Sayfa 62/1000 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Şunu hep unutuyoruz...
    Hengame içinde kafamız karışıyor unutuyoruz...

Doların fiyatını belirleyen diğer pek çok şey gibi "ARZ-TALEP" dir...

Yabancılar (sıcak) para sokmadıklarına göre ARZ da bir artış yok
    Peki talep de bir değişiklik var mı?
    Cari açığınız oldu sürece dolara doğal talep hep var olacak...

Bugünkü merkez bankası kararı ile Türkün-Türk den talep ettiği dolar da bir azalma olmuş olabilir/(olmuştur???)
    Havuzun içindeki su bir yerden bir yere taşınmıştır...
    Ama yabancıların TR Piyasalarına DOLAR ARZ etmedikleri sürece dolardaki düşüşlerin saman alevi gibi olacağını düşünüyorum...
    O yüzden diyorum:Gösterge tahvili yakından takip etmeliyiz...
    Çünkü yabancılar bir ülkeye genelde Tahvil ve bir miktar da hisse senedi ile SICAK PARA sokuyorlar...

saygılar/başarılar

Geçti Bor'un pazarı demişmiydim..

C dalgası A dalgasının boyunun tamı tamına %61.8 i kadar uzamış. Allah Allah tesadüf olsa gerek..

TCMB'nin 625 baz puan faiz artışı kararından çok daha önemli olan, sayın ressam haricinde kimsenin üzerinde durmadığı haberi aşağıda aktarıyorum:

Kaynak: https://www.dunya.com/gundem/erdogan...-haberi-427527

"Dışarıyla işi olmayan hiç kimsenin dövizle yolu kesişmemelidir"

Dövizle kira ve satış döneminin sona erdirilmesi konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim anlayışımıza göre ihracat ve ithalat gibi dışarıyla işi olmayan hiç kimsenin dövizle yolu kesişmemelidir.dedi.

simdi onumuzdeki 1 ay icinde gorecegiz faiz ile doviz kuru arasinda ne gibi bir korelasyon olacagini .?!!

kisa vadeli MB epey saglam cekti kilicini ama dovizdeki talebin hala canli oldugu asikar. kisa vadeli dovizin asagi olmasi normal beklenen bir durum ??!!

muhtemelen yil sonu %24-25 MB ama %27-28 piyasa faizleri ile girip, 7-7.5 arasi bir kur ile kapatiriz gibi duruyor.

artik MB icin teknik olarak yolun sonu geldi, bundan sonra faizlerin yonunu asagi cevirmesi cok zor , bakalim nasil bir reel sektor krizi olacak !?

insallah olmaz, yeni bir ekonomik formulle doviz talebindeki canliligi yok ederler, yoksa MB cok tehlikeli bir oyun oynadi ?!!!

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

5. Fayiz artmayacak diyerek fikir beyan ettiğim içün özür dilerim,vallayi riyiz yanılttı..

O canı o bedende oldukça fayiz artmayacaktı,ondan kelli yane..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    simdi onumuzdeki 1 ay icinde gorecegiz faiz ile doviz kuru arasinda ne gibi bir korelasyon olacagini .?!!

kisa vadeli MB epey saglam cekti kilicini ama dovizdeki talebin hala canli oldugu asikar. kisa vadeli dovizin asagi olmasi normal beklenen bir durum ??!!

muhtemelen yil sonu %24-25 MB ama %27-28 piyasa faizleri ile girip, 7-7.5 arasi bir kur ile kapatiriz gibi duruyor.

artik MB icin teknik olarak yolun sonu geldi, bundan sonra faizlerin yonunu asagi cevirmesi cok zor , bakalim nasil bir reel sektor krizi olacak !?

insallah olmaz, yeni bir ekonomik formulle doviz talebindeki canliligi yok ederler, yoksa MB cok tehlikeli bir oyun oynadi ?!!!

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    İnanın üstadım
    güzel ülkemde üretim yapan biriyim
    ama bu maliyetler ve vergilendirme devam ederse çok zor bir dönem bizi bekliyor
    açıkcası karamsar değilim çünkü ben karamsar olur isem çalışanların vay haline
    elimizden geldiğince destek olup moral vermeye çalışıyorum
    üretim üretim
    Tek formül üretim planlama ve katma değeri yüksek ürünlere yönelmekten olacaktır...
    Saygılarımla...

Arjantin de başlatılan oyunun adı " Faiz artır doları düşür " oyunu....Bu oyunla yola devam eden Arjantin de en son faizler %60 kadar çıkarıldı...Bakalım onun mini saha benzeri oyun burada oynanıyor ve nerede yeter diyecekler!!!!!!!!! Benim dövize bakış açım bu.....

8. İki yıllık iktisat bitirmişsin,başımıza ekonomi profu oldun,bu ne ya...
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

Sayfa 62/1000 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •