Sayfa 628/993 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Eğer orada döviz veya altın işlemlerinde bir sıkıntı olursa Halil dayı'ya giderlermiş. Halil dayı işlemi dinler, her iki tarafında da savunmasını alırmış. Daha sonrasında da bir hüküm verirmiş. O hüküm tüm çarşıda bağlayıcı deniyor. Hükme uymayanı aralarından atarlarmış rivayete göre. Sokmazlarmış bir daha işlem havuzuna.
    Bunu bende duydum.

Anadolu da pek cok yerde, ozellikle oto sanayi'lerde yaygin.

Mahkemeye gitmiyorlar, en cok sevilen ve sozu dinlenen birini Hakim seciyorlar, herkes karari kabul ediyor.

Haksiz yere kabul etmeyen olursa, fena halde dovuyorlar..

2. Devlet bu işe uyanarak, emekli aylıklarını 3 aylık peşin ödemeden vazgeçerek tüm emeklilere aylık ödeme sistemine geçti. Benim gibi eski emekliler kazanılmış hak olduğundan dokunmuyorlar. Ama bazı para idare edemeyen tipler e devlet üzerinden aylık maaş seçeneğini işaretleyerek aylık almayı tercih ediyorlar. Gerekçe olarak ; 3 aylığı alıyoruz bir ayda harcıyoruz. Sonra aç kalıyoruz diyorlar. yahu sen daha gelir- giderini beceremiyorsan 20-30 yıl bu devlete ne faydan oldu diyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Devlet bu işe uyanarak, emekli aylıklarını 3 aylık peşin ödemeden vazgeçerek tüm emeklilere aylık ödeme sistemine geçti. Benim gibi eski emekliler kazanılmış hak olduğundan dokunmuyorlar. Ama bazı para idare edemeyen tipler e devlet üzerinden aylık maaş seçeneğini işaretleyerek aylık almayı tercih ediyorlar. Gerekçe olarak ; 3 aylığı alıyoruz bir ayda harcıyoruz. Sonra aç kalıyoruz diyorlar. yahu sen daha gelir- giderini beceremiyorsan 20-30 yıl bu devlete ne faydan oldu diyorum.
    Devletin hali ortada.

Pek faydasi olmamis demekki..

4. Arkadaşlar , serbest piyasa da döviz alan- satanı takip ediyorlar falan diyenlere gülün geçin. Devlet bankalardaki kayıtlar üzerinden bile yüklü döviz işlemlerini takip etmiyorken ( bireyseller için ) döviz bürolarındakini mi takip edecek .

Ayrıca döviz bürolarında her işlemi kayıt altına almıyorlar. Onlar da biliyor işlerini... Tipine modeline bakınca maraz mı , garaz mı anlayarak ona göre davranıyorlar. 10 bin dolar için tc. kayıt alan, gerekirse 100 bin dolar için adını bile sormaz. Her yapılanı buralarda anlamamız mümkün değil zaten. Her gerçek her yerde anlatılmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Haftaya kolonoskopim var. Daha önce covid test istiyorlardı işlem öncesi. Bakanlık kaldırdı.
    hangi sehirdesiniz? Devlette cok ileri tarihe veriyorlar

6. Sayın ressam vergisiz bile veriyorlardır size Allah bilir

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    hangi sehirdesiniz? Devlette cok ileri tarihe veriyorlar
    O yüzden Şubat ayında gastroya girdim.Temmuz ayına aldım. Gerci hazirana alırdım temmuz ayını ben istedim.

8. Post

Haftalık kim ne kadar kazanıyor?

1. Mbappe - £1,000,000
    2. Messi – £960,000
    3. Neymar – £606,000
    4. Salah - £400,000
    5. Ronaldo– £385,000
    6. De Bruyne– £385,000
    7. Haaland – £375,000
    8. David de Gea – £375,000 imiş.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Sayfa 628/993 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •