Sayfa 625/637 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Ben bu kadar borsada etrafındam ve piyasa profesyonel lerinden gördüğüm deneyimlerden yola çıkarak .

Kendimde bazı zamanlarda öyle dönemlerden geçirmiş olan bir yatırımcı olarak bir özeleştiri yapayım .

Borsa Avcı hikayeleri çoktur .

Herkes tuttuğu vuran Avcı olmuştur hiç av olmamıştır .

Yani dışarıya öyle gösteriyor genç borsacı trader müşteriler vardı evlilik teklifi için pırlanta yüzük alacak .

Konu açıldı piyasayı takip ediyorsun ne düşünüyorsun dışarıya pek belli etmeyiz .

Biz yön veriyoruz demesin mi çocuk. 23-24 yaşındadır max .

Dedi ne var ne yok aselsan al acayip ihaleler alıyor 3-4 sene içinde 1000 tl görecek o zamanlarda zirveden dönmüş 30 lu rakamlardaydı .

Ben dedim 45 den 30 a düşmüş neden ki peki dediğimde cevap yok

Başka bir şey var mı o konuda Bilgi veremiyorum dedi .

bizim şirkete alalım yatırımcı ol yönetiriz seninkini de .

Son üç senede 15 kattan fazla artırdık portföylerimizi dedi düşünürsen ara bizi .

Telefonunu isteyen olursa atabilirim sizlere

3 senede 15 kat artırmak isteyen var ise .

Ben istemediğim için aramadım kendilerini

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Eylül 2017 den sonra Tahvil faizleri yılların direnci olan %12 yi kırıp üzerinde seyretmeye başlaması bizim için yeni bir dönemin

başladıgının habercisiydi aslında, ama biz yılların verdigi rahatlık yüzenden biraz görmezden geldik

Benim için borsanın tek altarnatifi vardı mevduat faizleri ve tasarrufumun %70 ne mevduat %30 na borsada degerlendiriyordum

Tahvil faizlerindeki son 1 aydaki artış bu oranı degiştirme kararı aldırdı bana haziran ayından itibaren %80 mevduat %20 borsaya

ekleme yapacagım ve ne zaman Tahvil faizleri tepe yaptıktan sonra en az %15 aşagı düşerse oranı güncelleme yaparım şuan faiz

%17.48 2008 de %25 i görmüş 2001 de %165 i ve bir kaç gün %255 i görmüş

Eger olursa borsada cok ciddi düşüşler olursa mevduattan bir miktar borsaya bir miktar geçiş yaparım onun dışında aylık alımlarından

taviz vermeden devam ederim

Bir miktar altınım var ama ilerleyen süreçte portföye dolar ve altın ekleme yaparım ama şuan nereden nasıl yaparım bir planım yok

Şuanki yüksek kurlarla şirketlerde çok fazla kar erimesi olmassa dolara geçiş yapmayı düşünmüyorum

3. Geçen ay 174'den aldığım altınlarımı 199'dan sattım. TL'ye geçtim. Döviz birikimlerinin yarısını çıkardım. Şu anda $4.08 ve €4.97 maliyetleri ufak tefek dövizim bulunmakta.

Günlük %16,5 TEB marifetli var en iyi oran. Ona yatırıcam bu haftaiçi...

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Umarım öyle yaparlar diye devam etmiyor mu.
    - They will lend it out, won't they?

- Of course they will.

- Of course they will.

-
    Tabiki öyle yapacaklar

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    - They will lend it out, won't they?

- Of course they will.

- Of course they will.

-
    Tabiki öyle yapacaklar
    Tercüme öyle değildi.Neyse konu ,o soru ve cevap.Sorulan soru filmin finalinde vurgulanan konu ,o paralar ne olacak.Bankalar halka kredi olarak mı dağıtacaklar,borsaya tahvile mi sokacaklar.Sizce bankalar ne yaptı.Ve film neden bu konuya vurgu yaparak bitti.

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    1.Bence sadece ABD-Avrupa olmalı. Öncelik tabiki ABD. Çünkü her türlü dataya ulaşım çok kolay.
    2.Şirket seçimi önemli. Yıllardır min. %5-6 temettü ödeyen ve büyüyen şirketler var. S&P'nin temettü ödeyen yatırım fonu da var.Temettüsü düşük/büyümesi yüksek. Hem fon hem de şirket tercihimdir.
    Sn. Trade Shark,

Yurtdışı borsalara yatırım yapmak için en iyi seçenekler hangisidir?

Kendi bankamız üzerinden mi alım yapmak? Yada farklı alternatifler nelerdir?

Teşekkürler,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,751
    http://www.mrmilyoner.com/yurtdisi-p...-islem-yapmak/
     Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Sn. Trade Shark,

Yurtdışı borsalara yatırım yapmak için en iyi seçenekler hangisidir?

Kendi bankamız üzerinden mi alım yapmak? Yada farklı alternatifler nelerdir?

Teşekkürler,
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
     Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Geçen ay 174'den aldığım altınlarımı 199'dan sattım. TL'ye geçtim. Döviz birikimlerinin yarısını çıkardım. Şu anda $4.08 ve €4.97 maliyetleri ufak tefek dövizim bulunmakta.

Günlük %16,5 TEB marifetli var en iyi oran. Ona yatırıcam bu haftaiçi...
    90 gun gecerli ve yeni giris dediler.
    Miktara bagli olarak bi kisim da bosda duruyormus.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 625/637 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •