Onemli Gunler Banner
Sayfa 617/1002 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. evet hiç dikkat etmemiştim hissesel bazda ağırlıklarına. Gerçekten çok çok fazla.

Edit : EIC ve arase hissesi ağırlığı konusunda.

2.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    İlkesel olarak stopaj olan fonlardan almıyorudum.O nedenle agresif değişken olaral HSA/TGA alıyorum.Bunlar minumum %51 hisse tutma sözünden dolayı 1 yıl üstü tutanlara stopaj yok.Ama geçen gün ZDZ ve GZN için bu prensibimi bozdum.Tam düşüşte giriş yaptım ama ZDZ arttı, bugün yine artmış.Sihirbaz mı yönetiyor anlamadım.Nazar değmesin, çok iyi gidiyor.
    Borsa yatırımcılarının önemli bir kısmının bilmediği bir konuda Borsa toplamının %16 sı gibi bir oranı Sasa,Hektaş oluşturuyor. Bunun yanına böyle iki hisse daha olduğunda eğer bunlar taban düşerse endekste sert düşüyor ve bu kağıtlara özellikle yeni giren panikliyor. En son yaşanan düşüşte tam böyle oldu. Oysaki MAC,AHI,ZDZ gibi fonlar hem bu hisseleri yoğun tutmayıp genele yaydıklarından hem de iyi yönetildiklerinden performans getirisi iyi olduğu gibi panik olmayıda engelliyor. Tabi bir segment var '' ben yüzde 10 yüzde 10 kazanmazsam işime gelmez'' diyen. Ama burasıda Borsa nerede o yoğurdun bolluğu. Özetle doğru yerde olmak hayal kovalamaktan iyidir . Yeter ki artık Borsayı insanların kandırırılıp küstürüldüğü yer yapmasınlar.

3.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    evet hiç dikkat etmemiştim hissesel bazda ağırlıklarına. Gerçekten çok çok fazla.

Edit : EIC ve arase hissesi ağırlığı konusunda.
    grafik bazlı incelediğimde en istikrarlı fonlardan olduğu kanaatindeyim...ancak sizin bu gönderinizden sonra bende biraz tedirgin oldum....uzun zamandır portfoyumda var EIC ...pazartesi bugünkü güzel getiriyi alıp satış mı versem bilemedim

Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Borsa yatırımcılarının önemli bir kısmının bilmediği bir konuda Borsa toplamının %16 sı gibi bir oranı Sasa,Hektaş oluşturuyor. Bunun yanına böyle iki hisse daha olduğunda eğer bunlar taban düşerse endekste sert düşüyor ve bu kağıtlara özellikle yeni giren panikliyor. En son yaşanan düşüşte tam böyle oldu. Oysaki MAC,AHI,ZDZ gibi fonlar hem bu hisseleri yoğun tutmayıp genele yaydıklarından hem de iyi yönetildiklerinden performans getirisi iyi olduğu gibi panik olmayıda engelliyor. Tabi bir segment var '' ben yüzde 10 yüzde 10 kazanmazsam işime gelmez'' diyen. Ama burasıda Borsa nerede o yoğurdun bolluğu. Özetle doğru yerde olmak hayal kovalamaktan iyidir . Yeter ki artık Borsayı insanların kandırırılıp küstürüldüğü yer yapmasınlar.
    sanırım seçimlere kadar hiç kimseyi küstürmeyecekler. Bu borsa tabi. Ne yapacağı hiç de belli olmaz.

5. Ben de portföyde borsayla korelasyonu düşük, "güvenli fon" düşüncesiyle tutuyordum ama bu artış da dahil hareketler hoşuma gitmedi. Bu hafta da bir kaç gün izleyip, volatilite devam ederse olmadı ya EKF ya da RPD'ye ek yapacağım.

Bir de not : EIB var, bir tık daha düşük risklisi. İnanılacak gibi değil, onda da %10 hisse var, ve bilin bakalım tek başına hangi hisse? Nedir bu arase sevdası acaba, tek hisse alıp %8-10 tutacak kadar koca fona..

6. Merhaba Forumdaş arkadaşlar. İlk önce bereketli ve kazançlı bir hafta diliyorum. Uzun süredir Borsada fon alıp satarak işlem yapıyorum hisse senedi aldığım dönemler oldukça geride kaldı. Şimdi fonların yanına hisse senedi alarak giriş yapmak istiyorum. Bu konuda aracı kurum olarak hem ciddi hem makul oranlarla işlem yapan çalıştığınız bildiğiniz kurumlar hakkında bilgi rica ediyorum paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by Makyevelli Yazıyı Oku
    Merhaba Forumdaş arkadaşlar. İlk önce bereketli ve kazançlı bir hafta diliyorum. Uzun süredir Borsada fon alıp satarak işlem yapıyorum hisse senedi aldığım dönemler oldukça geride kaldı. Şimdi fonların yanına hisse senedi alarak giriş yapmak istiyorum. Bu konuda aracı kurum olarak hem ciddi hem makul oranlarla işlem yapan çalıştığınız bildiğiniz kurumlar hakkında bilgi rica ediyorum paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim.
    Valör hırsızlığı yapmıyor ve üzmüyor. PHİLLİP KAPİTAL

8. arkadaşlar yabancı fon alanında bir konu danışmak istiyorum. daha önce fazlaca yüklendiğim IPJ(elektrikli arabalar) ve AFT(internet teknolojileri) fonlarından bir kısmını satış yaparak son zamanlarda güzel yükseliş başlatan AOY(alternatif enerjiler) fonu alımı yapmayı düşünüyorum. savaş biter de işler normale dönmeye başlarsa hadi petrole ve gaza geri dönelim gibi bir hareket başlar mı sizce? seneye enflasyon düzelme yoluna girer de boğa piyasası başlarsa IPJ ve AFT yukarı hareket yaparken AOY'da bi geri geliş beklermisiniz?

Sayfa 617/1002 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •