Sayfa 612/981 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1. JP Morgan'a ait kargo gemisinde piyasa değeri 1.3 Milyar $ olan 20 ton kokain yakalanmış.

https://www.wsj.com/articles/u-s-sei...st-11562685623

2. Reuters: İran, Basra Körfezi'nde İngiltere'ye ait petrol tankerini durdurmaya çalıştı
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,755
     Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Reuters: İran, Basra Körfezi'nde İngiltere'ye ait petrol tankerini durdurmaya çalıştı
    Birşey çıkmaz.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    bu saydıklarının hepsi fiyatların içinde zatenn geriye tr nin doğu akdenizde sıcak çatışmaya girmesi o zmanı bekle 10 15 kademede gider gelir bi süre oda kurumsal firmaların telebiyle 2020 de doların fişini çekecekler dünyada o zman eldeki yeşiller kagıtt parçasına dönücekk haberniz ola ytd
    Samimiyetle soruyorum dolar ın fişini çektiklerinde global değişim aracı olarak sadece EUR mu kalacak yoksa tüm MB paralarının mı fişi çekilmiş olacak. Tek paraya mı geçilecek, kripto para devrimi olacak, altın standartı geri mi gelecek öngörünüz nedir?

5. S400
    Ab yaptirimlari
    Abd yaptirimi
    Akdeniz
    Firatin dogusu
    M.b.baskani degismesi

Bu kadar sorun varken dolar cikmiyorsa...

Birde haziran ayinda ilk defa cari fazla olacak,hemde ihracat dusmeden buda dolari etkilemezmi..

Y.t.degildir.

6. Beyler çekirdeğimi aldım 15 temmuzu bekliyorum.

HİÇBİR ŞEY BİLMİYORUM, AMA HERGÜN YENI BİR ŞEY ÖGRENİYORUM.

7.  Alıntı Originally Posted by hunter77 Yazıyı Oku
    yok kardeşim doların çok düşmesi rezerv para olma ihtimalini azaltır altın yükselir buda merkez bankalarının hoşuna çok gitmez bu fed içinde geçerli ki trump zaten uluslar arası yaptırımları ile dolar harici arayışlara sokuyor ülkeleri fed bunları görmüyor mu görüyor zaten o yüzden trumpa karşı duruyor oda oranın cahil yöneticisi fakat bizimkinden iyi.
    Dolar sizce değerli olduğu için mi rezerv para yoksa seve seve neredeyse tüm emtiların alış satışında kullanıldığı için mi güçlü ve rezerv para. Peki sizce ABD devletleri okyanus ötesi bir kıta ülkesiyken neden bir savunma ordusu yerine oprerasyonel ve vurucu gücü yüksek bir ordu besliyor sizce. Birgün dolar bitebilir ama benim kanaatim bu ABD isteği ile ve programlı bir şekilde olur. Ben mesela şu an Trump'un bu kadar açıktan FED'e yüklenmesini anlayamıyorum daha öncede pek karşılaşmadım FED gerçekten özerlik konusunda kendini sorgulatmazdı.Şimdi sarının bu kadar açık eleştirmesine izin verilmesi ve müdahale tehditleri bana çok mantıklı gelmiyor ve orta-uzun vadede altından ne çıkacağını bekliyorum. Bence ABD'nin bir günah keçisine ihtiyacı vardı ve o Trump oldu.Sınıra duvar, Çin'le ticaret savaşları, İran'ı vurmak vb. işleri ancak dengesiz biri yapabilir söylemi ve basının ilk günden Trump'a böyle bir imaj çizmesi bana bu adamın pis işler için kullanılarak sonra işte delinin biri yaptı denilerek köşeye atılacağı fikrini doğurmakta.Yeni bir parasal sistemin temelleri(ne olabileceği konusunda hiçbir fikrim yok)bu adam bahane edilerek atılabilir.

Tabi dolar için böyle bir risk varsa EUR içinde TL içinde her zaman var. Bu konuda altın kadar güvenli meta olabileceğini sanmıyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Samimiyetle soruyorum dolar ın fişini çektiklerinde global değişim aracı olarak sadece EUR mu kalacak yoksa tüm MB paralarının mı fişi çekilmiş olacak. Tek paraya mı geçilecek, kripto para devrimi olacak, altın standartı geri mi gelecek öngörünüz nedir?
    insanlar yaşayıp hayat devam ettikçe reel yada digital illa para birimi var olucak
    bence bu tl olucak
    ama o da olmazsa doların fişini çektiklerinde muhtemel isviçre frank küveyt dinar bahreyn riyal gibi pahada değerli kupon para birimlerine önce yönelir insancıklar avro bölgesindede italyada felan bankalar sorunlu çunki

Sayfa 612/981 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •