleşmiş borsa gazileri olacak ( muhtemelen )

Bu borsada az yanılgı yaşadık şükür ama algyo tek hissem değildi son dönem GYO ve Gıda sektörğnde iyi temeli olan şirketlerde ağırlık arttırmasını tüm çevreme önerdim

Fulle yakın gıda ve gyo taşıyan çok insan var çoğu da akfgu hissede ona güvenmişler buna gelen azdı , ilginçtir en sağlam gyo en sağlam dünya üstünde hisse belki de Algyo dur reklamı yazılmıyor yazılmıyor YAPILMIYOR

NETİCEDE BORSAMIZ çok stresli yer canım 1 fk hisseden para kazanamadık diye üzülüyoruz belki boşuna üzülüyoruz değil mi yakın vadede 3fk olacak bu hisse 3-6-12 ay bekledik sonuna geldik bence bir şeyler Değişecek ! Değişmez ise değiştirenler ortaya çıkacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    algyo topiği değil , beleşe psikiyatri kliniği uzanma koltuğu oldu burası.
    Resmen ayakta tedavi uygulaması var

3. Toplam varlığının yarı değerinde, fiyat böyle bile kalsa yıl sonu 0,5x pd/dd olur.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

4. Büyükçekmece deki tarla + mevcut defter değeri 7 milyar TL.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

5. Endekse göre tarihsel ayrışmalar

6. xgmyo endeksine göre trendi durumu.

7. Ulen bende diyorum bu topik neden hareketlendi. Yine uyuttular milleti ya

8. Şirketi de patronu da spegi de biliyoruz. Düştü diye burda millete gıcık verip durma. Haklı olduğun noktalar bizde biliyoruz. Herkesin maliyeti ve stratejisi kendine. Her düştüğünde gelip gelip bildim demek, pek yakışık almıyor.
    Olumlu yada olumsuz yorumlarını foruma yakışan bir üslupta yapabilirsin. Patronlara gücün yetmiyorda, bize mi yansıtma yapıyorsun. Şirketin merkezine git vur masaya sor hesabını. Gücün yetiyorsa yaparsın. Yetmiyorsa gücün milletle uğraşma.

Sayfa 605/661 İlkİlk ... 105505555595603604605606607615655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •