Sayfa 611/964 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    sn.frecell
    epeyce birikmiş geçmiş yıl zararları olduğundan buna dayanarak asıl blançoya dahil edebilirler.buda ihtimal dahilindedir
    Sermaye azaltımı yoluyla geçmiş yıl zararının kapatılmasında dikkat edilecek husus ise, sermaye içerisinde fonlardan ve yedek akçelerden, geçmiş yıl karlarında yapılan bir ilavenin olup olmadığıdır. Sermaye azaltımının, ortaklar tarafından nakden veya aynen yapılan ödemelerden karşılanması halinde, ortakların esas olarak işletmeye koydukları sermayeyi Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde geri almış olmaları nedeniyle vergisel açıdan herhangi birişlem yapılmayacak olup, ödenmiş sermayenin olağanüstü yedek akçenin sermayeye ilave edilmesinden kaynaklanan kısmının geçmiş yıl veya cari dönem zararlarına mahsubu suretiyle sermaye azaltımına konu edilmesi kâr payı dağıtımı olarak değerlendirilmeyeceğinden vergi kesintisi yapılmaması ancak, Ödenmiş sermayenin yeniden değerleme artış fonlarının sermayeye ilave edilmesinden kaynaklanan kısmının sermaye azaltımına konu edilmesi halinde, sermaye azaltımına konu edilen tutar üzerinden Vergi Usul Kanununun mükerrer 298 inci maddesinin Mülga “Yeniden Değerleme†başlıklı bölümünün birinci fıkrası uyarınca kurumlar vergisi hesaplanarak ödenmesi gerekmektedir.

http://www.vmhk.org.tr/gecmis-yil-za...dan-kalkar-mi/

Anladığım yine vergi kesiliyor hocam...
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

2. arkadaşım uyarmıştı onlarla uğraşamazsın bırak sen işine gücüne bak dedi de ben hadi bi deneyeyim demiştim

şimdi yazmış whatsapptan gülüyor bana ''ben seni uyarmıştım'' diye

bir daha geri dönmemek üzere forumdan ayrılıyorum.

son mesajımdı

3.  Alıntı Originally Posted by demokrat Yazıyı Oku
    bu yazdıklarım sadece freecell içindir diğer arkadaşları tenzih ederim

çok yazmışsın,üslubunu da bozmuşsun,bazı kervanzedeler gibi yazar olmuşsun,niyet okumalar hafif paranoyak şüpheci ithamlar falan...

ünlü olacakmışım amacım oymuş

kervan yatırımcısı çok tecrübeliymiş falan filan ithamlarda bulunuyor...

hahahhh üstelik akıl da veriyor oku falan diyor...

senin 4 yıllık fakülte diploman yok ama ben de 2 tane var,

sen yıllardır buraya saplanıp kalansın ben değil,

piyasa denildiğinde senin aklına sadece bist gelir

fx te dahil olmak üzere birçok yatırımcı aracını yakından takip ediyor işlem de açıyorum

teknik analizden 2 çizgi çekmek rsi ve macda bakmak dışında anlamadığından da eminim

ben sen buralardayken 2 defa girdim cıktım bu 3. oluyor maliyetimi yazmıcam ama sen kesin onu da tahmin edersin.

bak freecell ben bu yukarıda yazdıklarımı yazacak adam değilim de sen çok zorladın uslubunu bozdun

ama yazmam gerekiyordu ki kimle muhatap olduğunu bil

öyle herşeyi de yazmadım ukalalık ve gösteriş hiç hoşuma gitmez.

sadece bu kadarı yeter sana şimdi sana ufak bir akıl da ben vereyım mi sen bana verme cesaretini gösterdin ya

bak saat 00:30 ve sen yarın çok erken kalkacaksın şimdi ne yap biliyomusun o çok sevdiğin spk mevzuatını içi su dolu bardağa koy sabah kalktığında içersin aç karınla iyi gelir

bir daha da seni muhatap almayacağımı bil
    sen süpersin hocam... biz gariban ky... ama hani bil dedim kar zarar, pd/dd, f/k nasıl etkilenecek çalışmışsın o kadar... resimler hazırlamışsın ama... işte bir de bu işin kıblesi var...

demek ki neymiş,,, vergi nasıl kesilir, mevzuat bilmezsen böyle kalırmışsın hocam... tavsiyem sen de oku boş zamanında çünkü burası kervan başka hisseye benzemez...

bir daha söylüyorum... kervan yatırımcısı çok tecrübelidir. Hayırdır bu laf niye hoşuna gitmedi...

yoksa sosyal medya teklifine riayet etmedikleri siz ulu bilgeye sorular sormadıkları için mi???

yapmayın hocam yapmayın... her şey diploma değil...önemli olan bilgi paylaşımı, yanlışların düzeltilmesi...

kızmayın bir gün de siz benim yanlışımı düzeltirsiniz ben alınmam... hatta teşekkür ederim...
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

4. bu işin kıblesi var diyor

senin kıblen şaşmış o zaman bi bak aynaya geçmişe bak yılların heba oldu bu tahtada

vergi nasıl kesilir ondan bahsediyor freecell senin asıl işin vergi uzmanlığı değil yoksa hep vergi uzmanı mı olmaktı hayalin?

hahaaahh herşey diploma değil diyor arkadaş bak sen yaaa sen de 1 tane bile yok diye tesellin bu cümle mi oldu?

bak ben de 2 tane var o ikisi sayesınde bana para ödüyorlar o ikisi olmasaydı bana kimse para ödemezdi diplomasız vergi uzmanı seni...

adam spk mevzuatına sonsuz hakim akıl da veriyor ama tık yok portföyde millet yolu almış bist 118k olmuş bu burda hala spk mevzuatından dem vuruyor

haa benim sosyal medyayla da işim olmaz forumlarla da işim olmaz

bi arkadaşım bakıyor bazen onun da üyeliği yok onun da elinde kervn var abi dedi bahsetti ama sakın bulaşma ortam leş yerler seni orda dedi de ben de biraz okuyunca aslında hak verdim ama yine de denemek istedim.

ilk mesajlarımdan biri de forumda ki bu leş havaya dairdi zaten...

haaaa pişmanmıyım evet...

haaa birşey daha söyleyim kulağınıza küpe olsun:

piyasalarda gerçekten para yapan hiçbir adam forumlarda takılmaz.twitterda da grafik paylaşmaz.

zira onun egoya ihtiyacı yoktur çünkü benlik olarak kendini kanıtlamıştır(psikoloji okuyanlar bilir)

bu son mesajım olsun artık hadi git yat yorma beni

5. dur son mesajım şu olsun freecell yine kervanın artı kapattığı bir günde geldi yazdı ve tüm havayı bozdu elinde kervan olanları düşünmeye aaa kervan en çok artanlar listesinde neymiş bu kervan bi netten kurcalayım diye es keza foruma girenlerin de kafasını karıştırdı gene...

neyse son sözüm şu olsun

bence;

kervn iyidir iyi hatta çok daha iyi olacak teknik ve temel olarak yorumlamam bu şekilde

elinizdeki kervanın değerini iyi bilin artık kaçtan satarsınız bilemem ama umarım sizi tatmin edecek bir fiyata satarsınız

6. Demokrat bey sen bunu yazmışsın ::iyasalarda gerçekten para yapan hiçbir adam forumlarda takılmaz.twitterda da grafik paylaşmaz.::: eyvallah diyelim. Ama daha bir kaç gün evvel 16 kişiyede twitterda soracakları soruları cevaplayacağım dedinmi dedin. Sonra ben bu twiterı beceremedim dedinmi dedin. Sonra arkadaşın biri sana lafı çakınca sanırım erkanarda51 di. Bende ona dedimki bugün çok güldürdün beni Allahta seni güldürsün dedimmi dedim. Lafın kısası burda frecelin zaten verdiği mücadeleyi bilen bilir. Zaten olgunlaşmış meyveyi toplama zamanı gelmiş. Sende gelmiş burda kervn iyi olacak şöyle olacak böyle olacak diyorsun. Zaten frecell demiyormu bu hisse ÇAMURA BULANMIŞ ALTIN diye...Diyor.Ama frecell üslubu ve gerçekçiliği ile tanıdığımız bir dostumuzdur. Kusura bakmada dün geldin bugün koktun diye bir laf vardır. Frecel beye laf söyletmeyiz. Sizinde kervn için iyi olacak demenize zaten bizde katılıyoruz. Zaten biz bunun farkındayız. Yoksa 1 dk durmayız bu hissede. Çünkü kimler geldi geçtide yıldıramadılar be bizi.

7. Bu hisse yeni okuyanlar olacaksa madem. Kervn hissesi ÇAMURA BULAŞMIŞ ALTINDIR. 2018 in en gözde hisse adayıdır. Ytd.

8. Son aylar çok sayıda teknikti foruma girdi ve hepsi tekniğin büyüsünü ve yukarı hedefleri koşuluyor!! Buda olumlu bşr yansıma..

Hissenin çıkış trendine girmesi son yıl içinde alttan alanlar için oldukça sevindirici ve 1.00 lere dahi çıksa onları mutlu eder.

Ama yıllardır hissede olupta o kadar alavere dalavereler işten sonra zararı çok yüksek olan yatırımcıları için hedef çok daha yüksektir sanırım.

Umarız herkes dilediği fltattan zararsız hisseden çıkar. Özellikle ekonomik gücü sadece bu hisselerde olanlar.

Ama bizler ( herkes adına konuşmuyorum, sadece ben ve bazı arkadaşlarım) için bu beş yılda bu kadar çirkeflilşkten kirlilikten sonra bu hisselerden sağlayacağımız faydanın pek önemli yok, önemli olan bu kirlilikleri çirkeflikleri üreterek bu beş yıl boyunca yatırımcılara büyük ekonomik ruhsal tahribat verenlerin yaptıkları hile be dolaplardan dolayı gereken cezayı görmesidir. Umarız SPK nında tespitleriyle oluşan süreçte yatırımcılara verdikleri maddi manevi zararın karşılığında gereken cezayı alırlar.

Elimizdeki hisselerin çok çıkmış çok düşmüş pek önemlide yok, hisselerin canı cehenneme. (bazılarını kışkırtmasıyla ucuza istedikleri fiyattan satıp birilerinde mutlu etmeyiz elbette)

Biliyorum kendi payımıza belirttiğimiz bu yaklaşım yıllardır mağdur olmuş diğer hiç bir yatırımcıyı asla iritate etmez. Ama bazılarını çok iritate eder !!

Sayfa 611/964 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •