Sayfa 620/1003 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Arkadaşlar herkese günaydınlar hayırlı haftalar,

Yaklaşık 15 yıldır forumlarda, sözlüklerde aktif olarak yazan okuyan biri olarak biraz tecrübe sahibi olduğumu düşünürüm. Bugüne kadar bu başlıkta rastlamadığım için küçük bir not olarak belirtmekte fayda görüyorum. Özellikle bazı hisselerin/fonların/yatırım ürünlerinin pazarlamasını yapanlar her platformda olmuştur ve olacaktır. Bu sebeple kusursuz ve akıcı şekilde yazan, cümle aralarında övmüyormuş gibi ve isimde vermiyormuş gibi görünerek yönlendirme yapan yazılara lütfen dikkat edin. Bu pazarlama ve ikna stratejilerinin hepsinin altında bilimsel çalışmalar var ve inanılmaz şekilde etkili oluyorlar. İlk başlarda yararlı gibi görünse de zararları ve acıları daha sonra çıkıyor. Ne kadar benzer ve açıklayıcı olur bilemem ama izlemeyenleriniz için "The Great Hack" filmini mutlaka tavsiye ederim. Özellikle sosyal medya yönlendirmeleri ile dünya düzeninin bile nasıl şekillendirildiğine çok güzel bir örnek.

Okumaktan, araştırmaktan vazgeçmeyelim. En iyi yatırım kararı kişinin kendi verdiği karardır. Herkese selam ve saygılarımla..
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2. Ziraat BYF Izahnamelerinde degisiklige gitmis.
    Icerik takip edilebilir. HSYF fonlara bir rakip olacaklar gibi.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

3. sadece eldeki donelere göre yorum yapan, objektif, yatırımcı dostu, çok samimi ve vicdan sahibi bir dost. dürüstlüğünden adımın Hayrani kadar emin olduğum bu dostun dün yaptığı değerlendirmeyi izlemenizi acizane öneririm. destek için de beğenmenizi.

https://youtu.be/V2EK4Tn7c9I

4. Garanti'nin temiz enerji fonu açılmış.
    İş bankası üzerinden görünüyor.
    Saygılar.

5. Hisse fonlarında kar realizasyonu yaptım. Portföyü baştan düzenleyeceğim. HSYF'lerin oranını %50 civarına çekeceğim. Elimde uzun zamandır tuttuğum AES fonunu da sattım artık, orada orta vadede bir fırsat olduğunu sanmıyorum.

6. Bu ppz'yi yarıya bölüp yarısı ile osd ya da ahu eklemek; riski bir tık artırıp, getiriyi de bir tık yukarı doğru itmek mantıklı olur mu diye düşünmekteyim. osd, corona sürecinden bir öst fonu için fazlaca etkilenirken, ahu hemen hemen hiç etkilenmemiş, ama öte yandan getiri anlamında da bir çok periyotta daha iyi görünüyor. Belki de hiç dokunmamak lazım ppz'ye, öst fonlarının içeriğinin temerrüt riskini almamak lazım bilemiyorum, düşünüyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Garanti'nin temiz enerji fonu açılmış.
    İş bankası üzerinden görünüyor.
    Saygılar.
    Girecek misiniz hocam şu an 1 tl olarak gözüküyor

8. Fonlara giriş vakti zannımca bugün ve yarın 100k mac,tcd,nnf,gmr,oph ve 40k tcd şeklinde alım yapacam toplamda 1080k hayırlısı olsun.

Sayfa 620/1003 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •