Sayfa 606/1002 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,841 - 4,848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    abd’de secimler neden sali günü?

en basit tanimiyla bu bir gelenek . birlesik devletlerde secimler 1845 ten beri kasim ayinin ilk sali gunu gunu yapiliyor. daha dogru 1 kasimi takip eden ilk sali gunu.

peki neden sali ?

bunun birkac sebebi var ancak bugun icin anlamini yitirmis sebepler diyebiliriz. bir an icin 1800 lu yillara döndüğümuzü dusunelim. x bir eyaletin y bir kasabasina bagli bilmem kac donumluk ciftliginizde ailenizle yasiyorsunuz. sehir merkezine gidip gelmek buyuk sorun. pazar gunleri kiliseye ayine giden cok buyuk kalabalik var . o yillar amerikasinin cok ciddi bir dini yönü var. pazar kiliseye gidildiginden pazar secim yapilamaz. pazartesi sabahtan yola ciksaniz il merkezine yani oy vereceginiz yere gitmeniz yasadiginiz yere bagli olarak 1 gune yakin surebilir yani yetisemeyebilirsiniz o yuzden pazartesi de olmaz. ayrica sehir merkezine gitmek icin buyuk ihtimalle at arabasi kullanacaksiniz o yuzden kar ve yagmur mevsimi de henuz baslamamis olmali.

tabi bir de hasat mevsimi var. ulkenizin yuzde 90 i ya ciftci ya da hayvancilik yapiyor. o yuzden oy vermeye zaman ayirmak icin hasat mevsiminin de sona ermis olmasi gerekiyor. iste bu yuzden bu kriterlerin hepsini saglayan zamanlardan en iyisi kasim ayinin ilk sali gunu. bugunden bakilinca ne hasadin ,ne ulasimin ,ne kilise ve ibadetin onemi kalmamis olsa da bu gelenekten vazgecilmemis.

kaynak: https://eksisozluk.com/entry/115089049
    Hiç erken seçim olmuş mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Dövizciye gittim 4000 tl verip 100 bin Euro istedim madem yazıyor vermen lazım dedim vermediler ������

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    10 un katları olsa yazım yanlışı diyeceğim de.. 4 TL ye 100 Euro nasıl oluyor? benim gibi cahili bir aydınlatın

3. ABD de secimde trafoya kedi girse ya

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. En kötüsü geri de kaldiydi hani

böyle kötü bir şaka görmedim
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Ahali koyun olunca bunu söyler tabiki, 5 büyük Alman firmasının Turkiyenin GSMH kadar ciroları var ve!
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by ayyan Yazıyı Oku
    10 un katları olsa yazım yanlışı diyeceğim de.. 4 TL ye 100 Euro nasıl oluyor? benim gibi cahili bir aydınlatın
    Euro’nun çift haneye çıkacağını tahmin edememişler bürolar .

10.004 yerine 00.04 yazıyordu

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Euro’nun çift haneye çıkacağını tahmin edememişler bürolar .

10.004 yerine 00.04 yazıyordu

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    teşekkür ederim

7. venezuella'da doları olanların hala yapabildikleri güzellikler, dolarınıza sahip çıkın..

https://www.yahoo.com/finance/news/v...120000393.html

8. son 10 ayda 6 ve üzeri depremlerde tüm dünyada 197 ölüm yaşanmış bunların 159 u türkiye de.Bu da ampülün bir başarısı.

Sayfa 606/1002 İlkİlk ... 106506556596604605606607608616656706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •