Sayfa 614/1024 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Vallah söylemeden edemiyeceğim, bende BIST kenefine yıllardır bulaşmışımdır halada bulaşığımdır ama kendim yapıyorum diyede kimseye bu kenefe girin diye asla vede kata tavsiyede bulunmam. Bu gözler defter değerinin 1/3 ile işlem gören sonra 10 katına çıkıp daha sonrada batan şirketler gördü, devlet şirketi bundan daha güvenlisimi olur diye ÇUKUROVA KEPEZ `i alanların hisselerinin devlet tarafından gasp edildiğini gördü, gördüde gördü şimdi böyle bir kenefi sırf ben de bulaştım diye Dolarcı forumdaşlarıma bir alternatifmiş gibi nasıl goygoylarım !...

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Vallah söylemeden edemiyeceğim, bende BIST kenefine yıllardır bulaşmışımdır halada bulaşığımdır ama kendim yapıyorum diyede kimseye bu kenefe girin diye asla vede kata tavsiyede bulunmam. Bu gözler defter değerinin 1/3 ile işlem gören sonra 10 katına çıkıp daha sonrada batan şirketler gördü, devlet şirketi bundan daha güvenlisimi olur diye ÇUKUROVA KEPEZ `i alanların hisselerinin devlet tarafından gasp edildiğini gördü, gördüde gördü şimdi böyle bir kenefi sırf ben de bulaştım diye Dolarcı forumdaşlarıma bir alternatifmiş gibi nasıl goygoylarım !...
    Valla benim de bir tarafım bulaşık bu BİST'e. Şimdiye kadar hiçbir hayrını görmedim.
    Sahte haberlerle uçuşa geçen hisseler, içi boş şirketler yok yok ne ararsanız var.

3.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Arkadaşlar

Dolar-TL- ve Faiz üçgenini (etkileşimini) entellektüel bir boyutta tartışmayı öneriyorum...

Başlıkta daha önce bir kaç kez dile getirmiştim ve sormuştum...

Sizce bir (Tr) ekonomi için en zararlısı hangisidir?

1)Düşük faiz-değersiz dolar
    2)Düşük faiz-değerli dolar
    3)Yüksek faiz-değersiz dolar
    4)Yüksek faiz-değerli dolar

saygılar/başarılar
    Bu zor Sual
    Uygulama 2 no yonlu
    Faiz dusuk degil olması lazım gerekenden dusuk tutuluyo
    Dolarda gavur dolar Alıp topuklamasın diye yuksek
    Bence tabi
    Yatırım tavsiye degil
    Hangisi Zarar hangisi yarar, onu tercih degilde zaman gosterir
    Tercih zaten yapılmış onu kritize etme manasız iş

Bir arkadaşım var tüyo var dedi ne dedim Ttkom, Teknosa, Fonet al birini vur ötekine ulan bunların tüyosunun amk elinde bir kalır para sıfır olur dedim. Dikkat edin bu borsacı goygoyları da hep böyle abidik gubidik hisselerde asparagas ile sokma hareketlerinin yapıldığı hisselerde olur , `bak ben demiştim bir haftada %50 pirm yaptı yaa ! siz Dolarda bu kadar kazandınız mı ! goygoyu `. Ama sorsan o hisse hangi fiyattan 50 krş 60 krşa düşmüş ve sonra %50 prim yapmış fısss boş ver orasını ben size demiştim. Kısaca yemeyin bu goygoyları DOLARDA yükseliş kaçınılmaz, kaptırmayın Dolarlarınızı bu ciğerci kedilerine taaki bu asalak takımı BETER olup YETER diyene kadar

5.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Bu zor Sual
    Uygulama 2 no yonlu
    Faiz dusuk degil olması lazım gerekenden dusuk tutuluyo
    Dolarda gavur dolar Alıp topuklamasın diye yuksek
    Bence tabi
    Yatırım tavsiye degil
    Şu an 2 nolu durumu mu yaşadığımızı düşünüyorsunuz?
    Kredi faizleri %50 lere vurmasını bekliyorsunuz?
    Aman Allah ım düşünmek bile istemiyorum
    %50 kredi faizleri şirketler çifte kavrulmaz mı?
    Ekonomi direk çakılmaz mı bu durumda?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben tam tersi diyorum yüksek faiz değerli doalr en zararlısı
    Yüksek faiz değerli dolar 'da zorlu bir parkur ama Türkiye gibi bir ekonomi için dengelenme noktası bulunabilecek tek denklem.

Diğerlerinde dengeye ulaşamadan bir taraftan iflas riski doğuyor.

Düşük faiz değersiz doları da Türkiye ekonomisi bazında en zararlısı olarak görüyorum. Zira hem düşük faizden ve ucuz ithalattan dolayı içeride üretim yerine rant ekonomisi ve aşırı borçlanma oluşuyor, hem de ülkeye aşırı döviz girişinden dolayı dış borç artıyor ve cari açık patlıyor.

Gelişmiş ve cari fazla veren bir ekonomide ise tabii ki en ideali düşük faiz değersiz yabancı para.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Şu an 2 nolu durumu mu yaşadığımızı düşünüyorsunuz?
    Aman Allah ım kredi faizleri %50 lere vurmasını bekliyorsunuz?
    %50 kredi faizleri şirketler çifte kavrulmaz mı?

saygılar/başarılar
    Malesef fikri zannım o
    Data set bende yokki biliym
    Hos hocam bu tartısma konusu tam on sene once bugun su zaman zarfı projeksiyonu İcin mantıklıydı
    sımdı tahmin etsek ne.....

8. faiz gelirinden vergi almayarak faize teşvik faiz lobisini güçlendirir mi güçlendirmez mi? sadece soruyorum.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 614/1024 İlkİlk ... 114514564604612613614615616624664714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •