Sayfa 619/726 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 5802 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Tombul Kuş motorları ısıtıyor… ✈

2023 yılı Ocak-Mayıs döneminde ise THY 11.16 Milyonu iç hatlarda, 19,8 milyonu dış hatlarda olmak üzere toplam 30.98 Milyon yolcu taşırken, 2022 yılında bu sayı yaklaşık 24 Milyon idi. Yolcu sayısı ilk beş ayda 2022’ye kıyasla % 29 artmış oldu.

Beş aylık dönemde THY toplam 199.902 sefer yaparken, 2022 yılında yapılan sefer sayısı 162.020 idi. THY’nin ilk beş aylık dönemde ortalama doluluk oranı % 81.1 olurken, 2022 yılındaki ortalaması %73.5 idi.
    Daha önce yazmıştım. Esas üçüncü çeyrek karlılıkta patlama yapması bekleniyor.

Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Mayıs ayı yolcu verileri geldimi acaba ?? Pegasus yayınladı ben THY de göremedim..

2. SunExpress Hakkında

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıl üzerindeki tecrübesi ve tatil havayolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında turizm elçisi görevini üstlenmiştir. 30 ülkede 175’ten fazla rotaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, Frankfurt, İzmir ve Ankara’da bulunan 3500’den fazla çalışanı ve 66 uçaklık filosu ile her yıl yaklaşık 10 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından gerçekleştirilen küresel ankette ‘Avrupa’nın En İyi Tatil Hava Yolu’ seçilmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Mayıs ayı yolcu verileri geldimi acaba ?? Pegasus yayınladı ben THY de göremedim..
    https://foreks.com/haber/detay/64819...milyona-ulasti

Bence iyi THY performansı.sıkıntı ilk başta karamsarlık oluşmuştu zaten ilk yazımda ağzıma geleni foruma yazmıştım şuan her şey çok iyi.büyük hareketi devam belki 3 yada 4 yıl devam edecek çok rahat taşınır thy hissesi ytd.

5. Rus iç savaşı pazartesi ve devamında taban yapar mı, yaparsa taban kilitler mi ve kaç gün devam eder? Hisse özelinde benzer süreç tecrübesi olan arkadaşlar yazabilir mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Rus iç savaşı pazartesi ve devamında taban yapar mı, yaparsa taban kilitler mi ve kaç gün devam eder? Hisse özelinde benzer süreç tecrübesi olan arkadaşlar yazabilir mi?
    Normalde bu durumda Aefes, thy, pegasus, Şişe,enka, tkfen öncelikli olumsuz etkilenebilir...
    Ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Normalde bu durumda Aefes, thy, pegasus, Şişe,enka, tkfen öncelikli olumsuz etkilenebilir...
    Ytd..
    Fikir alışverişi yapmak adına söylüyorum, önümüzde birkaç senaryo var sanki. Temelde gidişatın yönünü kısa vadede büyük ağalar belirleyecek. Hatta şirket bile geri alıma dair hızlı bir karar alabilir.

Olumsuz bir senaryoda yüzde 20’ye varan bir düşüş, iki hafta yatay ve sonra yukarı harekete devam.

Olumlu senaryoda zaten % bilmem kaçlık bir Rusya pazarının şu kadarı zarar görürse de gerisi çalışıyor bakış açısı ve yatay yukarı hareketi.

Rusya ikiye bölünebilir ve orta vadede bu kısmi olumsuz sonuçlara sahip olur. Hayat devam eder, iki haftaya buna da alışır piyasa. Hatta dezavantaj gibi görünen durum belki yeni fırsatları beraberinde getirir.

Sanki beklenilen kısa vadeli olumsuz etkisi çok kısıtlı kalıp yukarı - yukarı yatay hareket devam edecek. Ya da ben çok iyimserim.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    Fikir alışverişi yapmak adına söylüyorum, önümüzde birkaç senaryo var sanki. Temelde gidişatın yönünü kısa vadede büyük ağalar belirleyecek. Hatta şirket bile geri alıma dair hızlı bir karar alabilir.

Olumsuz bir senaryoda yüzde 20�ye varan bir düşüş, iki hafta yatay ve sonra yukarı harekete devam.

Olumlu senaryoda zaten % bilmem kaçlık bir Rusya pazarının şu kadarı zarar görürse de gerisi çalışıyor bakış açısı ve yatay yukarı hareketi.

Rusya ikiye bölünebilir ve orta vadede bu kısmi olumsuz sonuçlara sahip olur. Hayat devam eder, iki haftaya buna da alışır piyasa. Hatta dezavantaj gibi görünen durum belki yeni fırsatları beraberinde getirir.

Sanki beklenilen kısa vadeli olumsuz etkisi çok kısıtlı kalıp yukarı - yukarı yatay hareket devam edecek. Ya da ben çok iyimserim.
    Ben çok olumsuz bir senaryo beklemiyorum. Pazartesi ve salı günü bayram öncesi son günler olduğu için satış gelebilir. Bayram sürecinde iş daha olumsuz olabilir diye riske girmek istemeyenler olabilir..Normaldir de..Satışlar biraz fazla olabilir..

İzlemek lazım...
    Bayram sonrası bilanço fiyatlamasına devam edecek bence..

Sayfa 619/726 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •