Onemli Gunler Banner
Sayfa 619/963 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon
Arama sonucu : 7701 madde; 4,945 - 4,952 arası.

Konu: IPEKE - İpek Doğal Enerji

1. Kozaa nin yabancı oranı %54 lerde
    Kozal in yabancı oranı %60 larda
    İpeke nin ise %21 lerde

Burda enteresan bir durum var. Kozaa nin yabancı oranı son 1,5 ayda %20 lerden %54 lere yükseldi, hisse değer kazandı ama
    İkiz kardeşi konumunda olan ipeke hissesi kozaa ya paralel o da değer kazandı ama yabancı oranı hala en düşük te geziyor. Düşününce kozaa nin kâr yapma oranı baya düzeldi ve bu şirketin %52 si İpeke e şirketine ait. Yani paralel ipeke nin de kar rakamları düzeliyor anlamına geliyor, şirket eski kârlı rakamları na dönüyor,
    ancak ipeke nin yabancı oranı neden yukselmedi hala anlayamadım doğrusu. Sanırım yerli yatırımcı topluyor bu hisseyi. Ama kozaa ile paralel aşağı ve yukarı grafik fiyat hareketini normal beklediğim şekilde yapıyor. İkisinde birbirine benzer yani

2. Destek Direnç noktaları ya da 200 günlük h.o. kaçta bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.

3. 4,94 üzerinde kaldığı sürece hedefi 5,74 olacaktır.
    200 günlük ağırlıklı HO 4,94.
    Eğitim amaçlı çalışmalardır. YTD.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

4. https://www.google.com/url?sa=t&sour...mXX0P2TGvpNOut

Buradan bazı bilgileri ne bakabilirsiniz. Şu pozisyonda ""güçlü al"" denilmiş bu hisse için.
    Umut 0109 arkadaşın da dediği gibi 5.08 tepesini geçmiş ve yeni hedefi olan 5.70-6.05 aralığına yolculuk yapma ihtimali bana göre yüksek görünüyor. Önünde başka direnç şimdilik görmüyorum ben.

Zaten kozaa ya göre biraz geride kaldığını söyleyebilirim. Çünkü kozaa PD/dd değeri 1.15 lerde iken ipeke PD dd değeri 1.28-1.30 larda geziyor idi. Kozaa toparlandı. İpeke henüz Kozaa gibi toparlanma yapamadı. Yakında bu toparlanma seviyesini yaparak yeni hedefe gideceğini tahmin ediyorum. Tavsiye içermez şahsi düşüncem dir

5. Bilgi için teşekkürler sn.Yalniz Mehmet ve sn.Umut0109

6. Cuma günü Alan Satanlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

7. Günaydın ortaklar inşallah güzel bir gün geçiririz.

8. Altta son takaslar var..kozaa hemen hemen daha önceki büyük yükselişlerdeki rakkamlara ulaşmak üzere ancak bir önceki yükselişte olduğu gibi hisse fiyatı yabancıdaki tavan rakkamlara yaklaşılmasına rağmen 7 lerde sürünüyor yabancı alımı ile koordineli yükselmiyor..Bir önceki yükselişte de aynı durum oluştu ve sonrası şelale..burada ipeke dikkatle izlenmeli.şuan aradaki fark 2,30 ki bu 15 temmuz sonrası en tepe aralık..Yani halen çok fark var..Normalde 1 tl fark ile seyreder..büyük yükselişlerde 2,30 tl lere kadar fark çıkar ve sonra ipeke gelip kozaa yı kısa süreliğine geçer..ancak yine bir önceki yükselişte bu olay olmadı..bu iki konuya dikkat edilmeli..Ben eski tarihleri göremiyorum..15 temmuz sonrası 3 hissenin büyük düşüş ve yükselişlerdeki yabancı dip/tavan oranlarını bir arkadaşımız ekleyebilirmi?

Sayfa 619/963 İlkİlk ... 119519569609617618619620621629669719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •