Sayfa 607/1024 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Peki piyasada 16 varsa eğer biz neden 15 alabiliyoruz.nerede hata yapıyoruz.pazarliktami?yeni bankaya mı pazarlık la götürme?

2. Bence uzun bağlamak mantıklı 15 in üsüne gidemedi faiz

3.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Peki piyasada 16 varsa eğer biz neden 15 alabiliyoruz.nerede hata yapıyoruz.pazarliktami?yeni bankaya mı pazarlık la götürme?
    Bloomberg'teki iddia sahipleri biraz desteksiz atıyor gibi geliyor bana. Yükselmesini istiyorlardır, 1 puan da kalpten eklemişlerdir. Yoksa; portföy yönetim şirketi yetkilisiyle, rekabetçi mevduat oranı bilgisi? Alakasız, bağlantı yok. Bu oran bir bankada bir müşteriye verilmiştir, onu duymuşlardır. O banka o oranı neden verdi? Kur tarafında 1.5 puan cebe mi indirdi? Bilgi yok. Desteksiz. Masanın 2 tarafından birinde oturmayan kişinin iddiasına pek itibar etmem. Ekonomi TV'lerindeki iddia ve beklentilerin en fazla %25'ine inanırım. O da iyi günümdeysem
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Bloomberg'teki iddia sahipleri biraz desteksiz atıyor gibi geliyor bana. Yükselmesini istiyorlardır, 1 puan da kalpten eklemişlerdir. Yoksa; portföy yönetim şirketi yetkilisiyle, rekabetçi mevduat oranı bilgisi? Alakasız, bağlantı yok. Bu oran bir bankada bir müşteriye verilmiştir, onu duymuşlardır. O banka o oranı neden verdi? Kur tarafında 1.5 puan cebe mi indirdi? Bilgi yok. Desteksiz. Masanın 2 tarafından birinde oturmayan kişinin iddiasına pek itibar etmem. Ekonomi TV'lerindeki iddia ve beklentilerin en fazla %25'ine inanırım. O da iyi günümdeysem
    Mevduatın ne olduğuna bağlı biraz .

bu oyak grubu mayıs vermesi temettü zorunluğu kalkınca parayı mevduat yapıyordu .

Piyasanın 1 -1,5 puan üstü bağlıyordu .

O zamanlar oranlarda 10 civarında idi

Tabi mevduatı 200 milyon lardı hep

Dediğim olay 3 sene önce falandı sanırım ama değişen bir şey yoktur sanırım

Atlamışım bu oranlar var diye piyasa bu demek bana da mantıksız geliyor .

kinaye yapmak istemiştim sadece ama gerçek bu
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 01-06-2017 saat: 16:18.

5. 200 milyon TL'nin alacağı oranı "piyasada %16 var" diye tüm sisteme örnek teşkil edecek şekilde belirten bir yorumun değeri var mıdır? Bu işin standardı 1-5 milyon TL arası paraya verilen orandır.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6. Haklısın kinaye yapmak için yazdım modum

7. Bankalararası Takas Odalarına İbraz Edilip Karşılıksız Kalan Çek adedi geçen ay arttı

Merkez Bankası, Bankalararası Takas Odaları Merkezinde (BTOM) işlem gören
    çeklerin ve bu çeklerden karşılıksız kalanların adet ve tutarlarına ilişkin
    oranlarına iliskin Mayıs ayı istatistiklerini yayınladı.

Nisan ayında 777 bin 833 olan Toplam İbraz Edilen Çek Adedi Mayıs ayında
    1 milyon 779 bin 718 olurken, Toplam İbraz Edilen Çek Tutarı 32 milyar 502 milyon tl'den
    54 milyar 344 milyon tl'ye çıktı.

İbrazında Karşılıksız Kalan Çek Adedi ise 14 bin 954'den 38 bin 680'e
    İbrazında Karşılıksız Kalan Çek Tutarı 605 milyon tl'den 1 milyar 251 milyon
    tl'ye çıktı.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    200 milyon TL'nin alacağı oranı "piyasada %16 var" diye tüm sisteme örnek teşkil edecek şekilde belirten bir yorumun değeri var mıdır? Bu işin standardı 1-5 milyon TL arası paraya verilen orandır.
    120.000 kişinin 1mTL üstü mevduatı var. Ancak bu kişiler toplam mevduatların yarısından fazlasına sahipmiş. Böyle bir durumda da kabaca tahminim 5 milyon TL üzeri mevduata sahip olanlar en az sistemin toplam mevduatlarının 1/3 üne sahip demektir. (120.000 kişinin ilk 100.000 kişisinin ortalamasını 1.5 mTL alırsak).
    Yani ilk 120.000 kişi 1.5 trilyonluk mevduatın yarısına sahipse 750 milyar TL yapar.
    son 100.000 in ortalaması 1.5 mTL ise, geriye kalanların toplam mevduatı = 750 milyar TL - 100.000x1.5mTL = 600 milyar TL

İşte bu en zengin 20.000 kişi 600 milyar TL yi taşıyorsa %16 oranını alan bunlar olabilir.

Böyle bir durumda neden sistemin 1/3 üne sahip olan belkide 15-20.000 mudinin %16 aldığını ve diğerlerinin %15 te takıldığını anlamak mümkün olabilir. Zira ilk 20.000 kişinin mevduatı meblağ olarak o kadar fazla ki orada %16 oran oluştuğunda alt gruba sirayet etmesi zorlaşıyor.

Unutmayalım ki gini katsayısının epey bozuk olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar misali bir yorum oldu ama bu %16 mevzunu ancak böyle bir dinamik açıklayabilir.
    Son düzenleme : rxpu; 01-06-2017 saat: 18:43.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 607/1024 İlkİlk ... 107507557597605606607608609617657707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •