Sayfa 627/637 İlkİlk ... 127527577617625626627628629 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @Dudu,

bir de soru sorayım..portföy son düşüşte tepe değerine göre %10 ancak geri gelmiştir, zira kağıtlarınız gayet sağlam durdu bildiğim kadarıyla.

bu kadarcık düşüşle burn out nasıl oldunuz? yani %10 değil de mesela %30 düşse portföy, Allah korusun kalp krizi ile acile kaldırılar sizi...ciddiyim, çok şaşırdım şu burn out olayına.
    Araya girmiş olacağım ama Sn Dudu'nun bana verdiği cevapta geçtiği için yazabilirim diye düşündüm. Bence burn-out'tan kasıt bu son yaşanan düşüş kaynaklı değil, Sn Dudu'nun borsadaki ilk gününden itibaren yaşananlara vurgu idi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Araya girmiş olacağım ama Sn Dudu'nun bana verdiği cevapta geçtiği için yazabilirim diye düşündüm. Bence burn-out'tan kasıt bu son yaşanan düşüş kaynaklı değil, Sn Dudu'nun borsadaki ilk gününden itibaren yaşananlara vurgu idi.
    Dogru cevap tesekkur ederim..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Şaka Maka bankalarda iyi fırsatlar oluşmaya başladı.tskb vakfbn vs.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    teşekkürler, benim anlamadığım bazı şeyler var yine ama...olsun.

borsamız hep böyleydi...sanki 1 sene ya da 10 sene önce farklı mıydı? mal bu yani,

neyse,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dususde direnenler (endeksden daha az dusenler) cikista en cok cikanlar (endeksden daha fazla) olur...

Orneklerini bulmak da sizlere kalmis.

Syg,
    Sayın DUDU üstad, soda iyi direndi ama prim yapmadı

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sadece hava yastığı vazifesi veya portföyün sistematik riskini düşürmesi de değil.. Dolar cinsinden yaklaşık 45 derecelik büyüme ve dolar cinsinde temettü geliri oldukça çekici gözüküyor bana.

Ancak kararsız olduğum iki konu var; sadece ABD mi yoksa Avrupa veya diğer gelişmekte olan ülkeler de olmalı mı?(Bu sorunun cevabı portföy büyüklüğüne de bağlı tabi)

İkinci soru da; endeksi(S&P500) alıp beklemek mi yoksa aktif bir şekilde şirket seçimine girmek mi?
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Anladığınızı sanmıyorum...Yazımdan montajlı bir alıntı yaparak farklı bir boyut kazandırmışsınız duruma...

Konu hakkında bir cevap niyetinde iseniz madde madde gitmeniz daha sağlıklı olur.....

Cımbızlama metodu size hiç yakışmıyor....
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Yurtdışı borsaları bizim gibi yatırımcılar için "hava yastığı" vazifesi görür.
    Herkesin portföyü kayaya tosladı. Ama dolara endeksli varlıklar (altın/fx/hisse) portföylerde olursa en azından ana yatırım değerini koruruz.
    Global kriz olsa dahi Türkiye, Gelişmiş ülkelerden daha çok (ABD-Avrupa) değer kaybeder.Her türlü kurlardan kar edilir.
    Bu noktada gerçekten getirisi güzel yabancı hisse fonları mevcut. Özellikle giriş seviyesindeki yatırımcılara büyük avantaj sağlayabilir. TEFAS.GOV.TR den karşılaştırılabilir. Üstelik herkes kendi banka hesabından bu fonlara ulaşabiliyor.

Hatta buradaki 4-5 fona yatırım yayılarak Enflasyon üzeri %10 kolaylıkla elde edilebilir gibi gözüküyor.

Capture.jpg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by Kukuczka Yazıyı Oku

Hatta buradaki 4-5 fona yatırım yayılarak Enflasyon üzeri %10 kolaylıkla elde edilebilir gibi gözüküyor.
    tşkler.
    ne yazıkki Türkiyedeki yatırım fonları ABD'deki gibi aylık-3 aylık temettü ödemesi yapmıyorlar.
    ama getiri konusunda çok güzel bir alternatif.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by Kukuczka Yazıyı Oku
    Bu noktada gerçekten getirisi güzel yabancı hisse fonları mevcut. Özellikle giriş seviyesindeki yatırımcılara büyük avantaj sağlayabilir. TEFAS.GOV.TR den karşılaştırılabilir. Üstelik herkes kendi banka hesabından bu fonlara ulaşabiliyor.

Capture.jpg
    5 sende 3 kat getiri için iyi denebilir mi??? Dolar 5 senede kaç kat arttı?

Sayfa 627/637 İlkİlk ... 127527577617625626627628629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •