Sayfa 616/1312 İlkİlk ... 1165165666066146156166176186266667161116 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bugün bi vakıfbank müdürü arkadaşla konuştum, geçen hafta yazı gelmiş, konut kredilerini falan durdurmuşlar. Artık konut kredisi yok dedi.

2.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Bugün bi vakıfbank müdürü arkadaşla konuştum, geçen hafta yazı gelmiş, konut kredilerini falan durdurmuşlar. Artık konut kredisi yok dedi.
    Bu da demek oluyor ki konut piyasası zirveyi gördü, buradan gevşemeye başlar.

3.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    İnşallah öyle olur, Vakıfbank müdürü arkadaş iki ay önce bana 1.200.000 TL konut kredisi çıkabileceğini söylemişti, bugün o imkan da kalktı, artık kredileri durdurmuşlar.

Zaten kredi alsak bile İstanbul gibi bir yerde hiç bir işe yaramayacaktı. İstanbul'da marka konutlar 6-7 milyon arasına yerleşmiş durumda.

Güzelce bizim evlerde Ekim ayında 2.2-2.8 milyon arasındaki daireler için şimdi 6.5-7.0 milyon arası rakamlar istiyorlar.

Benim sitede 15 yıllık oturduğum 4+1 daireyi ev sahibim emlakçı aracılığıyla Ekim ayında 2.4 milyondan satışa çıkardı, satılmayınca da 4-5 ay önce emlakçıyı değiştirip daha profesyonel marka bi emlakçı tutup fiyatı 5.8 milyona yükseltti, şimdi ise 5.2 milyona indirmiş alıcı bekliyor. Aylardır da evi görmeye gelen tek bir alıcı çıkmadı. Geçen yıl 1,5 milyona satılamayan 15 yıllık daireler için 4-4.5 milyon arası rakam isteyenler var. Piyasa resmen delirmiş durumda.

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    İnşallah öyle olur, Vakıfbank müdürü arkadaş iki ay önce bana 1.200.000 TL konut kredisi çıkabileceğini söylemişti, bugün o imkan da kalktı, artık kredileri durdurmuşlar.

Zaten kredi alsak bile İstanbul gibi bir yerde hiç bir işe yaramayacaktı. İstanbul'da marka konutlar 6-7 milyon arasına yerleşmiş durumda.

Güzelce bizim evlerde Ekim ayında 2.2-2.8 milyon arasındaki daireler için şimdi 6.5-7.0 milyon arası rakamlar istiyorlar.

Benim sitede 15 yıllık oturduğum 4+1 daireyi ev sahibim emlakçı aracılığıyla Ekim ayında 2.4 milyondan satışa çıkardı, satılmayınca da 4-5 ay önce emlakçıyı değiştirip daha profesyonel marka bi emlakçı tutup fiyatı 5.8 milyona yükseltti, şimdi ise 5.2 milyona indirmiş alıcı bekliyor. Aylardır da evi görmeye gelen tek bir alıcı çıkmadı. Geçen yıl 1,5 milyona satılamayan 15 yıllık daireler için 4-4.5 milyon arası rakam isteyenler var. Piyasa resmen delirmiş durumda.
    Sadece 2 yıl önce 2 milyon konut stoğu var, kimse almıyor deniyordu. Müteahhitler batıyoruz, elimizdeki konutları devlet satın alsın diyorlardı. Şimdilerde konut arzında sorun var, konut kıtlığından fiyatlar artıyor diyorlar, resmen komedi. Az kaldı, faizler bi artsın, hava döner yine, bir anda konut bollaşır.

5. Merhaba,

Biraz evvel ben de İzmir bölgesinden bilgi aldım. Krediler durdurulduğu için satışların hız kestiği söylendi.

6.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Butun satislarin %20 si konut kredisiyle gerisi nakit

Pek etkisi olmaz

7. Mayıs ayı sonunda fiyat olarak aklıma yatan bir ev bulmuştum. Direk sahibinden satılıktı. Ev sahibi ile anlaşmıştık fiyatıda güzeldi. Ama tokiden tapuyu çıkarmam lazım deyince, anında tam aklıma yatmayan emlakçıdan satılan başka bir eve geçtim. Belgeleri verip olabildiğince hızlı tapuyu aldım.

Aslında bu kadar acele etmesem ilk evi alsamda olurmuş. Kamu bankalarının Kredileri kesileceği belliydi ancak zamanlamayı tutturmak zor oluyor tabi.

8. Diğer 2 kamu bankasıyla ilgili konut kredisi hakkında şöyle bir şey paylaşılmış:
    https://eksisozluk.com/entry/139048693
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 616/1312 İlkİlk ... 1165165666066146156166176186266667161116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •