Sayfa 618/1017 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon
Arama sonucu : 8136 madde; 4,937 - 4,944 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    müzikal hocam ben bunu merak ediyordum iyi denk geldi sizin eski yazılardan.

pasifte bekleyen emirlerin kimin olduğu nasıl görülüyor. emir defterine bakma yetkisi kimde var?
    Bunu mkk dan parayla mamalayarak yapıyor manipülatörler. Legal bir mevzu değil, ama yapılıyor. Hangi tahtalar olduğunu fiyat hareketlerinden kolayca belirleyebilirsiniz.

İnanırsınız inanmazsınız bilemem ama ben buna canlı şahit oldum. Manipülatörlerin tahtasında iseniz, işiniz tamamen şansa kalmıştır, kumardır. Bunları ereğlide yapamazlar, gönlünüz ferah olsun. O kadar parasal güçleri yok, ancak halka açıklığı sığ tahtalarda yapabilirler. O da malı tepelerine yiyene kadar.

2.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Dün piyasalar kapalıyken Powell ciddi şahin açıklamalarda bulundu

"Eğer baz senaryomuz gerçekleşmez ve enf direnç gösterirse, faizi sabit tutarız"

"Faizlerin pandemi öncesi döneme döneceğini düşünmüyorum"

Ve boom "Ekonomi bu seviyede faizle zorlanmıyor"

Piyasalar Haziranda faiz indirilmediğinde büyük hayal kırıklığı yaşayabilir

Ekonomi yönetimi de, yabancı yatırımcı için, bu faiz indirimlerine güveniyor

Fed'in, seçime falan bakacağına inanmıyorum. Maksimum 1 faiz indirimi bekliyorum.

Bu da hem bizim borçlanma maliyetlerini yüksek tutup hem de güçlü para akışı ümitlerini erteleyecektir

Global borsalar için de önemli bir risk unsuru olacak

https://x.com/iriscibre/status/1774098385659732202?s=20
    Son amerika krizinden sonra da bu faiz mevzusu konuşuldu yıllarca. İnsanlar hep speküle ettiler bu mevzuyu, güzel de para yaptılar. Ama beklenen kararlar yıllarca beklendi ve ekonomi belli bir stabiliteye ulaştıktan sonra gerçekleştirildi.

Bu dönemde de farklı olmayacak. Faiz indirimi bekleyenler en az 9 ay daha bekleyecekler ve bu yapılmayacak. Dünya ticaret dinamikleri salt amerikanın güdümünde değil artık. Bu düzen değişiyor, bunun farkındalar. Yaptıkları tek şey para piyasalarını dinamik tutmaktan ibaret.

Faiz indirimleri ne zaman yapılır ben size söyleyeyim. Bir rusya savaşmayı bırakır. İki filistin mevzusu anlamsız da olsa görüntüde çözülür. Üç ve en önemlisi çin ile olan ticaret savaşında görüntüde de olsa sulh olur. Dört Çin gayrimenkul sektörü stabiliteye girer. Bunlar olduktan sonra faiz indirimleri başlar. O da öyle her ay değil. Önce bir yıl boyunca %4e, eğer mevyeler taze olmaya devam ederse sonraki yılda %3e. Bu kadar. Daha aşağısının olması için başka bir kriz gerekiyor. Yaratırlar mı, kazandıkları yetmemişse elbette.

3.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Şant kısa vadeli güzel tespitler yapar, bu konuda kendini çok geliştirdi. Ama uzun vadede hala çok zayıf, geliştirmek için de bir çabası yok. Kısacı olmaktan öteye milim kıpırdamak istemiyor. Ama takdir ediyorum duruşunu. Bu da bir yol alma türü.

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Şaka bir yana, aslında çok üzgünüm. salı günü teymezi kaybettim. Hayat yalan ölüm gerçek... Vaktimizi heba etmememiz lazım.
    Başın sağolsun üstad. Allah rahmet eylesin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Başın sağolsun üstad. Allah rahmet eylesin.
    Allah razı olsun kardeşim

SM-A346E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. "Fed faiz indirmez. Çin düzelmez." vs

Saygı duyuyorum yorumlara da, bu kadar analist var emin olamazken kendinizden nasıl böyle eminr olabiliyorsunuz? Bence fed faiz indirmez ya da bence çin bu sene düzelmez deseniz dahi tamam derim. Ama kesin yüzde 100 gibi yorumlar yazılmış yine. "Rüya görenler ağlamasın. Herkes kendinden mesul" gibi yine küçümseyici tepeden bakan ifadeler. Sonra biz bir şey yazınca kötü oluyoruz.

7. Nasıl ki tamamen iyimser yorumlar insanları gaza getirebilirse, tamamen negatif yorumlar da insanlara hisseyi sattırabilir. Böylesi konularda daha ihtimamlı yorumlar yapılsa iyi olur. Yorumlarla insanları olumlu olumsuz etki altına alıyorsunuz.

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Şant kısa vadeli güzel tespitler yapar, bu konuda kendini çok geliştirdi. Ama uzun vadede hala çok zayıf, geliştirmek için de bir çabası yok. Kısacı olmaktan öteye milim kıpırdamak istemiyor. Ama takdir ediyorum duruşunu. Bu da bir yol alma türü.
    Bunlar Şant'ın tespiti değil, veri.

Sayfa 618/1017 İlkİlk ... 118518568608616617618619620628668718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •