Sayfa 616/1044 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Dostum detaylı inceledim ve teşekkür ederim.
    Tek bir ekleme yapmak ve soru sormak istiyorum ?!
    Neden xbank benim bildiğim ve senin sisteminin işaret ettiğin ( özellik ile aylık ifaden) durum oluştuğu esnada bbva Garanti bank paylarını geri aldı ve halka açıkligini düşürdü.
    Geçen hafta neden Halkbank ı işaret ettim BIST ayrışması durumunda ?
    Müsait olduğunda xhold ile ilgili paylaşımlarını bekliyorum.
    Saygılar
    hakuna matara....memento mori.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Dostum detaylı inceledim ve teşekkür ederim.
    Tek bir ekleme yapmak ve soru sormak istiyorum ?!
    Neden xbank benim bildiğim ve senin sisteminin işaret ettiğin ( özellik ile aylık ifaden) durum oluştuğu esnada bbva Garanti bank paylarını geri aldı ve halka açıkligini düşürdü.
    Geçen hafta neden Halkbank ı işaret ettim BIST ayrışması durumunda ?
    Müsait olduğunda xhold ile ilgili paylaşımlarını bekliyorum.
    Saygılar
    Dostum, ben BBVA sürecini takip ed(e)medim. O nedenle süreci bilmiyorum...

Süreci takip etseydim bile sorduğun soruların cevabı bende yok. Ben nedenini çoğu zaman bilmeden grafiklere göre bir şeyler görüyorum ama arka planda olup bitenleri çok da anlamlandıramıyorum. O nedenle eğer sen cevaplarsan bizler de öğrenmiş oluruz...

Saygılar, hürmetler...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

XHOLD...

Sırası ile günlükten başlarsak, XHOLD içerisindeki görünüm:

- GLYHO ve IHLAS zayıf bir görünüm sergilerken SAHOL güçlü bir duruş sergiliyor. Listeye KCHOL 'ü de karşılaştırma yapabilmek için ekledim. O da güzel ve daha güçlü duruyor...

- GLYHO düzeltme/dinlenme dönenimde gibi, IHLAS ise daha henüz XHOLD içerisinde bir varlık gösterememiş durumda. Bir şeyler denemiş ama başarılı olamamış..

- SAHOL düzeltmesini tamamlamış ve XHOLD içerisinde başarıya yeni adım atmış durumda. Devamı da gelecektir...

Eğer hisseleri kendi içlerinde incelersek:

- Yine GLYHO hariç diğerleri olumlu bir durumdalar ve bölge değiştirme aşamasındalar...

- SAHOL ve KCHOL Improving bölgesine cuma kapanışı ile girmiş durumdalar...

- IHLAS yine gerilerden geliyor ama kafayı kaldırmış durumda...

- XHOLD ise düzeltmesini yapmış ve Weaknening gölgesinden, Lagging bölgesine dahi uğramadan doğrudan Leading bölgesine geçmeye niyetleniyor. Bu durum tüm XHOLD hisselerinin geleceği açısından önemli bir mesaj içeriyor. Fakat henüz bu geçişi tamamlayamadı. Olası bir aksilikte biraz gecikme yaşanabilir ama çok sürmeden bu geçişi yapacağını düşünüyorum...

Mavi osilatörümüz ise pozitif seyir durumunda ve şu anda güçlü bölgede buluyor. Bu cenahtan bir sıkıntı yok. Olası düzeltme yaşanırsa yeşile değmeden toparlamasını bekliyorum ama altına sarkarsa olumsuz seyir ciddileşebilir...

Haftalık analizde ise; nedendir bilinmez tıpkı XBANK gibi burada da sıkıntılı bir durum var...!

Hepsi de ciddi bir şekilde kafayı aşağıya çevirmiş durumdalar. Sadece GLYHO güçlü bölgede direnemeye devam ediyor...

XHOLD haftayı %3.27 'lik bir yükselişle kapatmasaydı, sıkıntı büyüyecekmiş ama bu ani dönüş umut vârediyor... Hisseler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Demek ki; XHOLD içerisinde bir ayrışma söz konusu...

Haftalık için çok şey söylemeye gerek yok, çünkü asıl önemli olan aylığa birazdan bakınca durum netleşecektir...

Aylık görüntüde ise XHOLD 'a göre:

- SAHOL ve KCHOL zayıflama işaretleri verirken hâlâ güçlü bölgede seyrediyorlar...

- IHLAS hâlen zayıf şekilde devam ediyor. Biraz daha zamana ihtiyacı var gibi...

- Fakat GLYHO ciddi bir düzeltme yaptıktan sonra özellikle bu son ayda kafayı iyice yukarı dikmiş durumda. Şu anda Lagging bölgesinde ama açısı pozitif durumda. Eğer hareketine devam edecek olursa yakın bir gelecekte yukarı çok sert hareketler yaşanabilir...

Yine kendi içlerinde tek tek baktığımız zaman da:

- XHOLD içerisindeki durumun bir benzerini görüyoruz.

- IHLAS bile toparlanmış durumda, kafa yukarıda...

- GLYHO ise çoktan Improving bölgesine girmiş bile...

- SAHOL güçlü devam ediyor ama KCHOL hafiften tekliyor gibi...

- XHOLD ise güçlenerek devam ediyor...

Şimdi XHOLD ve XBANK için haftalık neden sıkıntılı diye düşününce, aylıkların ve günlüklerin de güzel olduğunu görünce aklıma şöyle bir senaryo geliyor...

- Eğer aylıklar yoluna devam edecekse, ya önümüzdeki haftadan itibâren yukarı yönlü seyir izleriz ve haftalıklar çark eder, tıpkı HALKB gibi... En mâkul senaryo bu...

- Yok eğer haftalıklar baskın gelecekse de; düzeltme yaşamak için 4 haftalık bir zamana sahibiz. Bu 4 haftada, önce 1 hafta yükseliş ile günlüklerin devri tamamlanır, ardından hafta sonu veya 2. haftanın başında günlüklerde düşüş ile birlikte haftalık da düşüş seyrine devam eder. Ay sonuna doğru da tekrar bir toparlanma ile belki de Mayıs seviyesinin biraz üzerinde bir kapanış yapabiliriz. Altında bile olsa hemen 1 yada göstergeler sert olarak yön değiştirmezler...

Günlüklerin durumu güzel olmasaydı haftalık baskın gelir derdim ama sanki bir el geçen hafta olaya müdahâle etti ve yönü çevirdi...

Sonuç olarak aylıklar bayrağı taşıdığına göre, daha gidilecek çok yolumuz var...

Yine hisseleri sıralamak gerekirse:

1- GLYHO (Çok gerilerden gelip açığı kapatmaya niyetlendiği için; aradaki dinlenme dönemleri göz ardı edilmeli...)
    2- SAHOL (Güçlü bölgede ama uzun zamandır orada olduğu için diğerleri buna yetişebilir. Gitse bile yavaş kalabilir...)
    3- IHLAS (En sonda ama tavan tavan gitme huyu olduğundan açığı hızla kapatabilir ama hiç güven vermeyen bir hisse...)

7. Paylaşımlarını detaylı okudum ve inceledim...
    Dostum, sen bu işi biliyorsun...Ana fikir i ortaya çıkardın...
    Xbank a dikkat etmek gerek ancak xhold bı sebepten atak yapacaktır.. hapmalı Ki !
    Borsa mantığı ile mal taşıyanların mantığı uyum sağlayabilsin.
    Teşekkür ederim.
    Saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Dostum, ben BBVA sürecini takip ed(e)medim. O nedenle süreci bilmiyorum...

Süreci takip etseydim bile sorduğun soruların cevabı bende yok. Ben nedenini çoğu zaman bilmeden grafiklere göre bir şeyler görüyorum ama arka planda olup bitenleri çok da anlamlandıramıyorum. O nedenle eğer sen cevaplarsan bizler de öğrenmiş oluruz...

Saygılar, hürmetler...
    Dostum ben cevabı biliyorum...Ancak şimdilik paylaşmayacağım.
    Neden?
    Piyasa bunu uygulasın, o noktada paylaşmak (uygulamadan birkaç gün önce ) daha doğru.
    Çünkü Tan vakti ,oyunu değiştirebilme durumları var hala.
    Saygılar bol kazançlar

Sayfa 616/1044 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •