Onemli Gunler Banner
Sayfa 609/1017 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 8133 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Kitabı az önce okuyup bitirdim. bizim bilim kurulundaki bazı doktorların nihai amacının ne olduğunu daha iyi anladım.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Munchnix Yazıyı Oku
    Bir konuda düzeltme yapmak istiyorum. Tahvil fiyatları yükselmiyor, getirileri yükseliyor dolayısıyla tahvil fiyatları düşüyor. Biz tahvil getirlerini takip ediyoruz. Alternatif getirinin ya da fırsat maliyetinin yükseldiği dusuncesiyle yatırımcı elindeki tahvilleri satıyor. Fırsat maliyetini enflasyon olarak okuyabilirsiniz. FED sonsuza dek para pasıp uv tahvil getirilerini kontrol altında tutabilir ancak bu kısır döngüye sebep olacağı icin bunu ABD hukumeti araciligiyla küresel risk algısını arttırarak yapmasını daha olası görüyorum. İran, suriye, Rusya ve ukrayna müdahalelerini bu dogrultuda anlamlı buluyorum. Zorunlu genişlemenin yaratacağı varlık balonlarının daha az risk yaratması için kontrol edilebilecek balonlar yaratıldı. Bitcoin ve diğer altcoinleri bu kapsamda degerlendiriyorum. Kripto paraları aynı zamanda geleceğin para birimi olarak da görüyorum. Kontrol edilebilir balonlar olmakla beraber aynı zamanda da deney masası olduklarına inanıyorum. Mevcut paralar ya da kripto paralar ne olursa olsun dayanak varlığa endekslenmek zorunda olacaklar. Şu an sadece kontrollü olarak şişirilip söndürülecekler. Yukarıda saydığım kavram tanımları insanlar tarafından daha fazla anlaşıldıkça enflasyon beklentisinin doğru adresi olan xau üzerinde fiyatlanacağına inanıyorum.
    Evet haklısın..Bu kadar parasal fışkırtmanın olduğu bir ortamda coinler balon paylaşımına alet ediliyor ve şimdilik pek ses edilmiyor kendilerine..düşünsenize coinlerin şu anki ederi olan 1,5 trilyon dolardan fazla para borsalara yada altına gitseydi..hele ki borsaları düşünemiyorum..

Oysa vergi kaçırma, kara para vs. her yol coinlerde var..Kontrol edilmek istense hani var ya, IRS nin(Internal Revenue Service) tek hareketi yeter bunlara..

Evet balon, balon üstüne, tamam da, coinlerde devamlı büyüyen bir balon nihayetinde..olur ya ters bir şeyler gider yada IRS dizgileri ele almak zorunda kalırsa, coinler yere serilir, al başına belayı!!öyle ya trilyonluk balonlar bunlar, boru değil, patlatsan bir türlü, göz ardı etsen iki türlü..hadi göz ardı ettin, ileride değerleri geldi 3-5 trilyon dolara, patladığında geçmiş ola..

Bir hafta arayla Lagard ve Yellen coinler hakkında açıklama yaptılar..belli ki kıllanmaya başladılar..haklılar..

Yazdıklarım bilgi amaçlıdır, asla yatırmama amaçlı değildir..

Balon olmayan bir altın bir de gümüş kaldı memlekette..

Valla bıtcoinlere akan 1.5 trilyon dolar falan yok.Bu mantıksız,misal 100 evin olduğu bir sitede 5 ev 1 milyondan satılsın,o sitenin değeri 100 milyon demek ki bu siteye 100 milyon lira bağlandı demek değildir.Bitcoinin fiyatı hafta sonu yüzde 7 düştü 1.5 trilyonun yüzde 7 si kadar piyasaya para çıkışı mı oldu.Elbette bitcoin dünyasına giren paranın bu rakamların çok çok azı olduğuna ben eminim.Ordaki para hiç bir piyasayı yönlendiremez.

Altın ,gümüş ve platin dışındaki hiç bir şeye aklım ermez.Ben 1929 buhranında bunlarda bekleyeceğim,ta ki borsadaki hedef kağıtlarımda hedef değerlerimi görene kadar))))))))

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla bıtcoinlere akan 1.5 trilyon dolar falan yok.Bu mantıksız,misal 100 evin olduğu bir sitede 5 ev 1 milyondan satılsın,o sitenin değeri 100 milyon demek ki bu siteye 100 milyon lira bağlandı demek değildir.Bitcoinin fiyatı hafta sonu yüzde 7 düştü 1.5 trilyonun yüzde 7 si kadar piyasaya para çıkışı mı oldu.Elbette bitcoin dünyasına giren paranın bu rakamların çok çok azı olduğuna ben eminim.Ordaki para hiç bir piyasayı yönlendiremez.
    Peki o zaman örn. Dow Jones u vs. nereye koyacaksın?

Olabilir aslında, piyasa değeri deseydim daha iyi olurdu..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Peki o zaman örn. Dow Jones u vs. nereye koyacaksın?

Olabilir aslında, piyasa değeri deseydim daha iyi olurdu..
    Hepsi balon elbet.Çöküş başladığı anda şu anki dow un değeri kadar para piyasaya çıkmayacak.Misal şu anki değeri 2 trilyon dolar olsun,yarıya düştüğü zaman piyasaya 1 trilyon dolar çıkmayacak.

Yani dow da şu anda ona biçilen değer kadar para yok,balon bu demek zaten.

Sayfa 609/1017 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •