Sayfa 606/1002 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    her zaman söylerim.
    borsadan para kazanmak isteyen.
    siyasi partilere sempati ile bakmamalı.
    çünkü ekonomi ile siyaset birlikte çalışır.
    Nedenki aynı parayı faizden kazanacaksın. üstelik döviz yükselmeyeceğinden %80 dolar bazında kazanacaksın. şu an borsada dolar bazlı yıllık kazancın %40 bile değil. mucizeler başaracak değiller biliyorum ama ekonomide tam iflastan, komşu ülkelerle savaşa sürüklenmekten falan bizi tek kurtaracak umut chp'nin gelmesi benim siyasi görüşüm.

Ama dünya genelinde bakarsak evet sol partiler borsaların düşmesine neden oluyor çünkü ne işçi, ne hayvan, ne çocuk işçi sömürüsüne izin vermiyor, fabrikalara zorla filtre taktırıyor bu da şirket karlarını çok ciddi düşürüyor. ben şahsen bunu seçerim çünkü çocuklarımızın da geleceğini düşünmek zorundayız herşey para değil. aslında etik ve kurallara dayalı bir iş dünyası kurduğunda uzak gelecekte çok daha sağlıklı ve zengin bir toplum yaratırsın. milletçe böyle bi kültürümüz olsa her 500 senede bir sıfırdan devlet kurmak zorunda kalmazdık.

2.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    her zaman söylerim.
    borsadan para kazanmak isteyen.
    siyasi partilere sempati ile bakmamalı.
    çünkü ekonomi ile siyaset birlikte çalışır.
    sonun da anarşist foncu da gördük

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Nedenki aynı parayı faizden kazanacaksın. üstelik döviz yükselmeyeceğinden %80 dolar bazında kazanacaksın. şu an borsada dolar bazlı yıllık kazancın %40 bile değil. mucizeler başaracak değiller biliyorum ama ekonomide tam iflastan, komşu ülkelerle savaşa sürüklenmekten falan bizi tek kurtaracak umut chp'nin gelmesi benim siyasi görüşüm.

Ama dünya genelinde bakarsak evet sol partiler borsaların düşmesine neden oluyor çünkü ne işçi, ne hayvan, ne çocuk işçi sömürüsüne izin vermiyor, fabrikalara zorla filtre taktırıyor bu da şirket karlarını çok ciddi düşürüyor. ben şahsen bunu seçerim çünkü çocuklarımızın da geleceğini düşünmek zorundayız herşey para değil. aslında etik ve kurallara dayalı bir iş dünyası kurduğunda uzak gelecekte çok daha sağlıklı ve zengin bir toplum yaratırsın. milletçe böyle bi kültürümüz olsa her 500 senede bir sıfırdan devlet kurmak zorunda kalmazdık.
    borsacı isen, her siyasi part sana aynı uzaklıkta olmalı, hatta ülkelerde öyle.eğer , türkiye için söylüyorum. özgür demirtaş, selçuk geçer bilmem ne özdemirin söylediklerini dinleyenler. dövizle karı koca oldular. bu saydığım ve bunun gibi daha çok var. bunlar analizci, iktisatçı, ekonomist ya da finansçı, değiller. hatta son zamanlarda tunç şatıroğluda fonlanmış birilerinin uşaklığını yapıyorlar. finans dünyasından para kazanmak isteyen, kimin geldiğine niye geldiğine bakmaz. bunlar ne yaparlar, bunlar dediklerinin neresini ne kadar yaparlar, bunların bu yaptıkları borsaya fonlara nasıl yansır. bizi burası ilgilendirir. yoksa 4000 tl maaş alıp 40 tl ye kahve içenin borsa dünyasında zaten yeri yok. hatta bankomattan işlem yapanlarıda bu konuda bahsi geçmez. bizi ilgilendiren. merkezin piyasa ya banka kanalı ile verdiği paralar, o praların hangi kanallardan nereye gidip ne yaptığı ilgilendirir. bu siyasiler gider öbürü gelir. bu sefer bizlerde kendimizi onlara göre ayarlarız. remzi özdemir sahtekarı kendisi Banka hisselerine dalıp. dolar alın diye video çekiyor. koyun olmayın.burada çekişme yaratmaya uğraşacağına. işe yarar şeyler yazılsın.

Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    sonun da anarşist foncu da gördük
    bi anarşit foncu tarifi alalım

5. Burada dikkate alınacak myfinanstır bir kişi daha var ama rumuzu aklıma gelmedi pek yazmaz BİST100 dışı bir fonda olan diyeyim
    ,diğer kısmı benim gibi laylay lomdur
    arz ederim

6.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    borsacı isen, her siyasi part sana aynı uzaklıkta olmalı, hatta ülkelerde öyle.eğer , türkiye için söylüyorum. özgür demirtaş, selçuk geçer bilmem ne özdemirin söylediklerini dinleyenler. dövizle karı koca oldular. bu saydığım ve bunun gibi daha çok var. bunlar analizci, iktisatçı, ekonomist ya da finansçı, değiller. hatta son zamanlarda tunç şatıroğluda fonlanmış birilerinin uşaklığını yapıyorlar. finans dünyasından para kazanmak isteyen, kimin geldiğine niye geldiğine bakmaz. bunlar ne yaparlar, bunlar dediklerinin neresini ne kadar yaparlar, bunların bu yaptıkları borsaya fonlara nasıl yansır. bizi burası ilgilendirir. yoksa 4000 tl maaş alıp 40 tl ye kahve içenin borsa dünyasında zaten yeri yok. hatta bankomattan işlem yapanlarıda bu konuda bahsi geçmez. bizi ilgilendiren. merkezin piyasa ya banka kanalı ile verdiği paralar, o praların hangi kanallardan nereye gidip ne yaptığı ilgilendirir. bu siyasiler gider öbürü gelir. bu sefer bizlerde kendimizi onlara göre ayarlarız. remzi özdemir sahtekarı kendisi Banka hisselerine dalıp. dolar alın diye video çekiyor. koyun olmayın.burada çekişme yaratmaya uğraşacağına. işe yarar şeyler yazılsın.
    valla hocam insanlar biribirinin görüşlerine saygı duymalıdır prensibine inanırım, kimseyle kalkıp galatasarayı fenerbahçeyi tartışmak, rusya mı haklı ukrayna mı haklı çekişmelerine girmek istemem çünkü hepsi muğlak göreceli şeyler. türkiyedeki siyasi kutuplaşmada iki eşit taraf olsa yeminle söylüyorum siyaset konuşmak da istemem ama yani ekmek 2 senede 1,25 liradan 5 liraya gelmişse kusura bakma da nasıl konuşmıycaz? ekonomik batışı nasıl anlatıcaz? normalde tartışırken karşı tarafa saygı duyarım ama yılda 1 tatile çıkacak bile gücümü bırakmadılarmı o saygı biter, seni kastetmiyorum yanlış anlama da misal kendi kahvaltıya para bulamayıp oh ne güzel herkes ülkede sturbucksta kahve içiyor reisime laf söylemeyin diyecek düzeydeki adamlarla dolu bir ülkede sadece kızar ve eleştiririm. karşılıklı tartışmam.

şunu da ekleyeyim benim için forumda sadece şunlar üstattır onların sözünden çıkmam söylemi yatırım kararlarında size hata yaptıracak ve pek demokratik olmayan bi çeşit akp anlayışının aynısı. öyle bir söyleme de katılmıyorum. londradaki ödüllü brokerlerin tahmin tutturma oranı %55 yahu, hepsi maaşla çalışan adamlar.

7. yani yazdıklarımda anlatmak istediğim şey şuydu, sen bağkurluysan 4000 lira alan adamsın, ben misal gelecek aya eyt bekliyorum inşallah ona da dua ediyoruz artık, starbucks'ta 50 liraya kahve içen kodamandan bana biraz para akmasının, gelir adaletsizliğinin bir nebze olsun azalmasının tek yolu birikimini borsaya veya getirisi daha iyiyse faize yatırmak, başka yol varmı? yok. yoksa bunu senin için devlet kesinlikle yapmaz, geri kalmış ülkelerde işler böyle ne yazıkki.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    artıkın onlarca fönü takip edip kafa yorup fonlardan çiçek demeti portföyü yapmanın alternatifi olarak tercih edilebilen, bir kaç enstürmandan küme oluşturmamış - yoğunlaşmamış , gerek yapay zeka ile gerek insan beyni ile aktif takip edilip fönün pörtföyünde rot balans ayarı yapan fon sepeti fonları insanın işini kolaylaştırıyor.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 606/1002 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •