Sayfa 620/1009 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 4,953 - 4,960 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    TL den KKM yapanlar tüm KKM içinde yüzde kaçına ulaştı merak edilen bir soru.
    Eğer bu oran yüzde 20 civarı ise bile yüksek bir orandır ve döviz artışını bir yerde yükselteceklerdir vede ileride bu kişilerin Dövizi satış fiyatından alınacağı düşünülür ise bu kişiler makasdan dolayı kayıp yaşayacaktır o zaman.
    Fake KKM denilebilir makasdan dolayı TL KKM ye.
    hazine ve merkez ödemelerine bakarsak tl kkm ile ddkkm yarı yarıya gibi olabilir..
    tl kkm yapanların çoğu eski mevduatçılar aslında.. kur farkı aldıkça niye dönsünler dövize..
    esas ddkkm dekiler dövizini verdi mb ye vade dönüşü devam etmeyip dövizlerini isterlerse döviz talebi oluşmazmı..

2. Şu kripto piyasalarını bilen biri varsa aramızda,

Daha önce de sormuştum bunu ama net cevap verememişti bir arkadaş.

Dolara endeksli USDT misal Tether oluyor galiba, kaybı kazancı boş verin, bunu bilgisayara indirip, o şifreli özel USB belleklere yükleyip, o şekilde muhafaza etmek mümkün mü?

Mümkünse, en kolay güvenli para saklama yöntemi olsa gerek. (Veya bir global piyasada serverda hesap üzerinde)

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Dxy kullanıyorum ben. İşe yarıyor..
    DXY doların, diğer yabancı majör para sepetine özel ağırlıklı bir oranı, nasıl işe yarayacak ki?

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Şu kripto piyasalarını bilen biri varsa aramızda,

Dolara endeksli USDT misal Tether oluyor galiba, kaybı kazancı boş verin, bunu bilgisayara indirip, o şifreli özel USB belleklere yükleyip, o şekilde muhafaza etmek mümkün mü?

Mümkünse, en kolay güvenli para saklama yöntemi olsa gerek. (Veya bir global piyasada serverda hesap üzerinde)
    Kripto paralarda soğuk cüzdan denen olay aynen dediğiniz gibi.

Tüm yatırımlarınız şifre ile korunmuş flaş belleğinizde saklanıyor.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Şu kripto piyasalarını bilen biri varsa aramızda,

Şunu alıyorsunuz ve şifreyi unutmamaya çalışıyorsunuz.
    https://www.amazon.com.tr/Ledger-Nan.../dp/B07MBH6BPW

6. Et fiyatları ile ilgili düşüncem küçük bir kasap bile olsa bir oda tipi soğuk oda bir de sanayi tipi teşhir buzdolabı var. Bunların tahmini elektrik gideri 10 bin TL sadece elektrik. Yanındaki bir tane sigortalı eleman ve yemeği 15 bin. Dükkan kirası, KDV, vergi yol parası birde kendisi de 15 bin kazanmak isterse. 50 bin TL bir kasabın gideri. Tahmini %25 civarında kar uygulamak zorunda.

7. Küçük işletmelerdeki sigortalı eleman, dükkan kirası, elektrik gideri maliyete çok fazla etki ediyor.

8. serdar akinan'ı serbest bırakmışlar, çektiği videodaki iddiaları belgelerle kanıtlayacak birden fazla akp'li aradı demiş..!!

Sayfa 620/1009 İlkİlk ... 120520570610618619620621622630670720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •